Соплі при прорізуванні зубів

Перший стресовий період, який переживає маленька дитина, виключаючи процес пологів, це день, коли у нього починають різатися зубки. У такому віці навіть найменший дискомфорт сприймається дуже гостро, тому мало в кого з дітей все проходить без сліз і безсонних ночей.

До того ж, дуже частими в цей час стають симптоми, які турбують молодих батьків: підвищене слиновиділення, температура, іноді навіть розлад стільця, що лікарі називають нормальним явищем. А чи можуть бути соплі при прорізуванні зубів у дітей?

Риніт під час прорізування зубів – потрібно хвилюватися?

Навіть медичні фахівці, часом, почувши від молодої мами скаргу на те, що у дитини стався рясний нежить у момент появи першого зуба, тут же ставлять діагноз «інфекція», виписують купу таблеток, і… підривають і без того нестабільну імунну систему малюка, відкриваючи доступ патогенних організмів.

Часом молоді батьки згадують, що цей симптом супроводжував прорізування кожного зуба, але адже не міг же дитина так «вдало», рівно на ці дні вистачати вірус?

Соплі при прорізуванні зубів у дітей – явище абсолютно природне, обумовлене змінами кровообігу.

Більш детально причина цього процесу виглядає так: слизова оболонка носових ходів і ясен у маленької дитини міцно взаємопов’язані, тому, як тільки починають різатися зуби, посилюється через запального процесу кровообіг у яснах аналогічно посилюється в слизовій носа. Як підсумок, її залози тут же запускають процес продукування слизу, що і породжує нежить. Враховуйте, що соплі в такій ситуації прозорі, легкі, не густі, а ось рясність виділень, найчастіше, варіюється.

Крім того, є ще один нюанс: малюк, у якого ріжуться зубки, може стати неспокійним – дискомфорт у яснах спонукає його не тільки безупинно тягнути тверді предмети в рот, але і спонукає до плачу. Якщо ж дитина заходиться в сльозах, це теж провокує підвищене виділення слизу з носових ходів, або ж, по-простому, нежить.

Відомий дитячий лікар – Комаровський – соплі при прорізуванні зубів вважає фізіологічною нормою, але уточнює, що вірусну природу цього явища заперечувати не можна. Якщо симптоматика відрізняється від стандартної тобто підвищується щільність виділень, їх активність, змінюється колір.

У момент, коли у дитини починають різатися зуби, відзначається загальне зниження захисних функцій його ще недосконалого організму, внаслідок чого вірусу простіше причепитися. Відповідно, жовті або зелені соплі при прорізуванні зубів цілком можуть з’явитися і вже будуть не природним супутником даного процесу, а сигналом про інфекційному захворюванні. Особливо варто насторожитися батькам, які помітили, що дитина втрачає апетит, стає млявим, у нього піднімається температура вище субфебрильної (37-37,5 вважається нормою для прорізування зубів), або додається кашель. Крім того, Комаровський радить відстежувати дихання малюка під час появи нежиті: якщо видих дуже гучний, є ймовірність, що почався інфекційний запальний процес.

Соплі при прорізуванні зубів – чим лікувати дитину?

Якщо Ви впевнені, що дитячі виділення з носа – не те, що пройде в першу ж добу, а підсумок попадання в організм вірусу (особливо якщо Вам це підтвердив ЛОР після обстеження маленького пацієнта), слід розібратися в схемі лікування. Визначальним фактором буде причина захворювання і те, як далеко воно вже встигло поширитися. Переважно молоді батьки намагаються вилікувати у дитини при прорізуванні зубів соплі і кашель, які тривають кілька днів. Для цього є сенс скористатися:

  • Промивання носових ходів. Старі процедури зі шприцом краще забути – купіть в аптеці Аквамаріс, Аквалор або йому подібний препарат, який являє собою тільки морську воду (не ліки!), знаходиться в пляшці з розпилювачем. Таким пристроєм зручно провести процедуру навіть для самого чутливого носика.
  • Фізіологічним розчином, який готують з солі і чистої води (1 ч. л. на 1 л) – його потрібно закопувати в носові ходи при високій густоті соплів.
  • Імуномодулятором, який пропише лікар – самостійно такий препарат краще не підбирати.

При рясному виділенні слизу не забувайте використовувати аспіратор, щоб «відкачувати» її і полегшувати дихання малюка. Цим способом можна скористатися навіть при неинфекционном нежиті, коли дитина від активного плачу страждає сильним ринітом.

Резюмуючи все, що було написано вище, потрібно акцентувати Вашу увагу на тому, що природний нежить при прорізуванні зубів триває недовго і закінчується в момент, коли зуб здався з десни. Він не повинен супроводжуватися кашлем, високою температурою, а слиз може бути тільки прозорою і водянистою. В інших випадках потрібно звернутися до лікаря, оскільки ослаблений імунітет міг пропустити інфекцію.

Залишити коментар