Скільки тривають пологи у первісток?

Щастя материнства бажають випробувати багато жінок. Але, коли стан переживається вперше, виникає багато питань. Наприклад, скільки тривають пологи у первородящих жінок?

Фахівці наводять такі дані: від моменту регулярних переймів при пологах тривалість періоду дозволу від тягаря у первісток складає близько 11-12 год. В деяких випадках спостерігаються швидкі пологи, займають всього 4-6 ч.

До речі, при наступних вагітностях тривалість природних пологів зменшується, і становить зазвичай 7-8 ч. А деяким щастить, і через 2-4 год після початку регулярних переймів малюк з’являється на світ.

Як підготуватися до пологів?

Ознаками початку родового процесу є:

  • завершення гестаційного періоду, наближаються строки;
  • розрив амніотичної сумки, простіше кажучи, «відійшли води»;
  • відходження слизової пробки характеризується появою легких рожевих виділень.

Все це вказує на те, що ось-ось почнуться або вже з’явилися сутички. Скільки тривають сутички у первісток, і як скоро почнуться пологи?

Переймами під час вагітності називається скорочення матки, за симптоматикою нагадує спазматичну почуття дискомфорту як при місячних. Болі іррадіюють в поперекову область. Спочатку їх інтенсивність незначна, проміжки між переймами можуть становити 20-30 хв. Поступово неприємні відчуття посилюються, частішають.

Далі жінці залишається лише фіксувати характер і тривалість переймів. Скільки тривають сутички у первісток, питання специфічне, так як у кожної жінки цей процес протікає індивідуально. Тут ще треба розібратися чи справжні це перейми або помилкові. Вперше такі прояви вагітна може відчути десь на 20-му тижні періоду гестації. І що, готуватися до пологів? Зовсім не обов’язково. Предродовому періоду передують прискорені сильні перейми з інтервалом 3-5 хвилин. Додаються ознаки початку родового процесу. Жінці потрібно виявляти і записувати час кожної сутички і її тривалість. Це може затягнутися на кілька днів.

Помилкові перейми виникають несподівано і дуже швидко загасають, такий стан може спостерігатися протягом тижня. Найчастіше це викликано надмірної фізичної або емоційної активністю вагітної.

Чому народжують так довго?

Коли жінки дізнаються, що перші пологи тривають півдня, вони задаються питанням, чому так довго? Для проходження природних пологів необхідно максимальне розкриття шийки матки (10-12 см). Але це відбувається не відразу, а поступово:

  1. Перша фаза у первородящих триває приблизно 7-8 год. Перейми дуже короткі – 30-45 секунд. Інтервал між ними – 5 хв. Розкриття шийки матки до 3 див.
  2. Друга фаза триває у два рази менше. Сутички вже за 60 секунд і з’являються кожні 2-4 хв. За цей час шийка розкривається вдвічі сильніше.
  3. Третя фаза найкоротша і може тривати всього півгодини. Матка скорочується вже на півтори хвилини, і це відбувається кожні 30-60 секунд. В результаті досягається розкриття шийки до 7-10 див.

Самі ж пологи, якщо перші, тривають не більше години. Цей процес називається «вигнання». Повторнородящим вдається впоратися максимум за півгодини. Правда, це лише середні показники, іноді передпологовий період і самі пологи можуть займати набагато більше часу. При затяжних пологах (18 і більше годин) проводяться спеціальні заходи щодо стимуляції, що дозволяє знизити ризик нанесення шкоди плоду і матері.

Підсумувавши, скільки тривають пологи у первородящих жінок, виділимо наступне:

  • початкова предродовое скорочення матки – до двох днів;
  • інтенсивні передпологові перейми і розкриття шийки матки – 11-12 год;
  • природні пологи – 45-60 хв.

Виходить, що потрібно пережити всього якихось три дні, і довгоочікуваний малюк, нарешті, з’явиться на світ. Ще раз уточнимо, що наведені дані лише середньостатистичні. Тому прислухайтеся до свого організму і рекомендацій лікарів. Краще перестрахуватися і лягти в пологовий будинок раніше.

Залишити коментар