Скільки можна зберігати м’ясо в морозилці, щоб зберегти продукт?

М’ясо, на жаль, дуже швидко псується, тому що швидко розмножуються в ньому бактерії. Незважаючи на це, даний продукт став щоденним інгредієнтом в меню практично кожної сім’ї, тому і виникла необхідність заготовляти м’ясо і м’ясні продукти про запас.

Знання та дотримання правил зберігання цього швидкопсувного продукту і розуміння проблеми, скільки можна зберігати м’ясо в морозилці, вважається важливим з-за того, що зіпсованим продуктом цієї серії можна серйозно отруїтися і тим самим завдати непоправної шкоди організму.

Умови утримання в холодильнику

З тієї пори, як людство винайшло холодильник, варіанти зберігання швидкопсувних продуктів спростилися.

Відповідно, і цей «капризний» продукт легко збережеться в холодильнику протягом певного тимчасового періоду при дотриманні певних правил:

 1. Свіжий продукт дозволяється зберігати на нижній полиці холодильника, помістивши у посуд з матеріалів, що не вбирають виділяється їм сік. В морозилку його не відправляють, так як вона призначена для тривалого зберігання швидкопсувних продуктів.
 2. Скільки можна зберігати охолоджене м’ясо в холодильнику, залежить від структури і віку тварини і варіюється від трьох до шести днів: чим старше тварина, тим довше період зберігання.
 3. Якщо відокремити продукт від кістки, то він збережеться краще і трохи довше.
 4. У холодильнику його не слід розміщувати в безпосередній близькості з іншими продуктами харчування – це сприяє скороченню придатних строків і погіршення збереження всього продукту.

Варто при зберіганні контролювати температурний режим у самому холодильнику: він повинен бути не більше одного градуса. В таких же умовах зберігається і оброблене м’ясо. Наприклад, як зберігати копчене м’ясо або сыровяленое, мариноване, залежить його попередньої обробки та умов зберігання: просто в холодильнику воно зберігається меншу кількість часу, ніж в морозилці.

Зберігання в морозилці

Якщо виникає необхідність у тривалому збереженні продукту як маринованого, так і необробленого, його можна помістити в морозилку, де, як стверджують фахівці, його дозволяється зберігати до шести місяців.

Головна умова – це дотримання правил заморозки:

 • В першу чергу, варто пам’ятати, що свіжий продукт перед заморожуванням не миють, так як це негативно вплине на його смакові якості: краще акуратно обсушити за допомогою паперового рушника.
 • Так як господиня рідко використовують для приготування обіду великі шматки м’яса, то краще відразу розділити його на стандартні порції. Таким способом можна буде діставати рівно таку кількість м’ясного інгредієнта, скільки потрібно в даний момент, не піддаючи залишився повторному заморожуванню в морозилці.
 • Підготовлене до заморожування м’ясо поміщають в поліетиленовий пакет, попередньо випустивши з нього все повітря.
 • Фахівці стверджують, що для того, щоб заморожений продукт і навіть маринований зберіг свою харчову та поживну цінність, його краще обробляти холодом в режимі швидкої заморозки: більшість сучасних холодильників оснащені цієї спеціальної корисною функцією.
 • Для тих господинь, у яких в холодильнику не передбачена функція швидкого заморожування, підійде інший нескладний спосіб заморожування, званий у фахівців «глазурування». Для цього підготовлені шматки м’яса поміщають в морозилку і заморожують близько години. Після цього дістають продукт і поливають його холодною водою, після чого знову поміщають в морозилку. Від таких маніпуляцій на шматку утворюється крижана кірка, яка не допустить проникнення до м’яса гнильних бактерій. Але для маринованого м’яса такий спосіб не підійде.
 • Скільки можна зберігати м’ясо в морозильнику, залежить від того, який продукт у господині. М’ясо дорослої тварини – до 6 місяців, молодняку – до 3 місяців.

При купівлі замороженого м’ясного продукту, варто віддати перевагу тим видам, які піддавалися шокової або швидкого заморожування, після чого можна продовжити його зберігати в морозилці, дотримуючись рекомендацій по строкам, зазначеним на упаковці.

Правила та умови ефективного розморожування

Для того щоб правильно підготувати заморожений продукт для подальшого використання при приготуванні обіду, слід пам’ятати кілька простих рекомендацій кулінарів:

 1. Не слід використовувати для розморожування мікрохвильову піч. Незважаючи на те, що таким способом можна значно скоротити терміни розморожування, смакові якості продукту при цьому значно погіршуються, як і поживні. Для маринованих заготовок такий варіант теж не дуже підходить.
 2. Не рекомендується також користуватися теплою водою і помістити м’ясо в неї для розморожування. Від цього воно стає занадто жорстким, що значно погіршить смак готової страви. Вода змиє або може спотворити смак спецій маринованого м’яса.
 3. Фахівці рекомендують для продукту, замороженого шоковим способом, використовувати щадний метод розморожування: перемістити його з морозилки в холодильник на нижню полицю, де залишити на кілька годин.
 4. У тому випадку, якщо у господині в запасі всього кілька годин, то можна скористатися розморожуванням у простих домашніх умовах. Для цього м’ясо дістають з морозилки і залишають в природних температурних умовах. Після відтавання воно готове до подальшого приготування.
 5. Скільки можна зберігати морожене м’ясо в холодильнику, залежить від того, при якій температурі воно міститься, проте фахівці не рекомендують робити це довше 12 годин. Не варто забувати, що цей продукт з серії швидкопсувних, і бактерії в ньому розмножуються дуже швидко, тим більше, що в маринованому.

Після того як м’ясо розморозиться, його слід відразу використовувати для приготування їжі.

Правила зберігання без холодильника

Зберігати цей харчовий інгредієнт в умовах відсутності холодильника цілком можливо, але терміни в таких умовах, природно, значно скорочуються. Скільки можна зберігати м’ясо без холодильника в зимовий період часу, залежить від того, яка середня температура тримається за вікном, тому що заморожений продукт слід помістити за вікно або на відкриту лоджію.

Скільки можна зберігати м’ясо без холодильника влітку, залежить від того, який спосіб зберігання вибере господиня. До того ж, слід обов’язково дотримуватися правил зберігання м’ясного продукту.

Фахівці рекомендують кілька варіантів зберігання, терміни варіюються від одного до п’яти днів:

 • Серветку з натуральної тканини змочують оцтом і загортають у неї шматок, поміщають в місце з низькими температурними умовами, можна залишити його на 36 годин.
 • Наші предки зберігали м’ясо без холодильника і морозилки, використовуючи солону воду і посуд з глини. У великій каструлі розчиняли в прохолодній воді трохи солі. М’ясо загортали в мокре натуральне полотно, поміщали в глиняний посуд, яку опускали в сольовий розчин. Таким способом зберігали його свіжим протягом кількох діб.
 • Термін зберігання м’яса в умовах відсутності морозилки нескладно збільшити до семи днів. Для цього слід помістити його, загорнувши в серветку з натуральної тканини, в розчин саліцилової кислоти.
 • Свіже листя кропиви збережуть цей швидкопсувний продукт придатним до вживання протягом декількох днів, якщо ними щільно його обкласти і помістити в холодне місце.

У старовину також добре зарекомендував себе метод зберігання з допомогою кухонної солі – природного мінералу, який володіє дієвим знезаражувальним властивістю.

Як зберігати м’ясо правильно, залежить від умов, які є у господині, проте в будь-якому випадку слід пам’ятати, що цей швидкопсувний продукт здатний викликати сильне отруєння і серйозний розлад здоров’я при недотриманні правил і термінів зберігання. Краще скористатися свіжим продуктом, ніж піддавати свій організм ризику зараження.

Залишити коментар