Скільки калорій спалюється у сні?

На будь-який рух або внутрішній процес організм людини витрачає певну кількість енергії. Мозкова активність, робота шлунково-кишкового тракту і обмін речовин не зупиняються навіть тоді, коли людина спить.

Будь-яке скорочення м’язів витрачає енергію, тому калорії витрачаються і під час сну. Більш того, вночі спостерігається активізація багатьох процесів, і якщо їх правильно «підстьобнути», можна збільшити кількість спалюваних за ніч калорій.

Чи можна схуднути під час сну, скільки калорій витрачається

Організм дорослої людини в стані спокою за годину сну спалює до 70 калорій. Рекомендований сон близько 8 годин здатний скоротити у людини середньої статури кількість надлишкової енергії з 480 калорій.

Таку ж кількість спалює легке тренування або нескладний комплекс вправ протягом години. Але мова йде про здоровий глибокому сні, якого не можна досягти, якщо:

  • пити каву та інші тонізуючі напої менш ніж за 3 години до сну;
  • вживати алкоголь і курити перед сном;
  • приймати препарати з сечогінним ефектом, які виводять воду з організму, знижуючи вагу, і порушують фазу глибокого сну;
  • не дотримуватися одного режиму — по годинах лягати в ліжко і по годинах вставати.

Під час сну витрачати більше калорій

Існує кілька способів, які допоможуть збільшити витрату калорій під час сну:

  1. Спробуйте продовжити загальна кількість годин, що витрачаються на сон. Чим більше часу триває сон, тим довше спалюються калорії.
  2. Пийте перед сном зелений чай. Він сприяє прискоренню метаболізму. Якщо випити напій перед тим, як відправитися в ліжко, то накопичений за день енергетичний запас розтринькати по максимуму. Секрет у тому, що лужна основа чаю збільшує швидкість спалювання жирних кислот. Подібна дія також надають мед, кавун, цитрусові, соєве молоко.
  3. Перед сном провітріть приміщення, прохолода спонукає тіло витратити додаткову енергію на власний обігрів.
  4. Скористайтеся секретами ароматерапії. Є деякі аромати, тонізуючі роботу шлунково-кишкового тракту, але не викликають апетит, а лише прискорюють обмін речовин. Лідером серед них визнано запах м’яти. Можна використовувати також ванільний, яблучний або банановий аромати. Вечір можна розпочати з чашки чаю з м’ятою, продовжити з аромасвечой і закінчити на подушці, під якою лежить мішечок з ароматним наповнювачем.
  5. Всупереч порадам більшості не є перед сном, нагодуйте себе відвареної курячої грудкою або випийте склянку кефіру. Скромний вечерю на ніч прискорить обмін речовин. Білок сприяє зростанню м’язової тканини, яка збільшує кількість спалюваних калорій.
  6. Додайте в свій імпровізований міні-вечеря щіпку червоного або чорного перцю. Жирові відкладення будуть спалюватися вночі з більшою швидкістю. Плюс гостра приправа здатна вирішити проблеми зі здуттям живота, газоутворенням і ін.

Правильна установка на схуднення перед сном — ще один дієвий засіб боротьби із зайвими кілограмами. П’ять хвилин медитації з візуалізацією власного образу в стрункому і підтягнутому тілі протягом тижня, а також виконання наведених рекомендацій дозволять помітити реальні зміни в своєму тілі.

Залишити коментар