Сильне потовиділення: причини у жінок і лікування

Піт від спекотної погоди або важких фізичних вправ — цілком нормальне явище. Таким чином організм намагається нормалізувати температуру тіла. А ось сильне потовиділення у жінок, причини якого невідомі, може принести чимало проблем. Іноді це ознака хвороби внутрішніх органів або реакція на стрес.

Постійний запах поту — прикра дрібниця або сигнал про небезпеку?

Як правило, людина пітніє при високій температурі повітря або в результаті сильних фізичних навантажень. В принципі, це нормальний процес терморегуляції, який захищає тіло від перегріву. Крім того, разом з потом організм позбавляється від солей, жирів, токсинів і інших непотрібних речовин. Так що попотіти годинку-другу в лазні або спортзалі буває дуже корисним заняттям.

Однак проблема надмірного потовиділення може бути ніяк не пов’язана із зовнішніми чинниками. У таких ситуаціях необхідно шукати причину цього явища. Звичайно ж, підстав для пітливості може бути величезна кількість, але ми розглянемо найбільш часті причини:

 • Сильні емоції – від гніву до великої любові – можуть змусити нас добре попотіти. Емоційність частіше всього активізує роботу потових залоз на долонях, під пахвами і на підошвах ніг.
 • Навіть найменше коливання гормонального фону жінки призводить до пітливості. А причин цьому явищу може бути чимало: починаючи від порушень в роботі ендокринної системи і закінчуючи періодом менопаузи. До речі, сплеск гормонів — часта причина сильного потовиділення вночі у вагітних жінок.
 • Одні лікарські препарати, такі як «Ібупрофен», здатні знизити температуру тіла. Інші, в тому числі антидепресанти і стабілізатори кров’яного тиску, змусять нас потіти сильніше.
 • Продукти, такі як кофеїн, гострі приправи і спеції, активізують в організмі ті ж функції, що і вплив високої температури.
 • Не дивуйтеся, але вегетосудинна дистонія також може стати причиною підвищеного потовиділення. Вся справа в тому, що порушується сам процес теплообміну, а судини несвоєчасно можуть розширюватися або звужуватися.
 • Приливи жару — цілком поширене явище при інфекційних захворюваннях, особливо якщо вони супроводжуються підвищеною температурою тіла.

Часте і рясне потовиділення також може стати симптомом серйозних захворювань внутрішніх органів і сполучних тканин. Однак у таких випадках пот є не характерним, а супутнім ознакою.

Варто також згадати про можливої спадкової схильності. Якщо у сім’ї подібним явищем страждали мама, бабуся, батько або прадід, швидше за все, їх діти також переймуть небажану спадковість.

Рішення проблеми медичним шляхом

Незалежно від можливих причин сильного потовиділення, мало хто з представниць прекрасної статі згоден миритися з неприємними запахами поту. Доброю новиною є те, що сучасна медицина пропонує декілька способів вирішення «мокрою» проблеми. До них відносяться:

 • Медикаментозна терапія. Призначаються препарати з антихолінергічною групи, які зменшують потовиділення. Найчастіше вони застосовуються при розладах центральної нервової системи і гормональних збоях.
 • Електрофорез. Спеціальний пристрій руйнує потові залози за допомогою безпечного електричного струму з мінімальним пошкодженням м’яких тканин. Він ефективний при лікуванні надмірного потовиділення підошов ніг.
 • Ін’єкції ботокса. Блокується нейронна зв’язок між потовими залозами і клітинами головного мозку.
 • Хірургічна операція. Вона дозволяє знищити частину нервових закінчень потових залоз у шкірі, але застосовується у вкрай рідкісних випадках.

У будь-якому випадку причини підвищеної пітливості у жінок і методи лікування можуть бути встановлені тільки лікарем після огляду та збору анамнезу. Не варто займатися самолікуванням і тим більше самостійно обирати медичні препарати.

Загальні поради та рекомендації

Як позбутися від сильного потовиділення жінкам, багато в чому залежить від причини цього неприємного явища. Одним допомагає гормонозаместітельная терапія, іншим — седативні препарати або ін’єкційні методи. Однак у більшості випадків впоратися з мокрими пахвами, долонями і п’ятами можна за допомогою звичайних профілактичних заходів:

 • В першу чергу підберіть для себе «правильний» антиперспірант. Найчастіше дезодоранти, до складу яких входить хлорид алюмінію, в таких ситуаціях виявляються більш ефективними, ніж їх природні аналоги.
 • У жарку погоду не варто носити облягаючий синтетичний одяг. Краще віддайте перевагу сукням і кофтинок з натуральних матеріалів без рукавів.
 • Взуття також не повинна щільно прилягати до ноги і сковувати рухи пальців. До того ж вологість ніг і тісне взуття можуть призвести до появи грибка нігтів.
 • Зменшити неприємний запах поту можуть не тільки дезодоранти і кондиціонери для білизни, але і антиоксиданти, наприклад вітамін Е.

 • Дуже важливо відводити належне увагу особистій гігієні. Якщо ви сильно потієте, намагайтеся частіше приймати контрастний душ і збривати небажану рослинність.
 • З нічними припливами добре справляються теплі ванни з додаванням морської солі, екстрактів хвої, дубової кори або шавлії.
 • Для зменшення потовиділення також можна скористатися спеціальними кремами, мазями, дитячими присипками і тальком.
 • Спробуйте налагодити свій раціон. Їжте більше свіжих овочів і фруктів, пийте соки і не зловживайте гострої та солодкої їжею.

Звичайно, причин підвищеної пітливості може бути багато, але найчастіше до більшості з них не варто ставитися критично і шукати серйозні відхилення в організмі. Якщо ви прекрасно себе почуваєте, немає ніяких інших симптомів, скористайтеся простими профілактичними заходами. У більш складних ситуаціях, коли звичайне рішення проблеми не приносить видимих результатів, бажано проконсультуватися з лікарем.

Залишити коментар