Швейна машинка для початківців: поради з вибору

Не кожна представниця прекрасної статі може підібрати собі гарне вбрання в магазині. Одна річ «не сідає» по фігурі, інша не того відтінку, а третя невідповідною довжини. Саме в такі моменти жінки замислюються про власноручному пошитті одягу.

Звичайно, хтось скаже, що простіше звернутися в ательє до професійної кравчині, але, на жаль, знайти таку, яка зможе виплатити в життя будь-яку задумку клієнта, дуже важко.

Тому все більше жінок починають думати про те, яку швейну машинку їм вибрати, якщо досвіду в такій справі зовсім немає. Питання це непросте, але відповісти на нього може кожна дама, головне, знати деякі критерії вибору і визначитися, що саме потрібно від купленого агрегату.

Швейні машинки для початківців, якими вони бувають?

Агрегати для шиття підрозділяють на три види:

  • механічні;
  • електричні;
  • з комп’ютерним управлінням.

Щоб зрозуміти, яку краще обрати швейну машинку для початківців, слід докладно розглянути всі три види.

Для більшості механічна швейна машинка – відгомін минулого, агрегат, який можна купити або у якої-небудь бабусі, або в комісійному магазині. Правда, якщо у вас десь на горищі стоїть така машинка з ножним або ручним приводом, то не поспішайте її викидати, вона цілком придатна для шиття. Випробуйте свої сили спочатку на старенькому агрегаті, це дозволить вам зрозуміти, чи варто витрачати кошти на більш сучасну швейну машинку.

Але врахуйте, механічна «старенька» зможе зробити тільки пряму строчку, чудес від неї не чекайте.

Для початківців майстринь прекрасним варіантом стане електромеханічна помічниця. Вона чимось нагадує механічну машинку, але вже обладнана приводом, який починає працювати, як тільки ви натискаєте на педаль. Такі агрегати вміють досить багато. На цій швейній машинці ви зможете робити різні шви, вишивати, обметывать, пришивати гудзики.

Моделі швейних машин можуть бути різними, але якщо назвати найбільш популярних виробників, то це будуть фірми Janome, Bernina, Family, Brother і інші. Електромеханічні помічниці по праву вважаються найбільш розумним вибором як для початківців рукодільниць, так і для досвідчених кравчинь.

Тим, у кого бюджет на покупку нової «іграшки» необмежений, і вони хочуть отримати не просто прилад для шиття, але ще й порадника, варто звернути увагу на машинки з комп’ютерним управлінням.

Такі агрегати мають свій мікропроцесор і забезпечені дисплеєм. Кількість функцій і можливостей таких приладів просто вражає і радує. На них можна не тільки шити гарний одяг, але і створювати вишивку. Причому на деяких моделях можна закласти в пам’ять послідовність виконання елементів і машинка зможе вишити такі візерунки, які створити вручну просто нереально.

Розумний агрегат буде вам давати поради, який шов оптимально вибрати в залежності від тканини, варто обробити тканину оверлком, самостійно вибере зусилля для проколу, орієнтуючись на щільність матерії, при необхідності повідомить про помилку.

Варто сказати, що ціна таких виробів висока, ремонт складний, тому експлуатувати її потрібно обережно, дотримуючись усіх рекомендацій інструкції. Тим, хто все-таки зважиться на таке придбання, вдасться випробувати різні види рукоділля та навчитися створювати справді чудові речі.

Як правильно вибрати швейну машинку для початківців: основні критерії

Перш ніж купувати помічницю для пошиття одягу, необхідно визначитися з наступними критеріями:

  • матеріал, з якого виготовлені деталі і корпус. У недорогих моделях найчастіше використовується пластик, який при частій експлуатації приходить в непридатність. Тому оптимальним варіантом буде покупка приладу з металевими деталями;
  • потужність. Цей показник дуже важливий, так як саме він визначає силу проколу. Більшість моделей економ-класу призначені для пошиття виробів з легких тканин, більш щільні матерії, наприклад, джинсові, їм не по силам. Тому перед покупкою уточніть такий нюанс у продавця;
  • швидкість шиття. В електричних швейних агрегатах все просто, чим сильніше ви тиснете на педаль, тим швидше відбувається шиття. Тільки для початківців велика швидкість – не завжди плюс. Тому на етапі навчання краще за все робити повільно, але акуратно, а як тільки досвід прийде, можна нарощувати темп;
  • сила притиснення лапкою матерії. У деяких машинах ця функція регулюється автоматично, в інших вручну. Тому якщо плануєте шити щільну тканину, то вибирайте машину, у якої лапка піднімається високо;
  • тип човника. Початківці рукодільниці шкоди чи чули про те, що агрегати для шиття можуть мати різні човники. Насправді, човники бувають двох типів: вертикальні (ними обладнані всі моделі економ-класу) і горизонтальні (такі встановлюють на дорогих моделях, призначених для професійних майстринь). Людям, які володіють вільними коштами і планують купувати помічницю не на один раз, рекомендується віддати перевагу виробу з горизонтальним човником;
  • види строчок. Більшість доступних за ціною електромеханічних приладів дозволяють працювати з великим переліком різних швів. Але як показує практика, далеко не всі шовчики використовуються навіть професійними майстринями. Тому швейна машинка для початківців повинна бути з оверлком, мати шов зигзаг і вміти викидати петлі. Цього буде цілком достатньо;
  • комплектація. Перш ніж бігти оплачувати нове придбання, загляньте в коробку і подивіться, що йде в комплекті. Як мінімум там повинен бути шнур, змінні лапки і голки.

Як вже говорилося вище, прекрасним виробником швейних машинок для початківців стануть фірми Janome, Bernina, Family, Brother і деякі інші.

Вони прийнятні за ціною і якістю і дозволяють спробувати свої сили в рукоделье, тому вирушаючи в магазин, в першу чергу зверніть увагу на ці бренди. Вдалого вам вибору!

Залишити коментар