Шугарінг в домашніх умовах

Позбавлення від зайвої рослинності на тілі жінки давно стало звичною і регулярною процедурою. Більш того, більшість дівчат вважають за краще робити це вдома самостійно, адже сучасні засоби і методи депіляції дозволяють використовувати їх в будь-який зручний час. Шугарінг – натуральний спосіб видалення волосся, при якому використовується спеціальна цукрова паста. Він стає все більш популярним і затребуваним, оскільки має безліч плюсів.

Щоб використовувати цукрову пасту для депіляції в домашніх умовах, потрібно розуміти особливості її приготування і застосування. Можливо, з першого разу процедура здасться складною та клопіткою, однак приловчившись, кожна дівчина зможе здійснювати самостійний догляд за собою, не вдаючись до допомоги фахівців.

Хоча в косметологічних салонах ця процедура теж досить популярна.

Переваги і недоліки

Серед безлічі методів депіляції шугарінг вважається найбільш щадним і ефективним, оскільки виконується з допомогою натурального складу компонентів і дозволяє позбутися від небажаних волосся на досить тривалий час. Порівнюючи переваги цього методу з багатьма іншими варіантами видалення волосся, дівчата віддають перевагу шугарінгу.

Основними плюсами процедури можна назвати:

 • м’який вплив на шкіру і відсутність алергічних реакцій;
 • низька ймовірність появи роздратування на шкірі;
 • ефект від шугарінга зберігається на 3-4 тижні, оскільки волосинки висмикується з коренем;
 • з кожним разом волосся ростуть тонше і рідше, тому болючість процедур знижується;
 • недорогий і безпечний метод;
 • після шугарінга залишається м’яка і гладка шкіра.

Таку кількість переваг є причиною популярності шугарінга в косметологічних салонах. При цьому все більша кількість дівчат наважуються спробувати зробити його самостійно вдома. Для цього потрібно вміти приготувати суміш для депіляції і правильно провести всю процедуру. Крім того, варто враховувати мінуси, які у неї є. До недоліків шугарінга можна віднести хлопотность приготування пасти і проведення депіляції, а також необхідність спеціального досвіду, який напрацюється тільки з досвідом.

Готуємо пасту для шугарінга

Для домашнього шугарінга можна купити готову суміш і тільки правильно підготувати перед процедурою. Однак цукрова паста, приготовлена з домашніх інгредієнтів виходить набагато дешевше і так само ефективна, як куплений продукт. Крім того, в ній застосовується мінімум компонентів, всі вони натуральні і безпечні для шкіри.

Рецепт приготування цукрової суміші включає в себе такі інгредієнти:

 • цукор – 6 ч. л.;
 • лимонна кислота (або сік) – 2 ч. л.;
 • вода – 2 ч. л.

Всі складові потрібно помістити в каструлю і поставити на маленький вогонь.

Процес варіння займає небагато часу, але важливо стежити за консистенцією маси. Вона буде готова, коли стане темного бурштинового кольору.

По ходу процедури цукрову масу, можливо, доведеться підігріти на водяній бані – все залежить від того, скільки часу займе депіляція. Тепла маса легко лягає на шкіру, захоплює волоски і ефективно видаляє їх.

Шугарінг в домашніх умовах

Приступаючи до депіляції за допомогою цукрової пасти, потрібно підготувати шкіру – вимити і висушити. Подальша послідовність включає в себе такі етапи:

 1. Маса наноситься невеликими шматочками або смужками проти росту волосся. Завдяки цьому цукрова суміш проникає глибоко в корінь волосинки, обволікає його і дозволяє легко видалити. Для нанесення можна використовувати дерев’яну лопатку або ложку.
 2. Відривати пасту для шугарінга потрібно по росту волосся, щоб мінімізувати неприємні відчуття. Як правило, одного нанесення достатньо, щоб шкіра залишилася повністю гладкою і м’якою.
 3. Аналогічним чином потрібно обробити всю ділянку шкіри, видаливши скрізь небажану рослинність.
 4. Після закінчення процедури вологою серветкою або звичайною водою потрібно змити залишки цукрової маси, а також нанести на шкіру зволожуючий масло. Через кілька днів потрібно обробити шкіру м’яким скрабом, щоб запобігти появі врослого волосся.

З кожним разом застосування шугарінга процедура займатиме все менше часу. Головне – звикнути, і тоді застосування цукрової пасти не представить особливої складності. Використання готового продукту для шугарінга проводиться точно так само, але готову суміш простіше розігрівати і підтримувати потрібну температуру. Самостійно приготовлена цукрова паста вимагає більше зусиль для підтримки потрібної консистенції.

Вдома або в салоні

Наважуючись на депіляцію за допомогою цукрової пасти, багато дівчат сумніваються, як краще його зробити – самостійно чи з допомогою кваліфікованого майстра. Звичайно, в домашніх умовах провести шугарінг набагато дешевше, адже інгредієнти для приготування цукрової пасти прості і доступні. Крім того, при бажанні його можна зробити в будь-який зручний час, коли виникає така необхідність.

Шугарінг в салоні має свої переваги:

 • майстер проведе депіляцію набагато швидше, ніж недосвідчена дівчина самостійно;
 • косметолога набагато простіше видалити волосся у важкодоступних місцях, наприклад, якщо робиться епіляція глибокого бікіні;
 • у салоні є спеціальний воскоплав, в якому паста для шугарінга буде необхідної температури і консистенції.

Вибираючи між домашньою та салонної процедурою, потрібно розуміти, які зусилля та кошти при цьому потрібно докласти. І тоді прийняти рішення буде нескладно. Шугарінг – ефективна і нескладна депіляція, і навіть у домашніх умовах робити її просто, якщо навчитися і зрозуміти принцип. А після видалення волосся цукровою пастою можна кілька тижнів насолоджуватися гладкою і м’якою шкірою.

Залишити коментар