Штучні квіти для домашнього інтер’єру

Час і мода не стоять на місці, і те, що ще вчора вважалося в інтер’єрі атрибутом несмаку, сьогодні стає стильним арт-об’єктом домашнього декору. Потрібно віддати належне і якості продукції, яка випускається зараз: це вже не ті грубі і незграбні вироби, що раніше.

В сучасному виконанні вони витончені і природні настільки, що часто виглядають вишукано своїх натуральних аналогів. При цьому не вимагають догляду і завжди свіжі і прекрасні!

За всіма правилами

Одне з головних правил у фітодизайні — помірність. Композиції з штучних квітів для інтер’єру — як вишенька на торті.

Легкий акцент, ненав’язливе доповнення, завершальна деталь — те, що завершує дизайнерську ідею. Класичний варіант — ваза з букетом на столі, комоді, каміні і т. д. У великих приміщеннях настільна ваза може бути замінена на підлогову.

У цьому випадку звичайний букет замінюється на більш складну рослинну композицію. Але танцювати завжди потрібно від загального стилю інтер’єру, його тематики, спрямованості і, звичайно ж, призначення приміщення і бажаного настрою.

Можна відзначити наступні базові принципи створення інтер’єрних композицій з штучних квітів.

  • Гармонія. Рослини повинні вписуватися в загальну концепцію дизайну за формою і кольором, не спотворюючи її.
  • Співмірність. Розмір композиції і кількість окремих її елементів зобов’язані відповідати об’єму приміщення.
  • Цілісність. Якщо використовується кілька об’єктів, вони не повинні бути кожен по собі, відокремлено і самотньо. Необхідно створити цілісний і логічний образ, для чого дизайнери використовують групові рішення, ретельно продумуючи і самі композиції, і використовувані кашпо.
  • Акцент. Він може бути зроблений на квіти, а може і передбачати їх пасивну роль у загальних декораціях. Іноді вдається зіграти на контрасті композиції, щоб візуально розширити простір. Але тут вже працюють не правила, а хороший смак і почуття стилю.

Вази, кашпо, діжка?

Куди поставити квіти — залежить не тільки від інтер’єру, але і типу рослини. Однаково безглуздо буде виглядати як троянди у квітковому горщику, так і фікус у вазі. Композиція повинна повністю відповідати тій, яка була б доречна для живих букетів і кімнатних рослин. Пальми розміщуються в діжках, букети у вазах, кімнатні штучні квіти в горщиках. Для домашнього інтер’єру в стилі прованс і кантрі флористична мода не тільки терпимим, але й вітає велика кількість квіткових композицій. Але вони повинні бути простими, непомітними і ніжними, у повній відповідності обстановці. Повновагі букети, одиночні рослини, просто розкладені на столах і полицях або навіть підвішені на стіни окремі гілочки і цілі оберемки польових квітів. Співзвучно вони будуть виглядати в банках, плетених кошиках, стилізованих кашпо, глеках і навіть у відрах, ніби тільки що принесені з запашного саду.

Квіткові мотиви можуть вигідно повторюватися в текстилі, картинах та інших елементах декору.

Для класичного інтер’єрного стилю характерні об’ємні букети витриманою в кольоровій гамі, композиції в підлогових вазах, кімнатні штучні квіти в горщиках і великі рослини в діжках.

Якщо в інтер’єрі переважає білий колір, йому дуже піде свіжа яскрава зелень.

У презентабельно обставлених класичних приміщеннях гармонійно виглядають квіткові гірлянди, якими можна обвити колони, прикрасити узголів’я ліжка, оформити кухонні шафи, сходи і стіни.

Оформлення коридору

Коридор — приміщення, зазвичай збіднене сонячним світлом. Справжні квіти тут відчувають себе погано. Тому саме передпокій більше за інших має потребу в озелененні. Це ідеальне рішення для того, щоб зробити це приміщення більш теплим і затишним, а не «прохідним двором», який хочеться швидше пробігти. Крім того, передпокій — нерідко єдине, що бачать люди, що потрапляють в наш будинок. Це свого роду його візитна картка.

Тут все повинно бути лаконічно. По-перше, рідко хто може похвалитися великою площею цього приміщення і його вдалим плануванням з-за великої кількості дверей. По-друге, воно має велику прохідність, і квіти не повинні стати цьому на заваді. Якщо є затишний закуток, в ньому чудово буде виглядати підлогова ваза або дерево в діжці.

Розміщуючи букет на столику перед дзеркалом, слід подумати про те, чи не буде він загороджувати огляд.

Якщо місця для композиції катастрофічно не вистачає, зверніть увагу на двері. На неї можна вішати не лише різдвяні вінки.

Композиції в скляних вазах

Це один з найбільш простих і нехитрих способів прикрасити інтер’єр штучними квітами. Складаючи букет, потрібно стежити за тим, щоб він відповідав формі судини. Для додання реалістичності налийте у вазу води і не забувайте її час від часу міняти: вона завжди повинна бути чистою і прозорою. Штучні рослини не потребують вологи, але це відразу ж змінить загальне враження і додасть природності.

Маленькі секрети

  • Помістіть серед живих кімнатних рослин пару горщиків з штучними квітами — і ваш домашній сад буде виглядати в рази привабливіше.
  • Великими деревами і пальмами в діжках можна прикрити не самі симпатичні місця в квартирі: опалювальні труби, нерівні виступи і т. д.
  • Купіть декілька букетів або варіантів композицій і міняйте їх час від часу. І у вас кожен раз буде враження вчинено нового інтер’єру.
  • У спальні може підібрати букетик до кожного комплекту постільної білизни і міняти їх одночасно.
  • Квіти необов’язково повинні підноситися над вазою. У велику посудину з гладкого прозорого скла можна поміщати їх цілком. При цьому вони, знову ж таки, абсолютно необов’язково повинні мати вигляд класичного букета.

Композиції з штучних квітів навівають романтичний настрій, створюють затишок і розфарбовують літніми фарбами навіть самий непогожий день. Для них завжди і скрізь можна знайти містечко, а потім подивитися і здивуватися — наскільки змінилася загальна атмосфера приміщення, як воно пожвавилося і заграло новими гранями.

Штучні рослини не вимагають постійного догляду, а також їх високоякісні сучасні зразки мало не безсмертні. Звичайно, вони не замінять людині живої природи, але все ж зроблять її ближче, а повсякденне життя яскравішим і радіснішим.

Залишити коментар