Секрет красивого букета. Збірка квітів по спіралі

Спіральна техніка складання букета застосовується флористами всього світу, буквально будучи базовим навиком цього мистецтва. Така композиція виглядає більш пишно, акуратно і об’ємно за рахунок вигідного розташування стебел, що дає простір кожному бутону і не дозволяє їм накладатися і тиснути один на одного.

Це досить простий, але витончений метод, і освоїти його може кожен початківець квітникар і навіть той, хто ніколи не займався складанням букетів.

Спіральний букет: техніка плетіння

Для роботи в рамках такої методики необхідно вибирати квіти, що мають прямі і неломкіе стебла.

Підійдуть троянди, хризантеми, гвоздики і т. п. Працювати з тюльпанами потрібно більш обережно, вибираючи ті, що мають прямі неизогнутые ніжки. Шипи у троянд і нижні листя, якщо вони є, необхідно видалити.

Схема букета по спіралі проста, і починається вона з центрального квітки, який служить відправною крапкою для всієї композиції. Він повинен бути досить високий і мати рівний щільний стебло. Решта будуть збиратися навколо нього по колу.

Букет по спіралі: майстер-клас

Процес буде описаний для правші. У цьому випадку букет утримується в лівій руці, а правою додають нові елементи. У лівшів розподіл рук буде, відповідно, іншим.

Для роботи знадобляться:

 • секатор;
 • ножиці,
 • підготовлені до плетіння рослини;
 • мотузка (флористична стрічка).

Перш ніж приступити до роботи з вибраними рослинами, «проведіть репетицію» на гілочках, прутиках або китайських паличках для придбання потрібного досвіду.

 • Поміщаємо в ліву руку центральний квітка на рівні 2/3 від загальної довжини, утримуючи його на безіменному і середньому пальці.

 • Друге рослина беремо в праву руку і розміщуємо його під невеликим ухилом на безіменний і вказівний пальці лівої. Напрям — завжди проти годинникової стрілки!
 • Третій елемент лягає на середній і вказівний пальці лівої руки і дотримується великим.
 • Четвертий стебло проводимо під безіменним пальцем між вказівним і середнім.

 • Продовжуємо по колу в тому ж порядку. Працювати краще перед дзеркалом, щоб мати можливість контролювати результат. Коли квітка знаходиться попереду букета, він повинен бути нахилений вліво. Зі зворотного боку — вправо. Кожен наступний елемент лягає на попередній трохи навскоси, формуючи спіралевидну композицію.

 • Готовий букет пов’язуємо в самому вузькому місці мотузкою або флористичної стрічкою для надійної фіксації.
 • Розправляємо головки квітів і акуратно обрізаємо низ стебел секатором на одному рівні. Намагайтеся робити косі зрізи між нирок — це продовжить життя рослинам.

Чим вище зроблена зв’язка, тим щільніше буде квіткова шапка. Низьке зв’язування дасть візуально більш об’ємний, пишний букет.

Якщо ніжки рослин дуже тонкі або просто хочеться отримати більш пишний і об’ємний букет, можна прокладати між стеблами квітів більше зелені.

Для особливого випадку

Якщо букет призначений для нареченої або для іншого випадку, коли йому не доведеться з самого початку спокійнісінько стояти у вазі (транспортування, вручення, носіння в руках і т. п.), буде потрібна додаткова фіксація. Для цього існує спеціальний флористичний клей, завдяки якому конструкція не розвалиться навіть при їзді на мотоциклі по дорозі. Обробіть цим же клеєм і зрізи на стеблах. Це дозволить утриматися вологи, і букет проживе без води більш тривалий час.

Необов’язково коло!

Букет, зібраний по спіральній схемою, необов’язково повинен мати класичну форму. Якщо добре освоїти цю техніку можна викласти, наприклад, серце. У цьому випадку конструкція створюється без центрального, верхівкового квітки. Якщо при цьому перехоплення зробити низьким, то квіткова шапка прийме форму кола. Він може бути як порожнистим усередині, так і «з начинкою». Щоб зробити серце, знадобиться досить тверда дріт.

Нею необхідно обплести стебла біля основи бутонів, а потім вигнути її у формі серця. У центр такої композиції можна помістити подарунок. Але слід враховувати, що він повинен бути дуже легким — наприклад, цукерки «Рафаелло».

Флористика — захоплююче, розслабляючу і заспокійливу заняття. Складаючи букети, ми вчимося глибше бачити красу, помічаючи її в тому числі і в звичних оку буденних речах. Це робить наше життя яскравішим і цікавішим. З часом можна навчитися радувати близьких людей нехай недорогими, але по-справжньому оригінальними букетами.

Звичайно, з першого разу може і не вийти, але навіть це спілкування з природою залишить в душі тепло і радість.

Залишити коментар