Рідкий стілець у новонародженого

Дев’ять місяців довгого і млосно очікування… Спори в виборі підходящого імені і повна перебудова свого життя, починаючи будинком, в якому ви живете і закінчуючи своїм розпорядком дня. Похід по магазинах з одягом тепер не означає покупку речей для себе. Взагалі, тепер будь-яка ваша дія, бажання, всі думки зосереджені лише на одному. І ось, настає цей прекрасний, довгоочікуваний, один з найщасливіших днів вашого життя: у вас з’являється дитина!

Ось він – сенс самого життя, у вас на руках, дивиться на вас, а ви на нього. Ті почуття, якими наповнюється душа, знає кожна мама. Їх неможливо описати! Ні одне слово, ні на одній мові світу не дасть вираження того повного і всепоглинаючого щастя, яке відчувають новоспечені батьки.

Перші питання

Перші дні й місяці існування малюка — найвідповідальніший період зростання, становлення та зміцнення його маленького організму.

Безумовно, основні поживні елементи і найбільш важливі вітаміни і мінерали дає дитині молоко його матері. Саме в ньому міститься все найнеобхідніше для першого етапу пристосування до зовнішнього середовища.

Тому мама повинна суворо стежити за своїм харчуванням, адже закінчення вагітності не означає кінець обмежень.

Крім того, як дитина харчується, чи варто звертати увагу і на те, як він випорожнюється, це дасть сигнал про те, що потрібно зробити якісь дії.

«Що робити якщо у мого новонародженого виникає рідкий стілець» — один з найпопулярніших питань новоспечених матусь і татусів. Взагалі, рідкий стілець у новонародженого, в тому числі і при грудному вигодовуванні – це природно. А тому краще розберемося з забарвленням виділень і тим, чому вони такими стають.

Кожен мисливець бажає знати

Якщо ви спостерігаєте зелений рідкий стілець у перші дні годування, то знайте – у новонародженого виходить той кал, який скупчився в нього ще під час перебування в маминому животику. Він може бути в’язким, і навіть мати темно-зелений відтінок. Це називається меконій, не лякайтеся.

Кал буває також жовтого або гірчичного кольору, м’яким по щільності, а по частоті – як після
кожного прийому їжі, так і пару раз в добу. По мірі дорослішання випорожнення буде відбуватися 1 раз у кілька днів, причому як при грудному годуванні, так і якщо використовуються суміші. Якщо дітки завидний апетит, вона інтенсивно ссе груди, пречудово себе відчуває і стабільно додає в масі, то приводів для занепокоєння немає. Так що якщо у новонародженого стався рідкий стілець жовтого кольору – це ще не причина для паніки.

Кишкова флора немовляти ще не до кінця сформована, і якщо він харчується тільки маминим молочком, то питання, чому у новонародженого виникає рідкий стілець жовтого кольору, не має вас хвилювати. Тон і повинен бути саме таким, чистим, жовтим, без домішок слизу або крові, з запахом кислого молока.

При вигодовуванні промисловими сумішами, консистенція може бути більш щільною і в’язкою, а забарвлення – залежати від мікроелементів, що містяться в харчуванні. Наприклад, активне залізо дає той самий зелений колір. Тому перед тим як купувати якусь суміш, або переходити з однієї на іншу, обов’язково потрібно порадитися з педіатром. Він-то і підбере відповідну їжу для вашої крохи.

Можливі причини

У будь-якому випадку потрібно уважно спостерігати за тим, як поводиться дитина, як спить, і як реагує на навколишнє оточення.

Тому що головний показник його здоров’я — саме самопочуття, а не рідкий стілець у новонародженого.

Якщо малюк став більш неспокійним або, навпаки, млявим і сонним, кількість калових мас збільшилася і вони стали іншого кольору, або кал змінив консистенцію і став пінистий, підвищилася температура або навіть виникла блювота – потрібно терміново викликати лікаря.

По-перше, він точно визначить причину виниклого стану. А по-друге, при лікуванні діареї, врахує всі деталі і призначить відповідні кошти. Головний пункт під час лікування рідкого і рясного проносу у немовляти – запобігти зневоднення, перші показники якого – це сухість слизових та шкіри, зниження кількості сечовипускань, і навіть западання очей. Рідкий пінистий стілець з різким кислим запахом у новонародженого – сигнал можливого дисбактеріозу.

На дитячій шкірі також ймовірно поява висипання, або дитина буде плакати без видимої причини, зригувати багато і частіше, ніж зазвичай. Без ускладнень поборотися з усім цим вам теж допоможе лікар, який підкаже, що робити в цьому випадку.

Методичка для батьків-новачків

Підводячи підсумки, радимо запам’ятати наступне:

  1. У перші місяці консистенція калу у грудничка може бути рідкою, або ж сметаноподібної. Це
    нормально!
  2. Колір може бути жовтим, гірчичним або зеленуватим – це теж природно;
  3. Головна увага має бути сконцентрована на поведінці дитини. Якщо він бадьорий і активний, добре спить і їсть, стабільно набирає вагу, значить, все в порядку, і його нічого не турбує;
  4. При перших симптомах, які здадуться вам нетиповими: зміна забарвлення і різкий запах калу, виникнення висипу, безпричинний плач і занепокоєння малюка, потрібно відразу і обов’язково звертатися до лікаря;
  5. Доктор, при необхідності, візьме аналізи, проведе діагностику, і призначить правильне, ефективне і безпечне для мами і малюка лікування;
  6. Не варто самостійно приймати рішення про лікування або профілактики, адже це може викликати ускладнення, або залишити негативні наслідки на здоров’я дитини.

Безумовно, батьки повинні звертати увагу не тільки на новонародженого, але і на себе, особливо мама. Адже те, що вона їсть, має прямий вплив на дитя, і спричиняє за собою негайну реакцію. Якщо вам захотілося персиків, не варто відразу з’їдати цілий кілограм. З’їжте 1-2 штучки, погодуйте дитину і поспостерігайте за ним. Якщо все в порядку, малюк і його організм реагують добре, то можна себе балувати.

Крім застуд, дисбактеріозу і діареї адже не виключена і алергічна реакція, а з нею боротися вже складніше.

Поки що дитячий організм не зміцнів і не навчився самостійно справлятися зі стресами, що виходять з навколишнього середовища, слід оберігати його, і посилено піклуватися: гуляти в менш людних місцях, харчуватися здоровими і правильними продуктами, постаратися висипатися і стежити за сном маленького, не переживати і не нервувати.

До року новонароджений повністю залежить від вас, це ваша відповідальність і ваше з ним золотий час, яке повинно приносити радість і щастя від поповнення в сімействі.

Залишити коментар