Про те, як розморозити курку швидко і правильно

Куряче м’ясо дуже смачний і корисний продукт. З нього можна приготувати величезну кількість страв у смаженому, вареному, печеному вигляді. Ніжні курячі котлетки, ароматні шматочки філе під вершковим соусом, пряні курячі ніжки з перчинкою…

З чого починається приготування будь-якого страви, на основі цього птаха?

Багато господині починають його з питання: чи треба розморожувати курку перед варінням? Відповідь: так, треба. Тоді смак м’яса збережеться краще, так і з обробленням не буде проблем. Звичайно, свіже м’ясо набагато смачніше і соковитіше, однак далеко не завжди можна обійтися без морозильної камери. Зневірятися не варто, коли напередодні святкової вечері в холодильнику є тільки крижана тушка птиці.

Як розморозити курку швидко: три способи

Курку можна розморозити кількома способами, кожний з яких має свої плюси і мінуси. Розморожування в холодильнику.

Цей спосіб займає найбільше часу, але при цьому він зберігає практично всі смакові якості, які є у страви, приготованої з свіжого м’яса.

  • Для початку тушку треба дістати з морозильної камери і перекласти в миску, глибоку і велику, щоб в неї могла поміститися курочка, а вода, яка утворюється при розморожуванні, не витекла;
  • Миску треба поставити на нижню полицю холодильника;
  • Різниці температур між морозилкою і холодильником достатньо, щоб протягом кількох годин м’ясо можна було піддавати наступній обробці. Як правило, на це йде до п’яти годин;
  • Незважаючи на такий недолік, як тривалість процесу, в м’ясі не встигнуть з’явитися шкідливі бактерії. Курка в размороженном вигляді може лежати в холодильнику до двох днів.

Порада: найкраще залишати тушку розморожувати в холодильнику на ніч. На наступний день можна буде починати готувати з неї задумане страв. Якщо птицю планується приготувати на вечерю, то можна перекласти продукт з морозильної камери в холодильник з ранку, наприклад, перед відходом на роботу.

Розморожування курки при кімнатній температурі

Цей варіант підійде тим, хто хоче дізнатися, як розморозити філе курки швидко.

  • Для цього способу також необхідно подбати про місткою тарі, в яку м’ясо помістилося б повністю, наприклад, в каструлю. В неї слід покласти тушку і залити водою;
  • Температура води не повинна бути високою! Інакше курочка стане розсадником небезпечних бактерій і втратить частину смакових якостей. Воду бажано міняти кожні півгодини;
  • Недоліком розморожування у воді вважається те, що процес необхідно завжди контролювати. Крім того, птицю слід відразу ж піддати термообробці, в іншому випадку вона зіпсується дуже швидко;
  • Плюс – часу на розморожування витрачається в два рази менше, ніж при аналогічному процесі в холодильнику.

Експрес-метод за допомогою мікрохвильової печі або швидке розморожування.

  • М’ясо необхідно помістити в ємність, придатну для мікрохвильової печі, і виставити режим «розморожування»;
  • Десяти хвилин цілком достатньо, щоб воно стало м’яким.

Всі у кого вдома є в наявності цей побутовий помічник, знають, як розморозити куряче м’ясо в мікрохвильовці. Однак також чудово розуміють, що краще все ж почекати кілька годин і розморозити її у воді або в холодильнику.

Справа в тому, що отримане м’ясо не йде ні в яке порівняння зі свіжим. Тушка розморожується нерівномірно, в одному місці вона може бути ще покрита льодом, тоді як в іншому просто починає варитися.

Тому правильно буде готувати м’ясо відразу після такої процедури. Цей спосіб відмінно підійде у випадку, якщо необхідно швидко приготувати обід, і немає часу чекати, коли м’ясо розморозиться саме по собі. Тому на питання «чи можна розморожувати курку в мікрохвильовій печі», відповідь така: можна, але небажано.

Якщо в запасі все ж є хоча б одну годину, то варіанти можна скомбінувати. Досвідчені господині відмінно знають, як розморозити м’ясо курки швидко без зміни смакових якостей.

Для цього достатньо кілька хвилин потримати його в мікрохвильовці на режимі «розморожування». Головне, не пропустити момент, коли курочка почне грітися. Далі слід опустити птицю у воду і довести процес розморожування до кінця.

Після цих рад господиня вже не буде довго думати про те, як правильно розморозити м’ясо курки. Важливо пам’ятати, що м’ясо перед варінням необхідно ретельно промити в теплій воді. Що стосується вторинної заморозки, то вона допустима лише в першому варіанті, однак необхідно стежити, щоб проміжок часу між розморозкою і заморожуванням не перевищував трьох годин.

У всіх інших випадках куряче м’ясо необхідно готувати все відразу.

Залишити коментар