Про що говорять переймоподібні болі в різних частинах живота?

Переймоподібні болі в області живота хоча б раз у житті відчуває кожна людина. Причому ця скарга поширена як серед дорослих, так і серед дітей. Звичайно, приємного в цьому симптомі мало, і в ряді випадків він потребує невідкладного звернення до профільного фахівця. Сам характер переймоподібних болів у животі вказує на інтенсивне скорочення гладком’язових мускулатури порожнистих органів, розташованих в нижній частині черева і малому тазі. До них відноситься кишківник, матка, маткові труби, сечоводи, сечовий міхур.

Випробовувані переймоподібні болі внизу живота під час місячних вважаються відносно нормальним явищем. Однак якщо «нормальна» регулярна біль перетворюється в сильного, вам треба проконсультуватися з гінекологом і пройти ультразвукове дослідження органів малого тазу.

Можливо, у вас є приховані патології сечостатевого апарату або органів репродуктивної системи, які дають про себе знати саме таким чином, і саме під час місячних.

Давайте розберемося у всіх основних причини спазмів у животі, щоб точно знати, які заходи приймати при наступному зіткненні з ними.

Загроза викидня, або найгірше із зол

Якщо ви зіткнулися з переймоподібними болями в животі при вагітності, майже напевно це вказує на її мимовільне переривання. Але зараз не час впадати у відчай і ридати в подушку. Потрібно прийняти всі екстрені заходи для збереження вашого малюка.

Як відомо, мимовільний аборт може статися як на ранніх, так і на пізніх термінах вагітності. Згідно зі статистикою, кожна четверта вагітність завершується викиднем, причому близько 1/3 жінок навіть не знають про її настання на момент переривання. Грубо кажучи, відбувається щось на зразок «біохімічної вагітності», коли запліднена яйцеклітина залишає матку, навіть не встигнувши зафіксуватися в ендометрії. При цьому жінка відчуває себе досить погано: по-перше, у неї відзначаються сильні переймоподібні болі в області малого тазу, по-друге – відбувається рясне кровотеча, відмінне від звичайної менструації.

Нпро в цілому, жінки розцінюють це як звичайні місячні, але трохи більш інтенсивні, ніж зазвичай. Якщо ви знаєте про свою вагітність, і відчуваєте такий симптом, як різкі спазми в нижній частині абдомінальної області стоїть у невідкладному порядку викликати швидку допомогу. Вирушати до лікаря самої в такому стані не можна. Крім того, не варто самостійно призначати собі препарати для пролонгації вагітності, начебто «Дюфастона» і «Утрожестана». Якщо вони підійшли вашої сестри або подруги, це зовсім не означає, що згодяться і для вас! Крім цього, ліки є гормональними, і потребують чіткого дотримання дозування при прийомі.

Тому якщо ви відчули біль або спазми внизу живота, терміново звертайтеся до лікаря.

Тільки адекватне лікування та лікарський контроль можуть зберегти життя вашого малюка і надійно убезпечити ваше здоров’я.

Причиною викидня може стати перенесений стрес, інтоксикація, аномалії розвитку матки, збої в хромосомному апараті, придушення імунітету або гормональні розлади. Особливо часті випадки викидня відзначаються у тих, хто вже мав загрозу або лікувався від безпліддя.

Викидень відбувається в три стадії:

 • Загрозливий;
 • Починається (в цьому випадку рахунок йде на хвилини; жінка відчуває сильні спазми, які також супроводжуються кров’яними виділеннями з статевих шляхів);
 • Аборт в ходу.

Коли починається третя стадія викидня, жінка відчуває наростаючі переймоподібні болі, крім того, кровотеча із статевих шляхів посилюється і стає рясним. З піхви виходить плодове яйце.

Однак воно може від’єднатися не повністю, і в цьому випадку частина ембріона залишиться в порожнині матки. Такий стан криє в собі безліч небезпек. По-перше, кровотеча може не зупинитися, а тільки підсилитися, а по-друге, якщо ембріон не буде вилучено з матки цілком, може початися сепсис на фоні наявних в тілі жінки розкладаються тканин.

Якщо ви відчуваєте подібні тривожні ознаки при вагітності, терміново зверніться до лікаря, причому краще викликати швидку допомогу!

Болючі менструації

Сильна кровотеча і переймоподібний біль під час місячних може сигналізувати про якісь неполадки в організмі. Взагалі, біль у животі, пов’язана суто з критичними днями, не повинна провокувати у вас почуття тривоги. Але якщо спазм внизу живота доповнюється рясним кровотечею, є привід занепокоїтися станом власного здоров’я. Особливо якщо для вас це стан ніколи не було звичним для вас.

Вторинна альгодисменорея може виникнути з таких причин:

 • Спайковий процес у малому тазі (особливо в порожнині матки);
 • Стрикуты шийки матки;
 • Аномальне розташування матки;
 • Вроджені аномалії будови внутрішніх статевих органів;
 • Патологічне розростання ендометрію (гіперплазія).

З-за крововтрати жінка може навіть втрачати свідомість. Якщо це відбувається з вами – не зволікайте зі зверненням до лікаря. Окремої уваги заслуговує альгодисменорея при носінні ВМС (внутрішньоматкової спіралі). Якщо на тлі її у вас виникли регулярні або безперервні рясні маткові кровотечі, проконсультуйтеся з фахівцем і пройдіть відповідні діагностичні дослідження. Нерідко жінки, що зіткнулися з альгодисменореей, вважають, що це в порядку норми.

Проте її, як і будь-яке інше розлад подібного плану, не тільки можна, але і потрібно лікувати.

Шлункові та кишкові спазми

При переймоподібних болях у шлунку мова може йти про досить серйозних розладах травлення. Мова йде про гастралгії, яка виникає на тлі патологій самого органу, а також при вегетативних неврозах та інших розладах. Ви повинні звернути увагу на додаткові симптоми, які можуть приєднуватися до спазмів.

Серед них:

 1. Нудота і блювання;
 2. Відрижка;
 3. Неприємний запах з рота;
 4. Підвищення температури тіла;
 5. Зниження працездатності і загальне нездужання.

Болі в шлунку можуть вказувати на наявність гастриту або виразкової хвороби. Щоб не упустити і не запускати цей стан, важливо звернутися до гастроентеролога при перших же симптомах. Можливо, вам доведеться пройти досить неприємну процедуру гастроскопії, а також УЗД і МРТ органу.

Кишкові болі

У переважній більшості випадків, спазми в животі (не пов’язані з вагітністю або місячними) з’являються на тлі патологічних процесів в кишечнику. До схваткообразным болів в животі приєднується пронос або запор, в калових масах можуть з’являтися кров’янисті або слизові включення.

Спазми такого характеру нерідко вказують на синдром роздратованого кишечника або його механічну непрохідність. Між іншим, перше захворювання є запальним, і на його тлі на стінках органу починають рости поліпи – доброякісні новоутворення з рухомою структурою. Також через синдрому роздратованого кишечника в області малого тазу можуть формуватися сполучнотканинні тяжі – спайки, які часто стають причиною безпліддя у жінок. При запущених хронічних формах захворювання, воно може еволюціонувати в колоректальний рак.

До спазмів можуть приєднуватися такі ознаки:

 • Метеоризм і здуття живота;
 • Діарея (пронос) або запор;
 • Видима перистальтика і раптова асиметрія черевної порожнини;
 • Нудота і блювання;
 • Спрага;
 • Незвичайні включення в калових масах (кров’яні або слизові прожилки);
 • Зміна відтінку і консистенції калу.

Якщо ви відчуваєте на собі дискомфортні прояви захворювання, не зволікайте зі зверненням до фахівця і не намагайтеся займатися самолікуванням.

Живіт недарма асоціюється з життям споконвіку. Тому будь-які болі і неприємні відчуття, локалізовані всередині вашого життєво важливої частини тіла, повинні однозначно насторожити вас. Не робіть спроби самостійної діагностики і лікування перерахованих захворювань. Зверніться за допомогою до профільного фахівця.

Будьте здорові і нехай дані в цьому матеріалі залишаться для вас тільки ознайомчої теорією!

Залишити коментар