Приставне ліжечко для новонароджених: як вибрати і зробити самим

Діти, які сплять поблизу з мамою, розвиваються швидше, ніж ті, хто спить в окремих ліжечках. Вони мають більш стійкою психікою, швидше одужують при хворобі. Значно знижується ймовірність виникнення синдрому раптової зупинки дихання.

Однак необхідність спільного з батьками сну призводить до різних незручностей. Дорослі, змушені постійно стежити за станом свого чада, погано висипаються поруч з ним. Дитина ж згодом важко відвикає від батьківського ліжка і таке сусідство може тривати до декількох років.

Рішення проблеми вперше з’явилося в Америці — приставна ліжечко для новонароджених. Така дитяча колиска володіє спеціальною конструкцією, при якій одна зі стінок знята. Це дає можливість ставити ліжечко поряд з батьківського, фіксуючи її кріпляться тут же затискачами.

Плюси колиски приставного типу

Приставна дитяче ліжечко має ряд переваг:

 1. Якщо дитина звик до заколисування, матері вже необов’язково носити його на руках вночі. Можна качати малюка, лежачи в своєму ліжку.
 2. Дитячий сон спокійніше: з одного боку, мати знаходиться поруч, з іншого – у дитини є власна територія. Особливо важливий цей аспект в період прорізування зубів або хвороби, коли діти особливо чутливо сплять.
 3. Неспокійно сплячого немовляти легко заспокоїти, просто простягнувши до нього руку. Це великий плюс для мам, які пережили кесарів розтин, оскільки їм часто буває важко ходити.
 4. Порівняно із звичайною колискою приставне ліжко займає небагато місця, що робить її ідеальним варіантом для маленької кімнати.
 5. Дитина не звикає спати з дорослими, оскільки у нього є окреме місце для сну. Тому, коли приставне ліжко перестане бути актуальною в силу віку малюка, його легко буде перевести в окремий манеж або в іншу кімнату. Це не стане для нього стресом.
 6. Приставна дитяче ліжечко має прямі стійкі ніжки і надійні фіксатори, що скріплюють її з батьківським спальним місцем. Це великий плюс, оскільки окремі колиски часто оснащені полозами, щоб качати малюка. Як тільки він підростає і починає розгойдуватися самостійно, таке оснащення стає небезпечним: часто діти перевертають нестійку конструкцію.
 7. Не менш важливою перевагою ліжечка приставного типу є збереження близькості батьків. Часто подружжя перестають розуміти один одного: жінка весь час проводить з дитиною, навіть вночі він залишається в батьківському ліжку. Боячись задавити малюка, часто батьки переселяються в іншу кімнату, що в подальшому загрожує негативним впливом на шлюб.

Один із затребуваних типів приставний колиски – ліжко-трансформер. Це універсальний вид ліжечка, поєднує відразу кілька типів меблів: манеж зі знімною стороною, що робить його приставний, невеликий комод для зберігання дитячих речей, пеленальний стіл, а також постіль для вже змужнілого дитини, що створюється шляхом зняття стінок.

Така конструкція досить дорога, але вартість окупається довгою службою протягом шести-семи років, легкої перебудовою відповідно до вимог підростаючої дитини. Наявність ящиків допоможе заощадити місце в невеликій кімнаті.

Як вибрати приставну ліжко для новонароджених

Будь-який виріб, призначене для дітей, повинна володіти рядом важливих характеристик.

Серед них найважливішими вважаються такі:

 • Комфорт. Зрозуміло, що якщо дитина буде відчувати хоч найменші незручності, то ні про яке спокійному сні мови бути не може.
 • Безпека. Колиска повинна мати надійні кріплення для фіксації її на стінці дорослому ліжку. Необхідно простежити, щоб краї ліжка були гладкими, без шорсткостей і гострих кутів. Убезпечити малюка від травм можна, вибравши додатково м’які бортики.

Прути повинні розташовуватися по всіх стінках ліжечка – для вентиляції, але дуже важливо відстань між ними: занадто вузьке призведе до того, що дитячі ніжки і ручки можуть застрягти, а надто широкі просвіти чреваті застряванням голови малюка. Оптимальною відстанню вважається 6 – 7 сантиметрів.

 • Екологічність. Матеріал, з якого виготовлена постільна білизна, повинен бути натуральним, нетоксичним, без лакового покриття. Важливо пам’ятати, що діти люблять гризти і облизувати, тому необхідно перевірити сертифікати якості у продавця. Інакше можуть виникнути алергічні реакції у малюка. Те ж стосується бортиків: краще, якщо вони будуть не з синтетичного, а з натурального щільного матеріалу, наприклад, бавовни.
 • Функціональність. По мірі дорослішання дитини колиска стане не тільки місцем для сну, але і територією, де можна вчитися стояти, сидіти, грати. Тому вона повинна бути оснащена відповідно: мати знімні жорсткі прути, щоб за них триматися, а також інше додаткове обладнання. Зараз ліжечка оснащені сповивальною дошкою і додатковими ящиками для різних необхідних дрібниць.У цьому випадку особливо зручна приставне ліжко-трансформер.

При виборі приставний ліжечка потрібно особливу увагу приділити матеріалу, з якого вона зроблена. Дитячі меблі повинна добре чиститься, мати приємний, заспокійливий малюка колір. Останнє вирішується за допомогою купівлі ліжечка, має гарні тканинні бортики, які виконують, крім естетичної, ще й захисну функцію.

Такі бортики бувають високими або низькими: перші добре захищає немовля від пилу, нерівних країв колиски, другі дозволяють матері, з якою б вона не перебувала, бачити, що відбувається з дитиною.

Часто спальне місце новонароджених виготовляють з деревини, як найбільш безпечного, екологічно чистого матеріалу, легко піддається чищенню. Крім того, дерев’яні вироби відрізняються великим терміном служби.

Дитяча приставне ліжко своїми руками

Меблеві магазини представляють великий асортимент колисок приставного типу, манежів і трансформерів. Чим якісніше і функціональніша така меблі, тим вище її вартість. Часто економні дорослі роблять колиска своїми руками, що не становить праці при наявності заздалегідь приготовлених матеріалів, інструментів, а також пари умілих рук.

При виготовленні дитячого спального місця виконують наступні дії:

 1. Перед початком роботи визначаються з розміром меблів, роблять креслення. Дизайн майбутнього виробу придумують самостійно або використовують ідеї, взяті з мережі Інтернет.
 2. Матеріалом для саморобної ліжка служить також дерево. Його обробляють за допомогою шліфування частин конструкції. Строго заборонено використовувати для обробки фарбу або лак з-за їх хімічного складу.
 3. Деталі майбутньої ліжечка – прути, днище, бруски та м’які бортики. З одинадцяти брусків будується каркас. На них намічають точки, куди будуть встановлюватися прути, і просвердлюють за зазначеною отвору. Відстань між ними роблять не більше семи сантиметрів. Прути часто розставляють тільки з одного боку, з боків залишаючи суцільні дошки. Дно встановлюють на тому ж рівні, що і в батьківському ліжку. Краще, якщо на дно буде не суцільне, а рейкове – це дозволить матрацу «дихати».
 4. Виготовляють кріплення. Спочатку для фіксації місця для сну, потім, щоб прикріпити приставну ліжечко до батьківського. Зазвичай для фіксації використовують болти або гайкові шурупи.
 5. Борти, що захищають малюка від травм і поранень, роблять з тканини і синтепону. Матеріал важливо вибрати природного походження: синтетика викликає алергічні реакції у новонароджених. Синтепоном обкладають стінки колиски і покривають шаром тканини, яку потім прибивають до брусків. Бортики можуть бути знімними. Їх можна придбати в магазині або виготовити самостійно за спеціальним викрійками. Такий варіант полегшує чистку, що важливо для здоров’я немовляти.
 6. На дно кладуть попередньо куплений матрац, закріплюють спальне місце малюка до стінки батьківського ліжка.

Приставна дитяче ліжечко – корисне для новонароджених рішення. Перебуваючи поруч з матір’ю, дитина буде краще психологічно розвиватися, міцніше спати.

Завдання батьків – уважно поставитися до вибору або виготовлення спального місця своїми руками, адже від якості матеріалу, від безпеки конструкції залежить життя і здоров’я дитини.

Залишити коментар