Помилкові перейми при вагітності – симптоми і методи полегшення стану

У період очікування дитини з організмом майбутньої мами відбувається неймовірна кількість змін. За нетривалий період часу в ньому зароджується і розвивається нове життя, яка до моменту пологів досягає досить значних розмірів.

При цьому всі внутрішні органи і системи випробовують підвищене навантаження, внаслідок чого нерідко виникають больові і дискомфортні відчуття різного характеру.

У тому числі багато жінок після двадцятого тижня вагітності починають періодично відчувати скорочення матки, що нагадують сутички. Вони не змушують шийку матки розкриватися, а значить, і не є ознакою почалися пологів.

Досить велика кількість дівчат, що знаходяться в «цікавому» положенні, не можуть безпомилково визначити, що саме з ними відбувається, і починають дуже сильно переживати, вважаючи, що зовсім скоро малюк з’явиться на світ.

Особливо це актуально для тих дівчат, які готуються стати матір’ю вперше, і відчуття справжнього скорочення гладкої мускулатури матки, що тягне за собою розкриття її шийки, для них ще незнайоме. Щоб не турбуватися зайвий раз, кожній вагітній жінці необхідно знати, за якими ознаками можна визначити, що саме у неї спостерігається – тренувальні або справжні перейми, які вимагають негайного звернення до медичного закладу.

Як розпізнати помилкові перейми при вагітності?

Помилкові або тренувальні перейми при вагітності можна розпізнати за такими симптомами:

 • у вагітної жінки виникає досить сильне нападоподібне напруга в нижній частині живота, паховій ділянці або верхній частині матки;
 • тривалість одного такого нападу варіюється від 30 до 60 секунд;
 • періодичність подібних сутичок може бути різною – від кількох нападів на годину до одного-двох, але завжди не більше 6 сутичок за одну годину;
 • проміжки часу між тренувальними переймами неоднакові, на відміну від справжніх. Напади трапляються абсолютно несподівано;
 • майбутня мама при цьому відчуває відчутний дискомфорт, але не біль;
 • помилкові перейми поступово стають менш інтенсивними, а потім і зовсім зникають. Кожна жінка, яка народжує вже не перший раз, з легкістю відрізнить підготовку організму від справжніх сутичок перед пологами саме за цією ознакою, оскільки справжні скорочення матки тільки посилюються.

Причини виникнення тренувальних перейм

Симптоми помилкових сутичок можуть виникати абсолютно несподівано, без видимих на те причин.

Тим не менш, в більшості випадків подібні скорочення гладкої мускулатури організму виникають в результаті впливу певних чинників, а саме:

 • надмірно активні рухи плоду в лоні матері;
 • зневоднення організму вагітної жінки;
 • нервовий стрес і психоемоційні переживання;
 • надмірна фізична активність майбутньої мами;
 • оргазм, отриманий під час статевих зносин;
 • наповненість сечового міхура.

Можуть помилкові сватки при вагітності виникати на 39 тижні?

Багато жінок помилково вважають, що будь-які скорочення матки, що виникли після 38 тижні періоду очікування малюка – це справжні перейми, з якими потрібно неодмінно звертатися в пологовий будинок.

Насправді, це далеко не так. Помилкові перейми можуть виникати і на 40 тижні вагітності, і для цього не існує жодних перешкод.

Коли тренувальні скорочення з’являються на такому пізньому терміні, відрізнити їх від справжніх може бути вкрай важко.

Між тим абсолютно всі жінки, які вже стали щасливими мамами, без сумнівів, скажуть, що переплутати два цих стану зовсім неможливо.

Коли настають справжні перейми, їх інтенсивність постійно наростає, майбутня мама відчуває дуже сильний і практично нестерпний біль, так і взагалі відчуває, що зовсім скоро її син або дочка з’явиться на світ.

Саме тому, відчувши скорочення матки на 39 або 40 тижні вагітності, слід, в першу чергу, не панікувати, а детально розібратися, що саме ви відчуваєте, чи є у вас ознаки настають пологів. У тому випадку якщо перейми виникають не через рівні проміжки часу, а їх інтенсивність не наростає, можете на деякий час заспокоїтися.

Виняток становлять ситуації, коли, крім неприємних скорочень матки, які викликають дискомфорт, у вас є хоча б один з наступних ознак:

 • рясні водянисті виділення з піхви;
 • будь-яке, навіть саме незначне кількість крові, выделившееся з статевих шляхів;
 • раптове зниження інтенсивності ворушіння плода;
 • больові відчуття в області попереку.

За таких обставин навіть нерегулярні і безболісні перейми можуть свідчити про несприятливий перебіг вагітності або дуже швидке наближення пологів, тому необхідно негайно викликати «швидку допомогу» і відправлятися в пологовий будинок.

Як полегшити свій стан при тренувальних сутичках?

Коли починаються помилкові перейми, майбутня мама не може продовжувати вести свій звичний спосіб життя. Їй хочеться якомога швидше позбутися гнітючих і жахливо неприємних відчуттів, які не дають спокійно насолоджуватися очікуванням малюка.

В першу чергу, при підготовці організму до майбутніх пологів, слід правильно дихати. Це не тільки дозволить вам полегшити свій стан, але і допоможе в подальшому використовувати правильну техніку дихання безпосередньо під час родового процесу.

Як при тренувальних, так і при істинних скорочення гладкої мускулатури матки, вам допоможуть наступні вправи:

 • «економне дихання». На піку кожної перейми робіть як можна більш повільний, очищаючий видих, а після цього – максимально повний і глибокий вдих;
 • «подих свічки». Робіть повільні і глибокі вдихи через ніс, а потім різко і швидко видихайте через рот;
 • нарешті, відоме багатьом вправа «по-собачому», коли необхідно здійснювати швидкі й неглибокі вдихи і видихи, також допомагає полегшити стан вагітної жінки і позбутися від дискомфорту під час родового процесу, однак, під час тренування організму, його краще не використовувати. Якщо дихати таким чином більше 30 секунд підряд, може початися цілком відчутне запаморочення, пов’язане з недостатнім надходженням кисню в організм майбутньої мами.

Також перечекати помилкові перейми при вагітності і усунути дискомфорт вам допоможуть наступні рекомендації:

 • прогуляйтеся на свіжому повітрі неспішним кроком. Такий захід сприяє розслабленню гладкої мускулатури матки;
 • прийміть теплу ванну або душ – така процедура знімає м’язовий спазм;
 • пийте якомога більше рідини – води, соку, морсу;
 • прийміть комфортне положення і максимально розслабтеся. Найкращим методом позбутися від дискомфортних відчуттів буде міцний сон, однак, більшість майбутніх мам не можуть заснути під час тренування організму до пологів.

Протягом всього періоду очікування малюка будьте особливо уважні до всіх змін, що відбуваються у вашому організмі. Якщо ви відчули болючі перейми і вважаєте, що у вас скоро почнуться пологи, негайно вирушайте в пологовий будинок, незалежно від того, на якій тижня вагітності ви знаходитесь.

Передчасні пологи сьогодні трапляються дуже часто. До того ж в деяких випадках подібний розвиток подій не можуть передбачити навіть лікарі, тому звернення до медичним працівникам буде незайвим.

Слід завжди пам’ятати, що, якщо ваша дитина народиться недоношеним, тільки екстрена та кваліфікована медична допомога, можливо, допоможе зберегти йому життя. Не ігноруйте надходять тривожні сигнали від свого організму, але й не панікуйте при відсутності серйозних причин для цього.

Залишити коментар