Пірсинг губи – невинна прикраса або процедура, що має неприємні наслідки?

В даний час як хлопці, так і дівчата знаходять способи самовираження в різного роду маніпуляції зі своєю зовнішністю. Вони роблять неординарні зачіски, мають помітну одяг та аксесуари. Одним з таких методів звернення на себе уваги є пірсинг губи, який сьогодні можна побачити у багатьох представників молоді обох статей.

Під цим поняттям мається на увазі прокол відповідної частини обличчя та подальша вставка прикраси до нього. Вважається, що цей захід досить невинно, оскільки в даній частині особи відсутні великі судини і нервові закінчення. Тим не менш негативні наслідки воно може мати.

Як проводиться процедура?

Звертатися за її проведенням варто до досвідченого фахівця, який виконає всі вимоги до здійснення заходу.

Ось як пірсинг робиться як на нижньому, так і на верхній губі:

 • Інструмент, який буде використовувати майстер, дезінфікується;
 • Спеціальним маркером спеціаліст позначає місце, де буде зроблено отвір;
 • Майстер дезінфікує губу;
 • Далі за допомогою спеціальної голки з катетером проводиться безпосередньо проколювання, після чого голка витягується, а катетер залишається. Через нього протягують прикраса вийшло отвір.

Ті, хто збирається випробувати цей захід на собі, цікавляться, болюча процедура.

Якщо її виконує досвідчений майстер, не ігноруючи всі правила і вимоги, захід буде майже безболісним, займе всього лише кілька хвилин, при цьому прокол гоїться відносно швидко. Правда, щоб це було так, необхідний і правильний догляд за губою.

Види пірсингу

Вони визначаються в залежності від обраних прикрас, місця, де буде зроблено отвір. Усі їх можна розділити на 2 різновиди.

На нижній губі

До них відносять такі види прогалин:

 • Лабрет. У вигляді прикраси використовується штанга з кулькою. Лабрет також ділиться на дві
  різновиди: вертикальний і горизонтальний. Перший досить популярний, тому що він виглядає красиво, а біль при проколюванні відсутня. Прикраса вставляється в отвір, зроблене від нижнього краю губи до верхнього. Зазвичай прокол робиться в центральній частині вуст. Трохи менш популярний горизонтальний пірсинг. Він виконується зазвичай зліва направо по лінії губи;
 • Укус змії. Виконується два проколу, як правило, симетричні, з двох сторін;

На верхній губі

Відомо кілька популярних різновидів.

Серед них:

 • Монро. Як правило, такий спосіб вибирають для себе дівчата, оскільки дозволяє пірсинг
  імітувати відому родимку однією з найкрасивіших жінок – Мерилін Монро. Виконується прокол тільки з лівого боку;
 • Мадонна. Цей спосіб проколу дозволяє імітувати «мушку» відомої на весь світ поп-діви. Як і у власниці «оригіналу», отвір робиться праворуч;
 • Жоржин. Дана різновид не менш популярна і затребувана, ніж інші види пірсингу, що виконуються на губі. Її неординарність полягає в тому, що проколи виконуються з обох боків, немов об’єднуючи в собі дві попередні різновиди – Монро, Мадонна;
 • Медуза. Отвір проробляється в жолобку над устами;
 • Смайл. Дана різновид не даремно названо посмішкою (в перекладі з англ.). Прикраси можна побачити тільки тоді, коли їх власник посміхається, в чому і полягає особливість даного стилю.

В залежності від обраного способу проколу – пірсингу, виконаного над губою або під нею, вибирається і саме прикраса. Найчастіше застосовується сережка-лабрет, що представляє собою штангу з двома кульками на кінцях, виконана, як правило, з титану. Також застосовуються кільця, циркуляри, а для проколів, зроблених горизонтально, застосовують зазвичай микробананы.

Процедура в домашніх умовах

Звичайно, цей варіант економний, але, перш ніж приступити до процесу, потрібно упевнитися, що ви знаєте всі вимоги до проведення заходу, інакше воно може виявитися небезпечним.

По-перше, щоб зробити пірсинг незалежно від того, де він буде – над губою, під або на ній, необхідно придбати спеціальний інструмент.

Ні в якому разі не застосовуйте для цього звичайну голку, знайдену в скриньці для шиття.

По-друге, стежте за тим, що ваші руки і інструмент повинні бути стерильно чистими.

Вийміть обладнання з упаковки, продезінфікуйте його і прикраса, яке ви будете вставляти. Обітріть місце майбутнього проколу марлею або чистою тканиною.

Починайте процес з внутрішньої сторони вуст. Проколіть спочатку м’язову тканину, а потім зробіть ще одне натискання на голку, щоб завершити процедуру. Стежте, щоб ззовні інструмент виявився там, де потрібно попередньо позначте місце проколу. Контролюйте кут проколювання при проведенні заходу. На заключному етапі обережно просуньте прикраса вийшло отвір.

Догляд

Як правило, загоєння місця, де зроблено отвір, займає близько 2-х тижнів. Для повного загоєння знадобиться приблизно місяць, в деяких випадках – 2. Зазвичай цей період характеризується тим, що людина відчуває дискомфорт під час їжі, розмови. Години 3-4 після проведення заходу не паліть, не їжте, не пийте. Через години 4 можете побалувати себе морозивом.

Щоб прокол нижньої губи або верхній зажив швидше, виконуйте нескладні рекомендації:

 • Тижні на 2 постарайтеся відмовитися від гарячої, солоного, солодкого, кислого, твердої їжі;
 • Приймайте вітаміни, які відносяться до групи B;
 • Акуратно пережовуйте їжу, не пошкоджуючи емаль зубів;
 • Не чіпайте сережку, не обробивши руки спиртом. Не варто часто чіпати прикраса, а якщо ви це робите, не робіть різких рухів, щоб не пошкодити зуби.

Якщо пірсинг довго не загоюється, слід звернутися до лікаря, особливо якщо в місці отвори з’явилося пожовтіння – це може означати, що була занесена інфекція.

Знімати прикраси більш ніж на 1 день не варто незалежно від того, які види пірсингу ви вибрали.

Вирішивши зняти прикрасу назовсім, просто вийміть сережку і дочекайтеся, поки прокол заросте повністю. Щоб прискорити цей процес, використовуйте спеціальні мазі і креми.

Наслідки

Незважаючи на те, що захід вважається практично безпечним, вони все ж можуть бути. Це потрібно врахувати, перш ніж прикрасити уста сережкою.

Чим може обернутися процедура і якими можуть бути наслідки від неї?

 • У 20% випадків прикраса викликає алергію, а в ході заходу або в процесі загоєння
  може бути занесена інфекція;
 • У 10% випадків рана затягується дуже погано, тому є необхідність звернення до лікаря. Він призначає промивання або застосування інших засобів, а іноді є показання до позбавлення від пірсингу;
 • У деяких випадках тканини неправильно загоюються;
 • Бувають ситуації, коли при проведенні процедури клієнту салону заноситься вірусний гепатит або навіть СНІД;
 • Іноді при проколюванні уражаються нервові закінчення, а це може проявитися навіть через роки.

Враховуючи такі наслідки, які можливі від пірсингу губи, добре подумайте, чи готові ви ризикувати здоров’ям.

Незважаючи на те, що є можливість самостійного проведення даного заходу, якщо ви зважилися на пірсинг губи, краще звернутися за наданням цієї послуги до фахівців в салон, щоб знизити ризики виникнення негативних наслідків.

Залишити коментар