Передвісники пологів у тих, хто народжує вдруге

Коли заповітний годину розродження наближається, кожна жінка починає хвилюватися. Як же зрозуміти, що родова діяльність вже почалася і необхідно їхати в пологовий будинок? Коли малюк вже готовий до зустрічі з вами, ваш організм подасть певні сигнали. Передвісники пологів у повторнородящих мають свою специфіку. Про це ми сьогодні і поговоримо.

Готуємося до пологів на 36-37 тижні

Як показує медична практика, тривалість виношування плоду становить 280 днів, або 40 тижнів. Але не завжди представниці прекрасної статі народжують у встановлений профільним лікарем термін. Іноді передвісники пологів у повторнородящих виникають на 36 тижні вагітності. Боятися цього не потрібно, оскільки патологічним таке передчасне розродження не вважається. До останнього місяця у дитини вже сформувалися всі життєво важливі системи, і малюк повністю готовий до народження і зустрічі зі своєю мамою.

Жіночий організм влаштований таким чином, що заздалегідь мама буде проінформована про наближення пологової діяльності. Жінки, які вже відтворили на світ первістка і очікують появи другого або третього малюка, не хвилюються. Вони прекрасно знають, коли їм вирушати в пологовий будинок, оскільки цю школу вже пройшли.

Якщо ви все-таки забули, які передвісники пологів у повторнородящих на 36 тижні вагітності, давайте разом пригадаємо основні сигнали організму:

 1. Опущення живота. Такий фізіологічний процес пов’язаний з опущенням маточного органу і переміщенням крихти в малий таз. Кістки тазового зводу розходяться, маткова шийка відкривається. Іноді опущення живота спостерігається безпосередньо під час розродження.
 2. Виведення слизової пробки і відходження вод. Саме цей сигнал є відправною точкою пологів.
 3. Потуги. Вони можуть бути тренувальними або реальними. Про необхідність поспішати в пологовий будинок свідчать сутички, які повторюються з певною схемою. Як показує медична практика, сутичка триває протягом однієї хвилини, потім настає п’ятихвилинну перерву. Якщо протягом однієї години ви помітили таку закономірність, негайно викликайте Швидку допомогу.
 4. Часте сечовипускання. Після опущення дітородного органу майбутня мама позбувається мучить її раніше печії. Дитина починає тиснути на сечовий міхур, в результаті чого походи в туалет стають частими і незначними.

Крім фізіологічних особливостей, майбутня мама, яка готова народити малюка на 36 тижні, відчуває явні психологічні зміни. Жінка стає дратівливою і плаксивою, її переповнюють сильні переживання. Крім того, з’являється так званий синдром облаштування гнізда. Майбутня мама прагне швидше обладнати затишну кімнату для свого чада. На 37 тижні вагітності передвісники пологів у повторнородящих проявляються аналогічно.

Деякі лікарі вважають, що повторне розродження на терміні 36-37 тижнів не є нормою. Але акушери-гінекологи закликають не нервувати і не панікувати. Природа візьме своє: малюк з’явиться на світ, коли буде до цього готовий.

Щоб уникнути передчасних пологів, профільні лікарі рекомендують до 37 тижня постійно носити бандаж, більше відпочивати, висипатися. І зрозуміло, в останньому місяці потрібно забути про важкому фізичному праці.

Плануємо зустріч з малюком на 38 тижні

Як показує медична практика, представниці слабкої статі, які виношують другого або третього малюка, вкрай рідко народжують на терміні 36-37 тижнів. Передвісники пологів у повторнородящих частіше всього з’являються на 38 тижні вагітності.

Сигнали, які повідають про наближення пологової діяльності, мають свої особливості. Це пов’язано з фізіологією раніше народжували жінки. Справа в тому, що маткова шийка має більш широкий просвіт, тому і протікає процес розродження швидше. У ряді випадків провісники можуть бути відсутні, а про наближення пологів майбутню маму попередить відходження навколоплідних вод.

Отже, до сигналів прийдешнього повторного розродження відносять наступні ознаки:

 • виведення слизової пробки;
 • почастішання актів випускання сечі і процесів дефекації;
 • больові відчуття в нижньому сегменті живота, носять не яскраво виражений характер;
 • озноб;
 • втрату апетиту;
 • зниження ваговій категорії;
 • опущення живота;
 • больові відчуття в лобкової частини.

Тепер Давайте детальніше розглянемо кожен ознака. Відходження пробки з слизу, яка закупорює цервікальний канал, відбувається в середньому за 10-14 днів до розродження. Але не завжди майбутня мама може помітити такий сигнал, оскільки часто пробка відходить під час процесу сечовипускання.

Про наближення пологової діяльності буде свідчити і почастішання актів дефекації і випускання сечі. Організм майбутньої мами готується до пологів, а отже, прагне позбутися від накопичених токсинів і шлаків. Через травний тракт і сечовидільна система починають функціонувати інтенсивніше.

Вагова категорія знижується внаслідок зменшення кількості споживаної їжі, а також зникнення набряклості. Багато жінок, які готуються стати мамою вдруге або втретє, кажуть, що перед пологами апетит погіршується. Таке явище легко пояснюється з точки зору фізіології. Крихітка вже набрав потрібну вагу, тому маса тіла мами залишається незмінною або, навпаки, знижується.

Больові відчуття в лобкової області на 38 тижні виношування плоду не можна вважати патологічними. Такі дискомфортні відчуття пов’язані з розслабленням м’язових тканин.

39 тиждень вагітності: до чого готуватися?

На горизонті 39 тиждень вагітності. Передвісники пологів у повторнородящих на цьому терміні також мають свою специфіку. Так, навколоплідні води і слизова пробка відходять одночасно. Саме в цей період жінка відзначає істотне опущення живота. Як показує медична практика, в деяких випадках опущення може бути і непомітним або відсутні зовсім. Це пов’язано з тим, що плід дуже великий або у нього тазове передлежання.

Також на цьому терміні майбутня мама повинна зазначити істотне скорочення частоти і інтенсивності рухів свого малюка. Такий ознака не можна вважати патологією. Малюкові просто стало тісно в порожнині дітородного органу, і в зв’язку з цим він не може, як раніше, штовхатися.

Самим достовірним ознакою наближення пологової діяльності вважаються потуги. Не бійтеся сплутати тренувальні сутички з реальним початком розродження. Як правило, материнський інстинкт підказує, коли жінці необхідно відправлятися в пологовий будинок. Тренувальні потуги зазвичай починаються ввечері і проходять після відпочинку або прийому спазмолітичних препаратів. Якщо ви все-таки переживаєте, то без зволікання вирушайте в пологовий будинок. Переживання і стрес вам ні до чого.

Виходимо на фінішну лінію

Наближається 40 тиждень вагітності. Передвісники пологів у повторнородящих допоможуть майбутній мамі розпізнати початок родової діяльності і підготуватися до цього процесу як морально, так і фізично. Сигнали тіла, що попереджають про наближення пологів, практично нічим не відрізняються від вищеописаних. Виняток становлять лише потуги. Саме вони й повідають майбутній мамі про майбутні пологи.

Деякі жінки стверджують, що на 40 тижні не було ніяких провісників наближається розродження. Лікарі ставляться до такої заяви скептично, оскільки в більшості випадків майбутні мами пристосовуються і вже не помічають сигналів свого тіла. Відходження навколоплідних вод, пробки і опущення живота можуть спостерігатися вже в пологовому залі після початку активної пологової діяльності.

Майбутня мама повинна знати, які передвісники пологів. Це необхідно для того, щоб ваш організм був підготовлений на фізичному та емоційному рівні до прийдешніх змін і навантажень. Жінки, що виношують другого або третього дитини, вже обізнані в цьому питанні і прислухаються виключно до сигналів свого тіла. Материнський інстинкт і незримий зв’язок з малюком підкажуть вам, коли прийшов час відправлятися в пологовий будинок. Будьте здорові і щасливі!

Залишити коментар