Печінка при грудному вигодовуванні – можна їсти різні види субпродуктів?

Грудне вигодовування є особливим періодом у житті кожної жінки. Саме в цей час між молодою мамою і малюком встановлюється тісний емоційний і тактильний контакт, який так важливий для розвитку подальших відносин в сім’ї.

При грудному вигодовуванні жінка повинна дуже уважно стежити за своїм здоров’ям, адже все, що вона робить, моментально відбивається на стані малюка.

Так, молода мама повинна завжди залишатися спокійною і не переживати через дрібниці, відмовитися від шкідливих звичок, без особливої потреби не вживати лікарські препарати і, нарешті, внести необхідні корективи в свій раціон.

Харчування годуючої матері – це тема для окремої розмови. Будь-які продукти, які їсть жінка в цей період, повинні бути натуральними, не містять у своєму складі шкідливих домішок і хімічних речовин. Страви краще всього готувати на пару або запікати в духовці.

Крім того, слід особливо ретельно стежити за складом споживаних страв – у них не повинно входити ніяких заборонених продуктів, які можуть заподіяти шкоду тільки що з’явився на світло і спровокувати виникнення у нього алергічних реакцій. В тому числі, нерідко молоді мами цікавляться, чи належить до цієї категорії печінку, і чи можна вживати даний субпродукт при грудному вигодовуванні.

Корисні властивості печінки

Більшість жінок знають, як печінка корисна для людського організму, але побоюються вживати її при грудному вигодовуванні, оскільки не знають, як відреагує маля. Насправді, якщо новонароджене немовля не відрізняється особливою схильністю до алергії, годуючій мамі не треба «сидіти» на суворій дієті. Склад грудного молока жінки цілком і повністю залежить від того, що вона їсть, тому в раціон правильно включати найрізноманітніші продукти, збагачені вітамінами і корисними для дитини мікроелементами.

Одним з таких компонентів є печінка. Даний субпродукт має надзвичайно цінні біологічні властивості, за кількістю білка він абсолютно не поступається яловичині і навіть в деяких речах випереджає її по якості. Особливою цінністю печінки, особливо яловичої і курячої, вважається наявність в її складі железопротеидов, що сприяють насиченню організму гемоглобіном і іншими корисними елементами, які незамінні для кровотворення.

Крім того, печінка різних тварин є джерелом вітамінів групи В, а, Д, Е і А і до того ж у ній міститься велика кількість таких мікроелементів, як магній, фосфор, цинк, йод, залізо, калій, натрій і кальцій.

Як правильно вживати яловичу і курячу печінку при грудному вигодовуванні?

Яловича печінка є продуктом, який не тільки можна, але і потрібно їсти годуючим мамам в період лактації, починаючи з першого тижня.

Однак робити це слід дуже обережно, адже будь-яка нова їжа може спровокувати алергічну реакцію в дитини. Починати вводити даний субпродукт у свій раціон необхідно з 10 грам, поступово збільшуючи його кількість і відзначаючи всі зміни в стані здоров’я і настрої дитини.

Краще всього вживати цей продукт у відвареному або тушкованому вигляді.

Смажену печінку під час лактації краще не їсти. Крім того, починаючи з 10 місяців яловичу печінку можна їсти не тільки мамі, що годує, але і самому малюкові. Для цього її необхідно відварити, а потім протерти з материнським молоком. Особливо корисно таке блюдо для немовлят з низьким вмістом гемоглобіну в крові.

Також в меню жінки при грудному вигодовуванні повинна входити і куряча печінка. Вона також багата вітамінами і корисними мікроелементами, необхідними для підтримки хорошого здоров’я і повноцінного розвитку малюка і до того ж містить у своєму складі велику кількість фолієвої кислоти, корисної для жінок у період лактації.

Даний субпродукт відрізняється досить низькою калорійністю, тому її без побоювання можна їсти навіть тим жінкам, які набрали кілька зайвих кілограмів під час вагітності. Крім того, куряча печінка поліпшує роботу органів травлення і допомагає налагодити стілець, виробляє речовини, необхідні для кровотворення, а також сприяє засвоєнню заліза.

До складу курячої печінки додатково входить холін – речовина, що допомагає стимулювати мозкову активність та покращує пам’ять, увагу та концентрацію. Саме тому цей субпродукт необхідно вживати регулярно, не менше 2 разів на тиждень, і, в тому числі в період грудного вигодовування.

Єдине «але», яке повинно насторожити корящую маму – це те, що в курячої та яловичої печінки міститься досить велика кількість холестерину. Для здорових людей вживання цього субпродукту абсолютно не небезпечно, але якщо у жінки спочатку відзначається підвищений рівень шкідливого холестерину, часте вживання страв з печінки може стати поштовхом до розвитку серцево-судинних захворювань.

Чи можна мамі, що годує є свинячу печінку і печінка тріски?

Свиняча печінка містить занадто багато жиру, тому з введенням в харчування годуючої мами цього субпродукту слід почекати хоча б до виповнення дитині 3 місяців.

Поки малюк ще занадто малий, його травна система не здатна виробити достатню кількість необхідних ферментів для перетравлення цього продукту.

Надалі акуратно ввести свинячу печінку в своє меню можна, але робити це слід дуже обережно. Навіть у тому випадку, якщо малюк буде добре себе почувати, постарайтеся не їсти більше 100 грам продукту на добу, щоб не навантажувати його травну систему. З тієї ж причини при грудному вигодовуванні вам доведеться обмежити вживання і печінки тріски.

Крім того, якщо ваше чадо народилося раніше покладеного терміну, з введенням даного субпродукту в раціон доведеться почекати ще деякий час. Як правило, у недоношених немовлят незріла травна система, і молода мама повинна їсти виключно ті продукти, які їй порекомендував лікар.

Не варто відмовлятися від вживання субпродуктів під час грудного вигодовування, адже з них можна приготувати надзвичайно смачні, поживні і корисні страви за короткий час, що дуже важливо для молодої мами.

Якщо маля не проявляє алергічних реакцій, різні види печінки обов’язково повинні входити в меню годуючої мами, але з обов’язковим урахуванням деяких обмежень.

Залишити коментар