Павич з бісеру: покрокова інструкція плетіння об’ємної вироби

Якщо раніше різні невеликі вироби з бісеру робили тільки діти, то сьогодні це захоплення дуже популярно у дорослих. З цього матеріалу плетуть різні фігурки, квіти і навіть вишивають.

У нашій статті мова піде про створення вироби «павич з бісеру», яка може стати не тільки оригінальною прикрасою вашого інтер’єру, але і несподіваним подарунком на будь-яке торжество.

Важлива інформація і матеріали перед початком робіт

Для того щоб повторити нашу схему майстер-класу з плетіння павлина з бісеру, знадобляться наступні матеріали: кілька пачок різнокольорового бісеру, стрази та дріт різної товщини.

Тіло пташки і крила створюються методом паралельного плетіння. Хвіст збирається у французькій техніці.

Щоб пташка виглядала об’ємною, необхідно зробити каркас. Він створюється з мотка тяганина, яка скручується в голові та хвості, а вздовж тіла розсовується.

Для хвоста з цього каркаса повинні виходити невеликі зволікання, до яких будуть прикріплені основні пір’я.

Майстер-клас по створенню крил павича

Наша покрокова інструкція допоможе без будь-яких проблем відтворити своїми руками дуже красиву річ з допомогою бісеру. Щоб все вийшло, потрібно точно повторювати всі рекомендації, описані нижче.

Отже, починаємо наш майстер-клас і розберемо, як плести крила:

  1. вони будуть мати подвійний забарвлення. Чергувати кольору можна будь-яким способом, головне, щоб кожен ряд повторював попередній;
  2. беремо досить довгий шматок зволікання, на нього нанизуємо 12 намистинок так, щоб вільні краї були приблизно однакового розміру;
  3. тепер на один з кінців теж надягаємо таку ж кількість бісеру і протягуємо через них протилежний кінець дроту;
  4. для наступного ряду додаємо з кожної сторони по дві намистинки. І повторюємо попередні маніпуляції;
  5. в наступному рядку з одного боку збільшуємо кількість бісеринок на 2, а з іншого – на 3 бісеринки;
  6. робимо ще кілька рядів, до отримання бажаного обриси крила;

Тепер починаючи з першого ряду, протягуємо дріт і здійснюємо такі ж дії, як і з першим крилом, щоб зробити друге.

Схема плетіння вічко

Всі схеми плетіння пір’я павича з бісеру практично ідентичні. Щоб вони були міцними, для основи беремо більш щільну дріт.

У запропонованому виробі довжина найдовшого пера складає 25 см, саме такий розмір повинен бути у дроту.

Плетіння починається з нанизування великій плоскій намистини, яка буде «оком». Інше плетіння проводимо по французькій техніці.

Дріт меншого перерізу щільно закріплюємо під бусиною і нанизуємо на неї таку кількість бісеринок, щоб вільний край дроту доходив до протилежного краю намистини, створюючи якийсь овал.

Там її закріплюємо за допомогою 2-х витків і повторюємо попередні дії. В результаті навколо плоскої намистини повинен вийти овал з бісеринок.

Після закріплення знизу міняємо колір бісеру і робимо попередні маніпуляції ще раз, тільки трохи збільшивши кількість бісеринок, так щоб новий овал розташовувався навколо попереднього. Подібні дії необхідно повторити ще кілька разів, щоб навколо плоскої намистини утворилися 4 овалу. Тепер необхідно обрізати зайву дріт зверху і акуратно загнути її кінець.

Як зробити ворсинки пера?

Це плетіння найпростіше. Для цієї частини потрібно довга дріт невеликого перерізу. Починаємо роботу, закріпивши її під вічком і нанизавши таку кількість бісеринок, щоб довжина ворсинки була трохи більше, ніж «вічко». Коли необхідну кількість набрано, потрібно повернути дріт у вихідне положення, для цього протягуємо її повторно через всі бісеринки крім крайньої в порядку убування. Після закріплення всі маніпуляції повторюються для ворсинки з іншого боку.

Перед початком плетіння наступних ворсинок на дріт-основу надягають бісеринку, щоб трохи розділити ворсинки між собою. Якщо вийти рекомендується пропустити через неї робочий дріт.

Запам’ятайте, що кожна наступна пара ворсинок повинна бути трохи менше попередніх. Також стежте, щоб на однакових частинах була рівна кількість бісеринок.

Як сплести корону-чубчик на голову?

Для прикраси голови плететься елементарне виріб. Для нього на дріт набираємо по 3 бісеринки, створюючи, таким чином, 8 стовпчиків. Потім сплітаємо між собою по два. В результаті повинен вийти чубчик у вигляді корони, що складається з 4-х гілочок.

Ноги павича

Плетуться вони дротом, яка проходить через саму ногу і пальці, при цьому створюючи хорошу опору. Для ноги нанизуються 15 бісеринок, потім ще 8. Через останні 8 шт. дріт проходить двічі, як і в крилі, створюючи при цьому палець. Таким чином, робляться ще два. Потім залишилася дріт проходить другий раз через перші 15 бісеринок. Одна нога готова, можна починати другу. Так як в нашій статті викладена схема плетіння для маленького павлина з бісеру, цього цілком вистачить, щоб виріб було стійким.

Дзьоб

Його створюють окремо, а потім з’єднують з головою. Він для краси збирається за допомогою бісеру двох кольорів. Починаємо плести з одного бісеринки, другий ряд вже з двох. У третьому рядку потрібно поміняти колір. З цього моменту в кожному наступний ряду чергується колір. Все повинно бути 8 рядків. Дзьоб готовий.

Тіло пташки

Як вже було сказано раніше, щоб пташка виглядала гармонійно, для неї попередньо збирається каркас з дроту, навколо якого проводять плетіння павлина бісером.

Тіло збирають, використовуючи 2 відтінку, нижній ряд синього кольору, а верхній – зеленого. В 3-х верхніх рядах додають кілька бісеринок. В наступному на кінці додають чорні бісеринки – очі павича, щоб не пришити їх до готового виробу.

Потім 13 рядів плетуть з однаковою кількістю бісеру.

У завершенні по напряму до хвоста кількість бусинок поступово скорочується. Коли до завершення залишається 6 рядів, необхідно закріпити хвіст і тільки потім обплітати його бісером. Зменшення кількості бісеру повинна бути розрахована так, щоб діаметр останніх 2-х рядів дорівнював пір’ю, які з неї виходять. Потім протилежні краї зшиваються.

Під час плетіння робимо дугу в двох місцях, перший раз загинаємо плетіння всередину і вгору, в напрямку до голови – це буде шия. Другий раз все необхідно відігнути вниз в сторону, створюючи, таким чином, відгалуження для хвоста. Всі маніпуляції повинні бути зроблені дуже акуратно, щоб не пошкодити плетіння.

Як видно з усього вищевикладеного, незважаючи на невелику складність все можна зробити, якщо проявити трохи терпіння і витримки. Наша точна інструкція докладно розповідає, як можна сплести павлина з бісеру самостійно.

До того ж подібна виріб може бути частиною великої композиції, якою вона буде, залежить тільки від особистої фантазії автора.

Залишити коментар