Парова швабра з функцією пилососа: компактний прилад замість кількох

Сучасна прибирання будинку з кожним роком все більше перетворюється з рутинної ручної праці в захоплюючу і легке заняття. І все це завдяки новітнім гаджетів і дивовижною побутової техніки, яка все краще полегшує нам завдання.

Сьогодні така трудомістка справа, як сухе і вологе прибирання підлоги, більше не є проблемою — громіздкі пилососи, совки і віники, відра і мокрі ганчірки стрімко відправляються в минуле і на зміну всього цього приходить лише один компактний і легкий агрегат — парова швабра з функцією пилососа.

Що це таке і як це працює

Парова швабра-пилосос являє собою компактний і легкий агрегат, що нагадує класичну швабру, керовану однією рукою.

На довгій ручці закріплені резервуари для води та збору пилу, а внизу встановлена щітка для миття та очищення поверхонь. Вона складається з сопла для втягування пилу і бруду і круглої довгою крутиться щітки для подачі пари і миття поверхонь.

Як правило, в паровий пилосос для будинку встановлено циклонний фільтр, який дозволяє краще очистити будь-які поверхні від пилу та інших забруднень, таких, як крихти, волосся, шерсть тварин.

Додатково прилад оснащений резервуаром для води, яка при нагріванні дає пар, необхідний для вологого прибирання і дезінфекції підлоги. Як правило, такі агрегати мають можливість одночасної роботи обох режимів і посменного включення тільки сухий або тільки вологого прибирання.

Але можливість використання двох режимів одночасно дозволить значно скоротити тимчасові витрати, адже досить пройтися по підлозі всього один раз, і він буде і пропылесошен, і вимитий.

Також такі агрегати зазвичай мають різні режими потужності подачі пари, які необхідно вибирати виходячи з оброблюваної поверхні. Так, для ламінату потужність пара повинна бути менше, ніж для плитки або керамограніта. Наявність такої функції покриттям дозволить прослужити довше.

Також не варто боятися, що брудна вода після миття буде змішуватися з чистої або в неї буде потрапляти пил з пилозбірника. Як правило, такі пилососи з парової прибиранням мають автономні, незалежні резервуари для пилу, брудної та чистої води. Це означає, що прибирання буде краще і чистіше, ніж простий ганчіркою. При ручному митті підлог ми зазвичай не міняємо воду у відрі після кожного полоскання ганчірки, а значить вода не завжди ідеально чиста на відміну від тієї, що знаходиться в резервуарі вашої парової швабри.

Ще один плюс — наявність спеціальної додаткової щітки, яка закріплена відразу за миючої частиною. Така щітка витирає залишилася від пара вологу і пів після миття залишається практично сухою.

У чому відмінність парової швабри з функцією всмоктування пилу від інших приладів для прибирання підлоги

Головний конкурент такий швабрі, звичайно ж, миючий пилосос. Фактично він робить ту ж роботу — одночасно збирає з підлоги сміття і миє поверхню. І у того, і у іншого варіанту є шанувальники, але що краще — парова швабра або миючий пилосос?

При виборі агрегату варто подумати про ваших цілях і умовах його роботи. Так, якщо у вас багато килимів або домашніх тварин, а може, і те, і інше, то парова швабра з опцією всмоктування пилу просто не впорається з витягуванням всій пилу і вовни. У цьому разі, а також якщо у вас дуже велика площа прибирання, краще віддати перевагу миючого пилососа. Також він підійде для генерального прибирання, в той час як швабру краще використовувати для щоденного підтримання чистоти.

Але є у великого миючого агрегату і слабкі сторони, яких немає у його меншого брата. Пилосос, по-перше, дуже громіздкий. Щоб почати прибирання, потрібно зібрати всі шланги і щітки, катати за собою по квартирі громіздкий і важкий бак.

Парова щітка-пилосос ж легка й компактна і поміщається в одній руці, що краще і зручніше для частих і швидких прибирань.

По-друге, миючий пилосос залишає після себе дуже мокрий підлогу. Він працює за принципом розбризкування води і всмоктування її після протирання підлоги щіткою. Природно, що багато вологи залишається на поверхні. Обробка парою ж висихає моментально, і підлогу практично відразу сухий, що дуже важливо, якщо, наприклад, в будинку маленькі діти.

Крім цього, альтернативою може служити і парова швабра з функцією электровеника. У неї замість всмоктування пилу передбачені щіточки, які змітають сміття у себе на дорозі і замітають його в спеціальний відсік. У такого электровеника є всі переваги парової швабри — легкість, компактність, чистота і дезінфекція.

Однак електровіник не так ретельно прибирає сміття, як пилосос. Наприклад, дрібний пил він може просто не зібрати, а великий сміття буде «ганяти» по підлозі. Єдине, що робить його більш привабливим — ціна. Безумовно, швабра з віником набагато дешевше, ніж вона сама, але з пилососом.

Плюси і мінуси

Як і будь-які новинки техніки, вертикальний паровий пилосос має ряд достоїнств і недоліків. Їх порівняння зазвичай допомагає зробити вибір домашнього помічника.

Серед безумовних плюсів таких приладів можна відзначити:

 • Чистота підлоги і дезінфекція без хімії;
 • Компактність приладу — одна парова швабра замінить пилосос і ще кілька громіздких агрегатів;
 • Після обробки парою підлога майже сухий, на відміну від миючого пилососа або ганчірки.
 • Швидкість збирання — не потрібно спочатку пилососити, а потім мити одне і те ж місце.

Але є у таких агрегатів і недоліки. Хочеться вірити, що вони є тільки з-за того, що такий прилад новинка на ринку. З часом виробники доведуть його до досконалості і ми будемо просто насолоджуватися прибиранням.

Отже, мінуси:

 • Мала потужність всмоктування, що не підходить для сильних забруднень або килимів з високим ворсом;
 • Неможливість прибирання великих площ в один прийом — доводиться відключати прилад і доливати воду.
 • Висока ціна пристрою.

Як вибрати

Сьогодні на ринку представлено не так багато моделей швабр із функцією всмоктування пилу, але кращі парові пилососи повинні мати наступні характеристики:

 • Висока потужність подачі пари. Чим вона вища, тим швидше і краще буде вимитий підлогу — не доведеться проходити по одному місцю кілька разів. До речі, чим вище потужність, тим швидше ваш прилад буде готовий до роботи. Найслабші нагрівають воду 3 хвилини, найпотужніші всього 30 секунд. Добре мати і можливість перемикати потужності, щоб мити різні поверхні.
 • Можливість використовувати для миття водопровідну воду. Якщо є спеціальний фільтр, що можете наливати воду прямо з-під крана. В іншому випадку вам завжди доведеться мати під рукою дистильовану воду. Тільки вона не дасть сольових і лужних відкладень та накипу, який заважає правильній роботі приладу.
 • Великий об’єм резервуара для води. Чим він більше, тим довше ви зможете проводити прибирання без відключення приладу і доліва води. Відповідно, тим більшу площу ви зможете прибрати за мінімальну кількість часу.
 • Якісний фільтр. Найчастіше це циклонний або аквафільтр, вони самі потужні й краще чистять килими, але аквафільтр гарантовано вбереже вас від викиду дрібних часток пилу в повітря — все осяде у воді.

Очевидно, що прогрес допомагає нам жити простіше і приємніше. Паровий пилосос допоможе вам скоротити час і сили на прибирання і витратити їх на що-небудь більш приємне.

Залишити коментар