Німіє мізинець на лівій руці: причини

Нервові закінчення, розташовані у всіх клітинах нашого тіла. При порушенні функціонування нервової системи людина може відчувати дискомфортні відчуття і скаржитися на те, що німіє мізинець на лівій руці. Про що свідчить така симптоматика? Ось і тема для сьогоднішньої розмови.

Причини оніміння пальців рук: дізнаємося думку фахівців

Нерідко людина скаржиться на оніміння в пальцях рук. Найчастіше подібний стан з’являється в результаті отримання травми. Перебування протягом тривалого часу в незручній позі також може стати причиною зниження нервової чутливості.

Як показує медична практика, найчастіше німіють пальці у офісних працівників, які постійно працюють з написанням документів. Згідно зі статистичними даними, відчуття поколювання та зниження чутливості пальців в основному проявляються в ранковий час, практично відразу після пробудження. Буває так, що уві сні людина приймає незручну позу. В результаті передавлення нервових закінчень ми відчуваємо оніміння.

Зверніть увагу, що багато з нас в положенні сидячи закидають ногу на ногу. Якщо в такому положенні провести досить довгий часовий проміжок, то нервові закінчення в підколінній області будуть передавлены, і ми почнемо відчувати оніміння пальців ніг. Те ж саме стосується і пальців рук. При передавливании нервових закінчень або дрібних кровоносних судин пальці можуть німіти.

Причини, за яких німіє мізинець на лівій руці, можна умовно розділити на дві категорії:

 • механічні;
 • патологічні.

Як ви вже здогадалися, перша група причин пов’язана з отриманням травми або передавливанием кровоносних судин або нервових закінчень. Друга група факторів, що впливають на появу такої симптоматики, безпосередньо пов’язана з розвитком патології. Давайте розглянемо це питання докладніше.

Виключаємо механічні фактори впливу

Як уже зазначалося, однією з причин, чому німіє мізинець на лівій руці, вважається перетискання нервових закінчень. Якщо кровоносні судини не будуть функціонувати в повній мірі, то людина зможе відчути оніміння пальців рук. Додатково можуть виявлятися характерні поколювання і навіть больові відчуття.

До оніміння мізинця лівої руки можуть призвести такі пози:

 • Положення нога за ногу. Не дивуйтеся, але кров циркулює по всій поверхні тіла, тому при здавлюванні судинних стінок у підколінній області оніміння можна відчути на пальцях лівої руки. Якщо ви часто приймаєте таку позу, постарайтеся уникати цього, оскільки в подальшому ця на перший погляд безпечна позиція може призвести до розвитку варикозу.
 • Схрещування рук. Психологи таку позицію називають захисною і кажуть, що людина, скрещивающий руки на грудях, закривається від оточуючих. Якщо тривалий час тримати руки в такому положенні, то будуть здавлюватися кровоносні судини в ліктьовій частині, у результаті чого потрібну кількість крові не буде надходити до кінчиків пальців і людина відчує їх оніміння.
 • Викривлення постави. Хребетний стовп – це не тільки наша опора. Від його стану залежить наше здоров’я в цілому. Якщо не тримати поставу рівною при ходьбі, бігу або сидінні, це призведе до розвитку різних патологій хребта. Як правило, подібні стани негативно впливають на циркуляцію крові, а також на чутливість нервових закінчень.
 • Неправильна поза під час нічного відпочинку. Якщо ви любите спати, підклавши руку під голову подушку, не дивуйтеся, що з часом після пробудження ви будете відчувати поколювання і оніміння пальців рук. У такому положенні ми перетискаємо артерію, в результаті чого порушується кровообіг.

Коли оніміння мізинця сигналізує про патології?

Якщо у людини німіють пальці лівої руки, а саме мізинець і безіменний, і такий стан набуває систематичний характер, потрібно неодмінно звертатися до лікувального закладу. Як вже говорилося, оніміння пальців верхніх або нижніх кінцівок може стати одним з симптомів, що свідчать про розвиток патології.

Давайте розглянемо основні причини, здатні спровокувати появу такої симптоматики:

 • Патології в функціонуванні серцево-судинної системи. Якщо оніміння мізинця на лівій руці пов’язано з порушеннями в діяльності серцевого м’яза, то людина буде додатково відчувати больові відчуття в грудній клітці. Біль може віддавати в лопаткову і ліктьову частина.
 • Порушення функціонування нервової системи. Оніміння мізинця і безіменного пальця лівої кисті може з’являтися при розвитку остеохондрозу і защемлення серединного нерва.
 • Метаболічні порушення. Оніміння пальців лівої кисті може бути безпосередньо пов’язане з вітамінним дефіцитом. Найчастіше такий стан з’являється ранньою весною. Про це будуть свідчити сухість і лущення шкірних покривів.
 • Розвиток атеросклерозу. При утворенні бляшок в судинах порушується кровообіг, у результаті чого з’являється такий неприємний симптом, як оніміння.

Якщо поряд з онімінням в пальцях рук ви помітили посиніння шкірних покривів губ, сплутаність свідомості, порушення рухової координації, то потрібно негайно викликати бригаду Швидкої допомоги. Такі ознаки вважаються основними провісниками інсульту.

У випадках, коли супутня симптоматика відсутня, зверніться до лікуючого спеціаліста, і він вам призначить потрібні фармакологічні препарати для нормалізації вітамінного балансу. Найчастіше такі симптоми з’являються через нестачу кальцію, калію, ретинолу, вітамінів групи В.

Оніміння мізинця лівої кисті може бути зумовлена й іншими причинами:

 • вагітністю;
 • захворюванням на цукровий діабет;
 • психоемоційними порушеннями;
 • патологіями дихальних органів і т. п.

Що робити, до кого звертатися?

Ми вже з вами з’ясували, з яких причин може німіти мізинець лівої кисті. Однак самостійно діагностувати недугу і починати його лікування в жодному разі не можна. Для початку поспостерігайте за своїм станом. Якщо оніміння спровоковано механічними факторами, тоді скорегуйте свої звички і обов’язково позу для сну.

Якщо ви помітили, що оніміння супроводжується додатковою симптоматикою або такі неприємні відчуття з’являються в будь-який час доби, зверніться провідному терапевта. Після проведення огляду та збору анамнезу лікар направить вас до профільного фахівця, зокрема, до кардіолога або невропатолога. Тільки після проведення комплексного обстеження лікар зможе виявити причину появи таких неприємних відчуттів і призначити повноцінне та ефективне лікування.

Щоб запобігти появі оніміння пальців лівої руки, виправте свій раціон. Вживайте в їжу продукти, які в достатній кількості містять мінеральні і вітамінізовані мікро — і макроелементи. Більше рухайтеся і по можливості виконуйте нескладні фізичні вправи. Особливо це стосується людей, професійна діяльність яких пов’язана з виконанням монотонної роботи, наприклад, письменників, офісних працівників, програмістів тощо

Якщо ви відчули оніміння мізинця або інших пальців лівої кисті після нічного відпочинку, то позбутися від неприємних відчуттів можна шляхом виконання масажних дій.

Не потрібно займатися самостійним лікуванням. Оніміння мізинця може сигналізувати про розвиток серйозних патологій, що призводять до ускладненим наслідків. При появі первинної симптоматики проконсультуйтеся з лікарем. Будьте здорові!

Залишити коментар