Немає сил і енергії: причини занепаду життєвого тонусу і його відновлення

Досить часто можна зіткнутися з тим, що енергії абсолютно не вистачає. І якщо раніше цілком можливо було займатися навчанням, роботою, домашніми справами і вставати ні світ ні зоря, то тепер важко просто піднятися рано вранці. Чому так відбувається? Чому немає сил і енергії, у чому причини? Куди дівається енергія і як зробити так, щоб її вистачало на весь день?

Потрібно приймати медичні препарати, щоб позбутися такого стану?

Що забирає енергію?

Для початку необхідно зрозуміти, куди саме енергія дівається. Виходячи з причин, можна буде судити про те, як її зберегти і примножити.

Сон

Дефіцит сну є однією з найбільш поширених причин нестачі енергії. Згідно рекомендацій лікарів, йому необхідно приділяти близько 6-8 годин на добу. При цьому вдень спати не рекомендується, оскільки вважається, що це може забрати останні енергоресурси в організму. Якщо все ж таки дуже сильно хилить в сон, можна подрімати 15 хвилин – це допоможе перебити млявість і відновити сили.

Їжа

З зменшенням кількості натуральної їжі і поступовим збільшенням числа швидких вуглеводів у складі продуктів відбувається виснаження енергетичного запасу організму. Напевно, багатьом знайоме відчуття сонливості і слабкості, що виникає після їжі.

Виною тому велика кількість трансжирів і швидких вуглеводів в раціоні. Організм після прийому їжі одержує короткочасний підбадьорливий ефект, тим самим витрачаючи останні енергетичні запаси.

Надмірна зайнятість

Не буде таємницею, що заняття нелюбимою роботою дуже сильно вимотують – як фізично, так і емоційно. Зростає дратівливість, знижується концентрація, якість роботи страждає, викликаючи негативну реакцію у керівництва. Хоча зовсім не обов’язково переробляти на ненависній роботі. Навіть та посаду, яка раніше була улюбленою і цікавою, з часом може сильно виснажувати.

Причиною тому є переробки, перекладання на себе чужих обов’язків, конфлікти зі співробітниками. Як результат – немає бажання йти на роботу, все більше втоми і дратівливості в кінці трудового дня.

Домашні обов’язки

Робота по дому традиційно вважається жіночою, тому питання перерозподілу домашніх обов’язків у багатьох сім’ях навіть не звучить. Між тим, сучасна жінка заробляє не гірше чоловіка, забезпечуючи сім’ю з ним на рівних. При цьому жінкам доводиться взяти на себе весь тягар домашніх справ після основної роботи.

Хрестоматійною є ситуація, коли чоловік відпочиває після роботи, а дружина займається приготуванням вечері, прибиранням і пранням. У результаті вже до кінця дня вона чи не валиться з ніг, а ще потрібно приділити увагу дітям і чоловікові.

Можна стверджувати, що в такому випадку для збереження енергії буде достатньо 6-7 годин? Ні, потрібне кардинальне вирішення питання, а саме – перерозподіл домашніх справ. Це допоможе жінці зберігати більше життєвих сил.

Люди

Однією з причин втрати енергії є, як не парадоксально, інші люди. Це ті самі друзі або знайомі, які можуть годинами сидіти в гостях і говорити ні про що, скаржитися на своє життя і обговорювати кого-небудь. Це ті родичі, які приїхали в гості на пару днів і забули, що терміни вже давно вийшли.

Це люди, які люблять взяти на себе увагу епатажними витівками і різкими висловлюваннями. Для них є чи не самоціллю – вивести з рівноваги іншої людини. Після спілкування з ними приходить відчуття повної розбитості і все валиться з рук. В народі таких людей ще називають енергетичними вампірами.

Відповідальність

Велика кількість обіцянок, зобов’язань перед іншими людьми також може стати причиною морального і фізичного виснаження. Кілька справ, що вимагають зовсім небагато часу, на тлі інших занять забирають дуже багато сил. А їх невиконання допускати не хочеться, адже було дано обіцянку, яку потрібно виконати.

Таке замкнуте коло призводить до того, що у людини порушується сон, він постійно думає про те, що ж йому робити і зовсім немає можливості взяти і сконцентруватися на чому-небудь.

Як відновити енергію?

Якщо стає зрозуміло, що настрою немає, що все здається зовсім однаковими, кожен день схожий на попередній, значить, терміново потрібно відновлення сил та енергії. В цьому плані можна користуватися як радами, спрямованими на довгострокову перспективу, так і заняттями, що дозволяють полегшити стан в короткі терміни.

Духовні практики

Серед методів відновлення енергетичного потенціалу почесне місце займають духовні практики відновлення життєвих сил. Вони дозволяють сконцентруватися на тому, що є позитивним в поточний момент і постаратися або позбавитися від негативу, або абстрагуватися. Добре допомагає медитація, йога.

Одним з можливих варіантів є вивчення східних бойових мистецтв – вони включають в себе не тільки бойові навички, але й духовні. Оволодіння ними дозволяє досягти внутрішньої гармонії і рівноваги, взяти частину енергії всередині себе.

Позбавляємося від сміття

Під сміттям в даному контексті мається на увазі не тільки вміст сміттєвого відра. Сміття може бути емоційний у вигляді нав’язливих спогадів, зациклення на минулих життєвих ситуаціях. Дуже часто зустрічається людина, яка створює занадто багато психоемоційного навантаження і тим самим виснажує енергетичні запаси. Від таких людей потрібно намагатися відгородитися по можливості.

Окремо варто згадати сміття в самому буквальному сенсі – старі іграшки, речі, мотлох. Все це також може забирати у людини енергію, викликаючи часом не найприємніші спогади і емоції. Ніколи не варто зберігати ті речі, які не потрібні і більше не знадобляться в найближчій перспективі.

Якщо річчю не користуються більше року – нею вже і не скористаються. Тому її простіше віддати тим, хто зможе нею користуватися. До речі, взяти подібну річ у кого-небудь не є поганим, особливо за умови, що ця річ потрібна.

Фізичні навантаження

Регулярні фізичні навантаження допомагають підвищити рівень ендорфіну в крові. Прагнення до позитивних емоцій буде вище, а прогрес у фізичній формі принесе виключно приємні емоції. Сон стає краще, життєві сили відновлюються швидше.

Корекція харчування

Додавання в раціон великої кількості овочів і фруктів допомагає збільшити запас життєвих сил. Енергетичний потенціал починає рости зі зміною культури і складу раціону харчування.

Збагачення його продуктами натурального походження і зменшення кількості споживаної синтетичної їжі не тільки позитивно позначиться на роботі всього організму, але і поповнить запаси енергії.

Корекція сну

Сон є одним з найважливіших компонентів балансу сил. 10 годин сну можуть дати набагато менше бадьорості, ніж 6, за умови недотримання режиму сну. Щоб сон відновлював якомога більше сил, варто лягати раніше півночі. Ідеальним часом для сну буде 22-23 години. Тоді пробудження стане легким, а запасу енергії буде вистачати на весь день.

Повітря в спальні повинен бути чистим, а температура не надто високою, так як це стає причиною неспокійного сну. Надмірно холодне повітря в спальні може спровокувати кошмари.

Для поліпшення якості сну можна використовувати ефірна олія лаванди – всього кілька крапель на шкірі допоможуть заснути швидко і добре виспатися.

Залишити коментар