Мазь для сосків: як позбутися тріщин?

Після пологів у багатьох жінок виникає проблема тріщин на сосках. Особливо це стосується матерів, які народили вперше. Адже раніше з сосків ніколи не виходило молоко, а зараз воно з’явилося.

І якщо область грудей буде вологою, то в таких умовах з’явиться інфекція. Так що постійно потрібно стежити за сухістю ліфчика. Але така патологія може з’явитися і з інших причин.

Чому з’являються тріщини на сосках?

Тріщини на сосках – це дуже неприємна проблема. Притому з-за цього процес годування дитини приносить біль і стає практично неможливим. Тому часто жінки грудне молоко зціджують і годують ним малюків з пляшечки.

Розглянемо фактори, які призводять до такої патології:

 • Найчастіше причиною тріщин в області сосків є неправильний захоплення грудей немовлям при годуванні. А відбувається це із-за того, що жінка обрала неправильну позу для годування малюка. Потрібно тримати правильну поставу, не нахиляючись дуже сильно до немовляти. При цьому годувати його можна як стоячи, так і сидячи.
 • Якщо ж захоплення правильний, то причиною тріщин є грибкове або стафілококове поразку.
 • Проблема виникає і в тому випадку, якщо породілля неправильно доглядає за своєю груддю. Забороняється занадто часто мити соски милом, змащувати тріщини зеленкою, яка ще сильніше сушить шкіру.
 • Патологія зустрічається і у матерів, які неправильно використовують молоковідсмоктувач. З-за великої інтенсивності відсмоктування молока соски розтягуються, приводячи до появи тріщин на поверхні. Тому перед початком використання приладу слід ознайомитися з інструкцією щодо його експлуатації.

Також варто враховувати, що причин тріщин може бути відразу декілька. Можливо, проблема виникла в результаті всіх перерахованих вище факторів. А ось при тривалому годуванні тріщини не виникають. Так що дитині можна давати смоктати груди скільки завгодно, просто робити це потрібно правильно.

Усунення причин

Якщо причиною тріщин в області сосків є інфекція, то потрібно звернутися за допомогою до лікаря. Адже ліки повинні бути придатними для годуючої матері. Пити різні препарати без призначення лікаря не можна, так як це може привести до появи алергії у малюка.

При виникненні тріщин з-за неправильної гігієни, треба її змінити. Мити соски до кожного годування не слід, так як миючі засоби сушать шкіру грудей. Досить очищати її 1-2 рази в день, приймаючи душ. Якщо у жінки молочниця, то молоко треба змивати після кожного годування. Інакше інфекція стане більш вираженою. Регулярно потрібно міняти грудні прокладки, щоб їх поверхня не була надто вологою.

Не можна забирати груди у дитини, він повинен сам відпустити її, коли наїсться. Якщо потрібно терміново витягти її з ротика малюка, потрібно акуратно поставити соску, після чого захоплення послабиться. У деяких випадках новонароджені занадто сильно присмоктуються до грудей. Не можна дозволяти їм робити це і ставити груди тільки в добре розкритий рот. Якщо поява тріщин пов’язано з використанням молоковідсмоктувача, то потрібно самостійно зціджувати молоко до тих пір, поки груди не заживе.

Як позбавитися від болю?

Щоб позбутися тріщин в області сосків, необхідно усунути всі причини, які призвели до їх появи. За рахунок цього ранки заживуть дуже швидко. Якщо тріщини неглибокі, то після того, як буде виправлено захоплення, годування буде відбуватися абсолютно безболісно. Іноді больова реакція виникає тільки на початку годування, а потім вона поступово проходить. Часто тріщини проходять самі по собі, без використання додаткових засобів.

Однак для загоєння глибоких ран використовується спеціальна мазь для сосків:

 • З цією метою застосовують Бепантен, Солкосерил, а також інші крему, до складу яких входить Ланолін. Це натуральний компонент, так що можна наносити мазь до початку годування і не змивати її під час нього. Подібні препарати нешкідливі для здоров’я матері і малюка, не викликають алергічних реакцій. Мазь Бепантен для сосків наноситься на чисту груди. Тому перед використанням засоби жінці рекомендується прийняти ванну або душ. Мити груди краще господарським милом, яке не сушить шкіру.
 • Цинкова мазь від тріщин на сосках також часто використовується для лікування тріщин. Коштує вона недорого – близько 30 рублів. Але її можна наносити перед годуванням. Більше того, перед тим, як дати дитині смоктати груди, її рекомендується вимити господарським милом. Також багато матері відзначають, що проходять ранки завдяки поєднанню ланолиновых мазей і гідрогелевих подушечок. Однак такий засіб коштує дорого.
 • Також при глибоких тріщинах для швидкого загоєння лікарі рекомендують використовувати мазь Солкосерил. Після її нанесення на пошкоджену поверхню, вона «склеює» краю, тому рана швидко проходить. Крім того, можна використовувати й природні компоненти на основі календули або ефірних масел. Вони також нешкідливі для малюка, але краще їх змивати. Притому з цією метою не береться вода з милом, а молоко матері. Так шкіра не буде пересушена.
 • Мазь для сосків Пурелан. Крем повністю безпечний для матері та дитини. Почати його можна використовувати до того, як з’являться ранки, в цілях профілактики. Його наносять як до годівлі, так і після нього. При тому застосовувати препарат можна після годує періоду – він відмінно зволожує губи. Засіб має й іншу назву – мазь для сосків Медела.

Однак мазь від розтріскування сосків не дасть результату, якщо при годуванні дитина неправильно захоплює груди. Якщо захоплення виправлений, а гелі не допомагають, можна використовувати спеціальні накладки з силікону на соски. Проте їх застосовують тільки в процесі загоєння ран.

Надалі від них краще відмовитися, адже під їх впливом груди стимулюється і починає палити. При тривалому використанні у жінки поступово зменшується кількість молока, а малюк відмовляється брати груди в рот без силіконової накладки.

Правильний захоплення грудей

Мазі від тріщин на сосках не буде ефективною, якщо жінка не приймає правильну позу при годуванні.

Жінка повинна звернути увагу, чи правильно малюк смокче:

 1. Рот у дитини повинен бути широко відкритим, притому, крім сосків, він захоплює і ареолу.
 2. В ротику дитини виявляється нижня частина ареоли, а не верхня.
 3. Губки вивернуті, видно мову.
 4. Підборідок контактує з грудьми.
 5. Після смоктання сосок круглий, а не скошений.

Якщо захоплення правильний, мати ніколи не буде відчувати больових відчуттів. Навіть якщо вони і будуть, то дуже слабкими. Терпіти біль не можна, потрібно терміново виправляти ситуацію.

Як полегшити стан жінки?

Якщо у жінки спостерігається поява тріщин в області сосків, то їй потрібно дотримуватися ряду рекомендацій, щоб зменшити больовий синдром:

 • Спочатку потрібно годувати тією груддю, яка болить менше. Адже голодний малюк смокче набагато інтенсивніше, що ще більше погіршує ситуацію.
 • Краще годувати дитину якомога частіше, щоб він не був голодним. Так він буде спокійніше смоктати груди, за рахунок чого вона не так травмується.
 • Не можна допускати тертя сосків про одяг. Вдома можна ходити з голими грудьми. А для походу в гості рекомендується придбати спеціальні матеріали, які ставлять в ліфчик для зменшення контакту грудей і тканини.
 • Якщо на одній груді є тріщина, а на інший-ні, то годувати можна тільки здоровою. Друга ж на час повинна відпочити, а молоко з неї можна зцідити руками.

Також використовуються спеціальні накладки, якщо біль дуже сильна. Однак після того як жінка їх зніме і малюк почне смоктати сосок, груди знову травмується, так як захоплення не виправлений. Не можна запускати процес формування тріщин, інакше занадто великі ранки з часом можуть перерости в запалення.

Залишити коментар