Маалокс аналоги та інформація про препарат

Симптоматичний препарат Маалокс призначається при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту: гастриті, виразці, диспепсії різного походження.

Але варто пам’ятати, що даний препарат має ще багато аналогів, про які розповімо в цій статті.

Загальна інформація про препарат Маалокс

Маалокс є антацидним препаратом, який випускається у вигляді суспензії і жувальних таблеток. До складу препарату Маалокс входить алгедрат і магнію гідроксид.

Алгедрат — це гідроксид алюмінію, він нейтралізує вільну соляну кислоту в шлунку, магнію гідроксид володіє таким же дією.

Даний препарат призначають у комплексній терапії гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, а також призначають при разових явища диспепсії.

Маалокс приймають всередину по 5-10 мл — якщо це суспензія, або гель, або по 2-3 таблетки через 1-2 години після їжі і на ніч, ця схема змінюється відповідно з захворюванням, при якому вам призначили даний препарат. Час знаходження в шлунку приблизно 1 годину.

Серед побічних дій відзначають нудоту, блювання, зміна смакових відчуттів, запори.

Тривало застосовувати Маалокс не рекомендується, тому що він може викликати гипофосфатемию, гіпокальціємію, гиперкальциурию, остеомаляція, остеопороз, гіпомагніємію, гипералюминиемию, енцефалопатію, нефрокальциноз, порушення функції нирок. Тому при тривалому вживанні Мааклоса слід забезпечити достатнє надходження з їжею солей фосфору.

Маалокс показання до застосування

Маалокс застосовують при гострому гастриті (зазвичай в гиперацидной формі, коли потрібно знизити кислотність), гострий дуоденіт, виразкову хворобу шлунка і 12-палої кишки.

Призначають препарат також при ерозивних захворюваннях шлунка, рефлюкс-езофагіті, грижі стравохідного отвору діафрагми.

До того ж, препарат усуває неприємні відчуття при гострому панкреатиті, гастралгія різного походження, при печії, при погрішностях в дієті.

Аналоги препарату Маалокс

У препарату Маалокс є безліч різних аналогів, як російського виробництва, так і зарубіжних. Крім того, аналоги діляться на ті, які є повними аналогами, а є ті, які аналоги тільки по дії. Нижче розберемо різні аналоги, якими можна замінити препарат Маалокс.

Аналоги за показаннями

Дані аналоги містять абсолютно різні діючі речовини, і володіють різними механізмами дії, але їх об’єднують показання до застосування: препарати допомагають при гастриті, гострому і хронічному, функціональної диспепсії (дискомфорт у животі, здуття, печія), а також виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, гастродуоденіті, рефлюкс-езофагіті. Ми розглянемо препарати: Ескейп, Гастал, Ренні.

  • «Ескейп» містить популярний при лікуванні шлунково-кишкового тракту речовина — вісмуту трикалия дицитрат. Препарат випускається в таблетках, вкритих плівковою оболонкою.

Показання до застосування препарату Ескейп численні: не тільки гастрит і виразкова хвороба, асоційовані з helicobacter pylori), але і функціональна диспепсія, що не пов’язана з органічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту (дискомфорт у животі, здуття, печія).

Препарат не просто полегшує симптоми, а лікує саму причину захворювання, тому назвати аналогом Маалокса в повній мірі його не можна, так як Маалокс – засіб виключно симптоматичне. Ескейп утворює в шлунку захисну плівку, оберігаючи його від агресивної соляної кислоти, сприяючи загоєнню і відновленню його пошкоджених стінок.

До того ж Ескейп має бактерицидну дію проти бактерії Хелікобактер пілорі, яка є причиною виникнення виразки та гастриту в деяких випадках.

Даний препарат виділяється серед інших аналогів тим, що не просто усуває симптоми, а застосовується для лікування, надаючи комплексну дію. Обволікає стінки шлунка і загоює їх, на відміну від антацидних препаратів, які лише допомагають усунути неприємні відчуття.

  • «Гастал» є антацидним засобом і випускається у вигляді таблеток з м’ятним і вишневим смаком. Містить у своєму складі такі компоненти як алюмінію гідроксиду-магнію карбонату гель, магнію гідроксид. Гастал знижує підвищену кислотність шлункового соку і не надає стимулюючого впливу на секрецію шлункового соку.

З побічних дій препарат може викликати нудоту, запор, діарею, зміна смакових відчуттів. У виняткових випадках можливі алергічні реакції. Виробник препарату: Тева Оперейшнс Поланд Сп. з.про.про., Польща.

  • «Ренні» це антацидний засіб місцевої дії, що містить Кальцію карбонат та Магнію карбонат які забезпечують швидку нейтралізацію надлишкової соляної кислоти шлункового соку.

Ренні випускається у вигляді таблеток, які потрібно розжовувати або тримати в роті до повного розсмоктування. Дорослим його потрібно застосовувати по 1-2 таблетки, максимальна добова доза – 11 таблеток.

Показаннями до застосування препарату є симптоми, пов’язані з підвищеною кислотністю шлункового соку і рефлюкс-езофагітом. Препарат протипоказаний до застосування при підвищеній чутливості до компонентів препарату, тяжкій нирковій недостатності, гіперкальціємії, гіпофосфатемія, нефрокальцинозе, дитячий вік до 12 років.

Виробником є Делфарм Гайярд. рю д Индюстри, Франція.

Аналоги за складом

Аналогами Маалокса за складом є такі препарати як «Алмагель», «Гастрацид», «Маалукол».

Всі ці препарати роблять антацидний, адсорбуючу, обволікаючу та жовчогінну дію, тому що діюча речовина в них одне і те ж, розрізняються вони тільки виробником.

  • «Алмагель» проводиться болгарською компанією «Балканфарма» і випускається у вигляді суспензії, яка володіє білим або сіруватим кольором з характерним солодкуватим смаком і запахом лимона. Препарат нейтралізує соляну кислоту і зменшує активність шлункового соку, а також оберігає слизову оболонку ШКТ від пошкоджуючих впливів. Показання до застосування такі ж, як і у Маалокса: виразкова хвороба, гострий або хронічний гастрит, рефлюкс-езофагіт, діафрагмальна грижа, дуоденіт, ентерит, функціональна диспепсія. З побічних дій препарат викликає нудоту, запор, алергічні реакції.
  • «Гастрацид» – ще один аналог Маалокса, виробником якого є компанія Натур Продукт Європа Б. В. з Нідерландів. Випускається препарат у вигляді таблеток білого або сіруватого кольору з легким запахом м’яти. Нейтралізує вільну соляну кислоту в шлунку, що призводить до зменшення переваривающей активності шлункового соку. Не викликає вторинну гіперсекрецію шлункового соку. Показаннями до застосування є гастрит, виразка, диспепсія.
  • «Маалукол» випускається в Румунії компанією Лабормед Фарма С. А. у вигляді суспензії або таблеток. Показання до застосування загальні, як і у всіх повних аналогів: гастрит, виразка, диспепсія різного походження.

На чому зупинити вибір?

Аналогів у препарату Маалокс досить багато. Більшість з них відносяться до повним аналогам, як по міститься в препараті речовині, так і за механізмом дії. Однак варто мати на увазі, що антацидні засоби є симптоматичними, тобто на час вони усувають неприємні відчуття, при цьому, не усуваючи проблеми. Іншими словами, антацидні засоби не лікують гастрит і виразку, вони допомагають стримувати больові відчуття.

З представлених аналогів ефективним терапевтичним ефектом володіє Ескейп (препарат вісмуту), який часто прописують при загостренні гастриту і виразки. Препарат призначають як у монотерапії, так і комбіновано, якщо того вимагає лікування захворювання пацієнта. Діюча речовина препарату Ескейп обволікає шлунок і утворює на ній захисну плівку, яка загоює його стінки і оберігає їх від соляної кислоти. Якщо від звичайних антацидних засобів ефект проходить відразу ж після їх скасування, то дія Эскейпа довготривале, він ефективно відновлює пошкоджену слизову оболонку шлунка.

Проаналізувавши вибірку аналогів Маалокса можна зробити висновок, що найбільш ефективною заміною даного симптоматичного препарату буде Ескейп. Проте варто відзначити, що Ескейп не є повним аналогом Маалокса, це препарат з зовсім іншим механізмом дії та іншим діючим засобом. Причина неприємних диспепсичних явищ часто набагато глибше, тому наша мета-не просто прибрати неприємні відчуття, а оберегти шлунок від розвитку гастриту і виразки, які при сучасному ритмі життя зустрічаються дуже часто, з чим Ескейп справляється швидко і ефективно.

Залишити коментар