Крабові палички: шкода і користь

Напевне, вже не залишилось людей, які не знають, що у крабових паличок з крабами немає нічого спільного. І все ж ця імітація морепродукта продовжує користуватися великою популярністю, з нею придумано чимало смачних рецептів.

Але що являють собою крабові палички з точки зору їх шкоди і користі, не завдаємо ми шкоди своєму організму, ласуючи ними?

Як імітують делікатесне крабове м’ясо?

Користь і шкода крабових паличок безпосередньо залежать від їх складу. А він може подарувати шанувальникам продукту неприємні сюрпризи.

Основні інгредієнти – це:

 • сурімі, або подрібнене біле м’ясо пісної риби — 28-40% (наприклад, минтай, тріска, хек);
 • вода;
 • соєвий білок;
 • крохмаль (з кукурудзи, картоплі, тапіока).

Поки нічого «кримінального» — найцікавіше починається далі. Така маса не має яскравого смаку та кольору, і, щоб перетворити її в добре відомий нам продукт, в хід йдуть численні добавки: стабілізатори, консерванти, барвники, підсилювачі запаху і смаку, ароматизатори, екстракти, спеції, жири. Перераховувати конкретні їх види не має особливого сенсу, тому що у різних виробників набори «покращувачів» можуть відрізнятися. Головне – що в складі будь-яких крабових паличок можна знайти чимало «хімії», що відповідає за смак, колір і аромат.

Крабові палички: шкода і користь «народного морепродукта»

У імітації краба є свої плюси і мінуси. Однак більшість вивчали їх досліджень показують, що перші нівелюються другими, причому з великою перевагою у бік негативу. Чому ж ми шкодимо своєму організму, активно включаючи крабові палички в раціон? Тим, що, бачачи в них корисний рибний продукт, обманываемся в своїх надіях.

 • Крабові палички – це продукт з високим ступенем переробки, а їжа цього типу характеризується низькою поживною цінністю, не надає тілу необхідних доз вітамінів і мінеральних речовин (про виняток трохи нижче). Від сурімі як від риби можна було б очікувати білка, але його зміст зазвичай не перевищує 10%, в той час як вміст вуглеводів (отриманих з крохмалю і цукру), як правило, в два рази вище. Так що розглядати «стандартні» крабові палички з наших магазинів як повноцінне джерело цього важливого речовини, м’яко кажучи, наївно.
 • Імітація краба містить велику кількість натрію, шкідливого для здоров’я. Активне споживання збільшує ризик ниркової недостатності, високого кров’яного тиску і в результаті інсульту. Хоча кількість натрію в крабових паличках нижче рекомендованої добової дози, вони не єдине джерело цієї речовини в раціоні. Тому вживання великої кількості крабових паличок важливо уникати.
 • Практично кожній із штучних добавок, які часто виявляються в крабових паличках – глутамату натрію, двунатриевому гуанилату, хлориду калію, пирофосфату натрію та ін. та ін., можна присвятити чимало невтішних слів. Подібні речовини, які споживаються понад певних меж, ставлять під загрозу хороше самопочуття і здоров’я і вже абсолютно точно не приносять організму ніякої користі.
 • Особливості технологічного процесу, які не передбачають термічної обробки сировини, можуть обернутися його забруднення шкідливими мікроорганізмами. Тому так важливо віддавати перевагу продуктам від перевірених виробників, в якісній упаковці.

Надмірна пристрасть до крабовим паличкам здатне поставити під удар нормальну роботу травної системи. Є думка, що її можна порушити, з’їдаючи щодня всього за дві штучки цього продукту.

Але чи можемо ми хоч якось виправдати свою любов до крабовим паличкам? Чи корисні вони хоч чим-небудь? Переходимо до достоїнств «народного продукту».

 • Безперечною перевагою крабових паличок є ніжний смак і можливість широкого застосування в кулінарії. Є категорія людей, яких дратує сильний запах і смак риби, з-за чого вони не їдять її взагалі. Один з небагатьох способів хоч якось ввести її в раціон стають крабові палички. Проти них зазвичай нічого не мають проти навіть вимогливі діти.
 • Палички сурімі – це все-таки риба, і в ній є білок. Інша справа, що його тільки 10-30%, тому в продовольчому світі існують куди кращі його джерела.
 • Сурімі — це хороший вибір для людей, що шукають легкі закуски, які не позначаться негативно на їх вазі і фігурі. Крім того, що завдяки білку продукт сприятливо впливає на м’язи і відновлення організму після фізичного навантаження, він ще має низьку енергетичну цінність. Калорійність крабових паличок становить всього близько 100-130 ккал на 100 г продукту.
 • У порівнянні з справжніми і дорогими морепродуктів крабові палички характеризуються меншим вмістом жиру і холестерину. Так що якщо ви дбаєте про свою формі, але не готові принести в жертву любов до смаку крабів, можна піти на компроміс і вживати його імітацію.
 • Незважаючи на «засилля» штучних добавок, в крабових паличках все ж можна знайти дійсно корисні речовини. Так, завдяки присутності м’яса риби (нехай і досить скромному) палички містять корисні для людини жирні кислоти омега-3, вітамін B12, селен і фосфор.

На жаль, головне, що можна знайти в крабових паличках — це велика кількість вуглеводів, води, консервантів і підсилювачів смаку, тобто нічого доброго. Звичайно, вживаючи їх час від часу і в помірних кількостях, ми нічим не ризикуємо: зрештою, це харчовий продукт, призначений для того, щоб його їсти. Однак існує чимало справжніх «фанів» цього делікатесу, які не уявляють себе без нього життя. Ось їм треба задуматися про те, яку ціну їх організму доведеться заплатити за гастрономічне задоволення.

Залишити коментар