Користь чи шкода какао під час годування дитини

Якщо розглядати перелік шкідливих продуктів у період лактації, до нього слід віднести шоколад і какао. Вони можуть викликати алергію у дитини. До того ж в їх складі є кофеїн, на нервову систему діє збудливо. Ще цей продукт вимиває кальцій. Однак, всі ці шкідливі властивості починають проявлятися при надмірному вживанні продукту.

Какао: виражена користь або істотну шкоду?

Шкідливі властивості:

  • вміст кофеїну;
  • таргани;
  • хімікати;
  • відсутність санітарних правил;
  • алергія.

Концентрація вмісту кофеїну в какао невисока, близько 0,2%, проте цей фактор не може не враховуватися, особливо якщо справа стосується вживання напою дитиною. Кофеїн — один з найбільш спірних продуктів, про негативний вплив якого існує багато досить суперечливих теорій і практичних досліджень.

Країни, де ростуть плоди шоколадного дерева, знаходяться на низькому санітарному рівні, в результаті чого, какаосодержащие продукти далекі від гігієнічних норм.

Також в какао-бобах живуть таргани, позбавитися від яких під час виробництва порошку дуже складно. Цей продукт виробляється в тропічних країнах на величезних полях з використанням значної кількості добрив. Крім того, плоди какао дерева піддаються радіологічної обробці для позбавлення від шкідників.

У какао-бобах немає компонентів, що викликають алергію, але в панцирі тарганів є бактерії, що сприяють виникненню алергічних реакцій, а також цьому сприяють хімікати, які використовуються при вирощуванні даних плодів.

Корисні властивості:

  • зміцнення серцево-судинної системи;
  • поліпшення мозкової діяльності;
  • благотворний вплив на шкіру;
  • високий вміст корисних елементів;
  • сприяння відновленню м’язів.

Біологічно активні інгредієнти в шоколаді з 70 % вмістом какао знижують склеювання тромбоцитів, а його антиоксидантні властивості перевищують користь апельсинового або яблучного соку. Какаофлаванолы позитивно впливають на деякі функції метаболізму, тим самим попереджаючи ускладнення в судинах після їх пошкодження.

На думку вчених, часте вживання шоколадного напою знижує смертність через серцево судинних патологій приблизно в 2 рази.

Також вживання какао сприяє активізації кровопостачання мозку та зниження артеріального тиску, а регулярне використання цього пиття нормалізує функціонування шкіри, тим самим зберігаючи її молодість.

В порошку є меланін, який захищає шкіру від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання. Таким чином, меланін захищає шкіру від сонячних опіків, дозволяє уникнути перегрівання. Цей напій містить вуглеводи, а також харчові волокна, рослинні білки, жири, органічні кислоти, крохмаль, велика кількість насичених жирних кислот, цукор, вітамінів A, E, B, D. високий вміст мінералів: кальцію, фосфору, магнію, натрію, сірки, калію, хлору, цинку, заліза, марганцю, міді, фтору, молібдену.

Щоб повністю забезпечити організм цинком, необхідно випивати пару чашок у тиждень, а також з’їдати 2-3 шматочки гіркого шоколаду. Органічні речовини плодів дерева сприяють швидкому відновленню м’язів після фізичних вправ з-за високого вмісту корисних елементів.

Коли можна починати вживати напій при грудному вигодовуванні?

Так можна годуючій мамі спокуситися какао? Якщо дитина не схильний до проявів
алергії, спокійний і здоровий, то матуся може побалувати себе невеликий чашкою нектару какао 1 раз в тиждень, після того, як дитині виповниться 3 місяці.

Годуючій мамі дозволено пити какао з молоком. Для приготування напою бажано скористатися нежирним молоком, або ж можна розбавити її в рівних пропорціях з водою відносно 2:1.

Також слід виключити додавання какао цукру. Напій годувальниці краще пити в денний час в перші денні години, тоді можна контролювати реакцію малюка на какао. При цьому дитина повинна бути абсолютно здоровий.

Щоб знизити ймовірність алергічних реакцій, краще випити какао безпосередньо після годування дитини. Якщо у дитини з’явився свербіж і почервоніння, слід виключити його з раціону на кілька тижнів. Якщо експеримент виявився вдалим, мати може дозволити собі вживати улюблене питво один або кілька разів протягом тижня.

Щоб зрозуміти, чи можна пити какао годуючої матері, потрібно запам’ятати наступне. Цей напій має як позитивні, так і негативні властивості. І тільки задовільна реакція малюка на нього дозволяє мамі вживати какао.

Якщо алергія проявляється, слід одразу ж припинити пити напій. Адже здоров’я маляти – це найголовніше!

Залишити коментар