Контрацептиви для жінок після 35 років

Лікарі запевняють – навіть після настання клімактеричного періоду жінка зберігає шанси завагітніти, нехай вони і значно знижуються. Тому тим, хто продовжує вести активне статеве життя, але не націлений народжувати в цьому віці, необхідно подбати про підбір протизаплідних препаратів. Якими повинні бути контрацептиви для жінок старше 35 років, які з них вважаються найбільш ефективними?

Марвелон: інструкція по застосуванню і відгуки про препарат

Дане ліки належить до категорії монофазних гормональних медикаментів для перорального використання, представлено у вигляді таблеток. Активними речовинами є етинілестрадіол і дезогестрел в кількості 30 мкг та 150 мкг на 1 таблетку. За принципом дії Марвелон зараховують до комбінованих контрацептивів, оскільки він блокує овуляцію через вплив на гіпофіз і регулює менструальний цикл. Крім того, препарат підвищує в’язкість слизу, що знаходиться в шийці матки, що перешкоджає вільному проникненню сперматозоїдів через неї.

  • Протипоказаннями до прийому Марвелона є тромбоз на будь-якій стадії, включаючи початкові передумови до його розвитку і фактори ризику, часті мігрені, цукровий діабет, панкреатит, хвороби печінки, включаючи пухлину, вагінальні кровотечі, непереносимість лактози. Також небажано починати використовувати цей КОК в момент передбачуваної вагітності, під час лактації. Заборонений він і жінкам-курцям.

Таблетки вживають протягом 3-х тижнів, по 1 шт. в день, запиваючи водою. Початок прийому бажано поставити на 1 день менструального циклу, якщо останні 30 діб гормональні контрацептиви не використовувались. Після зазначеного строку треба зробити перерву на тиждень. В цей час, за словами фахівців, на 2-3 день відбудеться кровотеча, схоже на менструальну.

  • Поліна: «Перейшла на Марвелон після Трирегола і здивувалася, що не відчула жодних побічних ефектів протягом всього курсу, як це було раніше. Не болить голова, немає моторошного апетиту, не набирається вага, і, до того ж, покращився стан шкіри! Ціна на Марвелон досить низька – близько 600 руб. за 21 таблетку. Дуже зручно приймати таблетки за рахунок зазначених днів тижня».

Линдинет 30: інструкція по застосуванню

Таблетки угорського виробника, активним компонентом яких є етинілестрадіол, а також гестоден. Принцип дії приблизно той же, що і у Марвелона, але при цьому у препарату є суттєва перевага у вигляді гестодена, працює краще, ніж жіночий прогестерон. Протипоказання до медикаменту ідентичні тим, що подані для Марвелона, але крім цього він не дозволений при гіпертензії, жовчнокам’яної хвороби, злоякісні утворення в молочних залозах або статевих органах. Ціна на Линдинет коливається в межах 500-550 руб. за упаковку в 21 таблетку.

  • Прийом препарату не залежить від прийому їжі, таблетки не розжовують, але бажано її запити водою. Добова доза – 1 шт., курс – 21 день. Після цього потрібно почекати 7 днів, впродовж яких буде відбуватися маткова кровотеча. Первинний прийом слід здійснити в проміжку 1-5 днів менструального циклу, перехід між контрацептивами можливий на наступний день після скасування останнього медикаменту.
  • Ірина: «Противозачатное обирала за відгуками, Линдинет 30 сподобався найбільше – мало хто скаржився на побічні ефекти і на синдром відміни. Незважаючи на те, що таблетки пронумеровані, можна приймати в будь-якому порядку: склад у них однаковий. Єдине, що помітила після півроку використання – почав знижуватися вага, але до цих пір не впевнена, винен контрацептив або це сторонні чинники».

Силест: інструкція по застосуванню препарату

Ще один представник однофазних пероральних контрацептивів на основі естрогену і гестагена, що має стандартні протипоказання і правила прийому: заборонений жінкам з тромбозом і схильністю до його появи, при зловживанні нікотином, гіпертонії, мігрені, цукровому діабеті. Найбільшої ефективності від Силеста, як і від йому подібних медикаментів, можна домогтися, якщо приймати його в один і той же час. Втім, недотримання цього правила особливої шкоди на організм не зробить. Курс – 21 день, в добу потрібна всього 1 таблетка, після чого береться перерву на 7 діб. В цей час відкривається маткова кровотеча, що пояснюється відміною препарату. Ціна на Силест досить низька – 270-300 руб.

  • Олена: «Пила Силест протягом 3-х років чітко по інструкції. У процесі прийому проблем не виникало, але варто було тільки відмінити препарат повністю (зважилася на стерилізацію), як відчула на собі всю принадність гормональних таблеток – моторошно полізли волосся. Здавалося, облысею повністю: густота знизилася більш ніж наполовину за місяць. Ніякі маски і масла не допомагали, довелося шукати таку ж гормональні рішення проблеми. Таблетки не рекомендую, хоча, можливо, не пощастило тільки мені – в основному відгуки на Силест були хороші».

У всіх перерахованих контрацептивів є особливі вказівки щодо їх вживання в кожну з тижнів курсу, а також залежно від попередньої вагітності або аборту, способу життя. Настійно рекомендовано перед купівлею і застосуванням медикаменту ознайомитися з інструкцією від виробника, а також відвідати консультацію фахівця.

На завершення варто відзначити, що лікарі не радять жінкам старше 35 років приймати комбіновані контрацептиви з-за того, що даний вік вводить їх у групу ризику виникнення тромбозу. Краще звернутися до монофазний препаратів з низькою дозуванням активного компонента і старанно дотримуватися інструкції виробника. При будь-якому погіршенні самопочуття рекомендовано здатися лікареві і змінити контрацептив.

Залишити коментар