Коли дитина починає тримати голову

Дуже важливо спостерігати за фізичним, і за психологічним розвитком дитини. З першого дня його народження стежити за психомоторним розвитком, а також сенсорним. Потрібно враховувати всі індивідуальні особливості малюка: народився він в строк або недоношений, показники росту, ваги, рефлексів, можливі вроджені захворювання. Якщо батьків починає турбувати якісь питання з приводу розвитку свого малюка, насамперед звернутися до фахівців.

Щоб не було зайвих турбот і нервів: «Коли дитина повинна почати тримати голівку? … почати сидіти? … ходити?», слід поетапно вивчити розвиток дітей до 1 року.

Скільки місяців має бути дитині, коли вона тільки починає тримати голівку сама

У скільки ж дитина починає тримати голову? Точного терміну, просто не існує, діти всі різні, по-різному вони й розвиваються. Тому складно відповісти в якому місяці життя дитина набуває такий навик. Здорові малюки вчаться швидше всього, на відміну від крихт, які отримали родову травму або мають проблеми зі здоров’ям.

У нормі, здорові немовлята, приблизно до 3 місяців утримують голівку. У даний період, малюк чудово тримає голівку, перебуваючи лише у вертикальному положенні, до хвилини, може піднімати, коли лежить на животі. Бувають винятки, коли такий навик, діти набувають значно раніше.

У разі якщо дитині більше, ніж 3 місяці, а голову тримати він не може, слід звернутися до дитячого невропатолога.

Лікар допоможе виключити можливі неврологічні захворювання у дитини, і при необхідності призначити належне лікування (масажі, вправи, ліки).

Вважається нормою, якщо дитина почала тримати голівку занадто рано

Звичайно, по знанню проблеми, молоді батьки радіють, що їх дитина швидко засвоює та розвивається. Тому не зрадять значенням, що на першому ж місяці життя дитина почне тримати голівку і це сигнал про занепокоєння, ніж радості.

Набуття цього навику настільки рано, може свідчити про підвищення тонусу м’язів шиї або підвищеному внутрішньочерепному тиску. Така патологія вимагає термінового звернення до фахівця для отримання консультації у лікаря-невролога.

Маленька дитина в один або півтора місяці, повинен тримати голівку тільки з допомогою мами. Під час годування або купання малюка потрібно підтримувати двома руками. Одна рука підтримує спину і попку, друга рука – плечі і голову. Якщо нехтувати даними радою, таким чином можливо нашкодити шийних хребців дитини.

Як правильно допомогти дитині тримати голову

Коли новонародженій дитині підходить третій тиждень життя і пупкова ранка практично затягнулася, дитини потрібно починати укладати на живіт. Щоб не трапилося неприємних відчуттів у маляти, укладати на животик потрібно, перед тим як його погодують.

 

Таким чином можна отримати ще один позитивний момент: таке становище перед їжею полегшить відходження газів, і усуне причину розвитку кишкових колік. Лежачи на животику у дитини розвиваються м’язи шиї, так як природжений захисний рефлекс примушує дитину піднімати голову і повертати її в бік, для того щоб йому було доступно вільно дихати.

Більшість тритижневих малюків, починають вередувати, плакати з-за таких вправ. Батьки, реагуючи на невдоволення, шкодують своє чадо і перестають укладати на животик, так часто, як потрібно. Таке рішення є грубою помилкою, надалі у дитини з-за низької активності може проявитися гіпотонія м’язової системи і сповільнений розвиток не відповідають віку однолітків — тому так важливо займатися фізичною розвиток малюка з народження.

Послідовність процесу починання тримання головки

На другому місяці життя, малюк поступово намагається самостійно піднімати голівку, лежачи на животі. Коли виповнюється 2 місяці, дитина намагається її утримувати у вертикальному положенні без батьківської допомоги, але підтримки шиї і плічок як і раніше потребує. У цей період, можна спробувати взяти дитину за ручки і підтягнути.

Піднімаючи його з горизонтального положення на спинці – дитина буде намагатися утримувати голову рівно, на відміну, коли раніше він закидав її назад. Кожен день, малюк все з великим зусиллям тримати голівку і робити своєчасні успіхи. В цей період до 4 місяців дитині потрібно продовжувати допомагати притримувати голівку, так як м’язи у нього зовсім слабкі і не повністю встигли зміцніти до самостійного тримання голови. А ось, коли карапузові настане 5 місяців, він з повною впевненістю буде твердо тримати голову, крутити її на всі боки, на ліво і на право, розглядаючи цікаві і нові оточуючі його предмети.

Проблеми, які з’являються у дитини, як допомогти

Бувають випадки, коли дитина досягла тримісячного віку, так і не почав робити спроби тримати голову. Це говорить про неврологічні проблеми.

Найчастіше, такі наслідки переслідує дітей, які пережили важке народження, отримали родову травму або з’явилися на світ передчасно. На консультації, дитячий невропатолог визначить точну причину і по заключного діагнозу, призначить належне лікування даного захворювання.

Якщо причина гіпотонія шийних м’язів, фахівці призначають спеціальні масажі, які допомагають швидко усунути дану проблему.

У разі передчасно народженої дитини, турбуватися не варто. Згодом він обов’язково наздожене своїх однолітків і через місяць почне тримати голівку так само як і вони. Відомо, що недоношені діти розвиваються набагато повільніше. Досягнувши трирічного віку, фізіологічне і нервово-психологічний розвиток доношених і недоношених дітей стає рівним.

Головне не запізнитися, не допустити помилки

Уміння тримати рівно і самостійно головку – це перший навик і досягнення маленького людини, стати великим. Завдання батьків не упустити маленьких нюансів. Мама і тато повинні допомагати своїй дитині, нормально розвиватися, своєчасно і правильно, контролювати відповідність фізіологічного збільшення маси тіла, зростання, вчасно помічати відхилення і уникати подальших ускладнень.

Якщо під час звертатися по допомогу до педіатрам, то великі проблеми можна легко скоригувати і позбутися від них зовсім. Не варто боятися зайвий рази сходити на прийом в поліклініку.

Залишити коментар