Гель для стимуляції пологів

Після періоду гестації має розпочатися родова діяльність, основними ознаками якої є опущення живота, сутички, що відійшли навколоплідні води, скорочення матки, постійне відчуття дискомфорту і т. д. Але буває, що час настав, а родова діяльність не активована.

Переношування малюка може суттєво вплинути як на нього, так і на стан матері. Плід відчуває кисневе голодування, плацента вже не може повноцінно підтримувати біохімічні процеси, змінюється характер навколоплідних вод.

Перевищення строку може вплинути і на сам процес пологів, обернувшись травматизмом дитини або матері. Якщо пологова діяльність розпочалася у встановлений термін, лікарі можуть прийняти рішення про стимуляції пологів, використовуючи гель Препидил або інші аналогічні препарати.

Гелі для стимуляції пологів містять біологічно активні речовини, які стимулюють скорочення гладкої мускулатури (у нашому випадку матки). Шийка матки розм’якшується, з’являються координовані, більш м’які сутички, що не порушують матково-плацентарний і плодово-плацентарний кровотік. Дія препарату настає через півгодини. Якщо препарат був ефективним, активна пологова діяльність розпочнеться протягом наступних години-двох, максимум 4-6 годин.

Як вводять гель для стимуляції пологів?

Розглянемо процедуру на прикладі використання для стимуляції пологів Препидил гелю. Всі препарати групи простагландиновпредназначены для эндовагинального використання. Певна кількість речовини акуратно вводиться в цервікальний канал з допомогою шприца. Для запобігання витікання гелю, породілля повинна відлежатися 20-30 хвилин. Процедура неприємна, принаймні, такі відгуки дають пацієнтки гелю для стимуляції родової діяльності.

Залежно від індивідуальних особливостей жіночого організму, розрізняють і період дії препарату. Пологи не почнуться, поки шийка матки не розкриється до 10 см.

Зауважимо, що у кожного гелю, що призначений для стимулювання пологової активності, своє діюча речовина. Який препарат застосувати, визначає лікар після проведення обстеження породіллі. Наприклад, вагінальний гель Простин Е2 не рекомендується вводити в шийного каналу, так як це може викликати гіперстимуляцію пологової діяльності. Процедуру проводить лікар або досвідчена медсестра, контролюючи процес введення препарату за допомогою дзеркал.

Далі залишається тільки чекати. Лікарі продовжують спостерігати за станом, готові до прийняття пологів у будь-який момент. Зазначимо, що гель для стимуляції пологів вводять тільки в пологовому будинку. Самостійно використовувати препарат не можна, так як пологи можуть початися дуже швидко.

Гель для стимуляції пологів: відгуки

Маргарита, 38 років: «Неприємно було, навіть больновато від шприца. Лікар порадила розслабитися, заспокоїтися, щоб і мені було комфортно, і дитині. Буквально через годину почалися наростаючі сутички, а ще через два я змогла народити. Давно пора було, термін виношування перевалив за 42 тижня».

Ольга, 31 рік: «А я ось погодилася на гель не тому, що переносила, а, як пояснив лікар, щоб посилити родову діяльність, допомогти малюкові з’явитися на світло. Вже через півтори години після введення ми були готові. Народила без проблем».

Марина, 35 років: «У моєму випадку гель не набув належного успіху. Не вистачало розкриття матки. Довелося почекати ще два дні. Вирішилася сама без медикаментозної допомоги».

Гелі, що стимулюють пологи застосовуються тільки в разі чітких показань, а також, якщо пацієнтці не протипоказане використання таких коштів. Грамотно проведена процедура і суворий контроль з боку медиків дозволять народити без наслідків.

Залишити коментар