Форзиція: посадка та догляд

Декоративний чагарник форзиція, якого відомо близько 11 різновидів, привертає садівників-любителів тим, що це одне з небагатьох ранньоквітучих рослин. З приходом весни, коли навколо всі рослини стоять ще голі, і тільки подекуди прокльовується перші бруньки, форзиція рясно вкривається яскраво-жовтими квіточками.

Прямо-таки говорить, що природа прокидається. Посадка і догляд за форзицией на відкритому грунті, якщо місце вибрано правильно, не викличе суттєвих труднощів.

Чагарник форзиція: посадка і догляд

Садівників цікавить, чи може посадка форзиції проводитися в Сибіру? Теплолюбна рослина здатна вижити в суворому кліматі, якщо правильно підібрати сорт чагарнику. Найбільш морозостійкий вид – проміжна форзиція.

Кущі досить великі, здатні досягати у висоту до 3 метрів. Листя і квітки також відрізняються великими розмірами. Посадка в Сибіру цього виду чагарнику зустрічається часто, а щоб надати належний догляд, в холодну пору року бажано форзицію вкривати.

Морозостійкість форзиції підходить і для Підмосков’я. Морозостійкість, до речі, характерна і для інших видів форзиції, посадка і догляд за якими в середній смузі Росії пройдуть без всяких проблем:

 • Форзиція європейська;
 • Жиральда;
 • Яйцеподібна (переносить зиму навіть без укриття).

Посадка

При посадці форзиції на відкритому грунті зверніть увагу на умови середовища. Рослина не любить протягів, вимагає достатньої кількості сонячного світла, і разом з тим непогано себе почуває в тіні. Пророслі живці, ще влітку зрізані і висаджені в міні-теплиці, можна пересаджувати на відкритий грунт не раніше наступної весни або осені. Саджанці не варто розміщувати занадто близько, форзиція любить гілкуватися і розростатися в усі боки.

При посадці звертаємо увагу на:

 1. Місце для посадки. Для кожного кущика потрібно вирити ямку у формі куба за 50 см на бік. Відстань між ямками – 1,5 м.
 2. Протяги і кількість сонця.
 3. Грунт. Рослина не примхливо до складу та якості грунту, але ось надмірної вологості і кислотності краще не допускати. Щоб саджанець швидко прижився, використовуються дренаж, компост, піщано-органічна земляна суміш.
 4. Рослина висаджується так, щоб кореневої грудку був на глибині 30-40 см від поверхні.
 5. Після висадки землю навколо кущів потрібно ущільнити.
 6. Розсада обов’язково вимагає поливу.

Догляд

Під час догляду за чагарником форзиції дотримуйтеся наступних рекомендацій. Тоді Ваш ділянку ранньою весною буде найкрасивішим в окрузі.

 1. Полив. Форзиція приваблива тим, що в більшості випадків взагалі не вимагає поливу, а використовує лише те, що отримує за рахунок опадів. В посушливих регіонах можна періодично поливати. Все залежить від сорту рослини. Засухостойкостью відрізняються форзиція темно-зелена, проміжна, яйцеподібна і їх підвиди.
 2. Підгодівля і добриво. Рекомендовано проводити два рази на рік: перед початком цвітіння мінеральними добривами і фосфорно-калійна підживлення перед зимівлею.
 3. Догляд в період холодів. Хоча більшість сортів морозостійкі, зовсім молоді кущі краще на зиму укутувати. Кущі старше на зиму вкривають ялиновим гіллям.
 4. Обрізка. Потрібна тільки уже зміцнілим кущів, які перейшли до цвітіння. Заходи дозволяють підтримувати декоративні якості чагарнику, надавати форму, стимулювати здатність до цвітіння. Обрізка проводиться з метою: проріджування куща, видалення відмерлих гілок, укорочення відцвілих пагонів, зміни форми і напрямки зростання.
 5. Боротьба з шкідниками. Форзиція стійка до багатьох хвороб і паразитів. Що не виключає випадки зараження, наприклад, через занадто вологою пошти може початися гниття коренів, в’янення, бактеріоз. Іноді рослина вражає моніліоз, єдиним способом усунення якого буде обрізка всіх заражених гілок.

Кущі форзиції можна зустріти по всьому північному півкулі в природних умовах і в штучно створених зелених зонах. Період цвітіння триває близько 25 днів. В залежності від регіону, він настає в кінці лютого, в березні або квітні.

Залишити коментар