Флуімуціл-антибіотик іт для інгаляцій

Антибіотики – не та група лікарських засобів, до якої варто вдаватися без гострої на те необхідності, оскільки вони, усуваючи проблему, наносять удар і по здорових органів і систем. Однак іноді без них не обійтися, навіть якщо це всього лише кашель, риніт чи інші досить «прості» і всім знайомі захворювання дихальних шляхів.

Флуімуціл є одним з нових препаратів, який використовується і як засіб для інгаляцій, і як основа для ін’єкцій, і навіть вживається перорально. Наскільки безпечний і ефективний даний антибіотик, і чи виправдовує він свою високу вартість?

Як працює Флуімуціл-антибіотик ІТ?

Інтерес пацієнтів до цього лікарського засобу зумовлений його непростим складом. Активною речовиною є тиамфеникол глицинал ацетилцистеинат – це комбінований елемент, в якому присутні муколитик (тобто те, що сприяє відходженню мокротиння) і безпосередньо антибіотик.

Першочергово варто приділити увагу останньому, оскільки він на сучасному фармацевтичному ринку поки ще абсолютна новинка.

 • Тиамфеникол – синтетичний аналог природного антибіотика під назвою «хлорамфенікол», що володіє тією ж бактеріостатичною активністю.

Ця речовина належить дуже маленькою за своєю чисельністю категорії амфениколов. Примітно, що першим аналогом хлорамфеніколу, який вдалося вивести вченим, став відомий більшості левоміцетин, на даний момент переважно використовується тільки для лікування офтальмологічних захворювань. Причиною тому стало занадто велику кількість побічних реакцій на його преоральный прийом, хоча за своєю ефективністю щодо боротьби з грампозитивними бактеріями він не поступався хлорамфеніколу. Розлади диспептичного характеру, порушення кровотворення, а у дітей і падіння артеріального тиску – все це змусило лікарів замислитися над поліпшенням формули, і так народився тиамфеникол.

 • Тиамфеникол за своїми характеристиками ідентичний хлорамфеніколу – йому теж властиво широке дію і швидка антибактеріальна активність (а результат вище, ніж від використання левоміцетину в 5 разів), завдяки яким він використовується для лікування ряду інфекційних захворювань, серед яких значиться навіть черевний тиф.

Однак у конкретної лікарської формі – т. к. як Флуімуціл-антибіотик ІТ – він застосовується тільки для лікування захворювань дихальних шляхів, де і накопичується під час проведення інгаляцій. Вплив на патогенні мікроорганізми відбувається за рахунок інгібування білкового синтезу в клітинних стінках, внаслідок чого бактерії втрачають здатність до поділу. Тиамфеникол ефективний проти цілого ряду грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, серед яких:

 • стафілокок (виключаючи золотистий);
 • деякі з стрептококів;
 • палички (гемофільна і кишкова);
 • клостридії.

Доповнює його компонент Флуімуціл-антибіотика ІТ – N-ацетилцистеїн є одним з представників муколітиків: речовин, сприяють розрідженню і виділенню мокротиння, що застосовуються при лікуванні кашлю. Дана речовина активно застосовується при лікуванні цілого спектру захворювань дихальних шляхів, серед яких значаться й бронхіт, пневмонія, і навіть легеневий абсцес, оскільки воно добре усуває слизову пробку в бронхах. З тією ж метою має сенс його використання при гаймориті і гнійному отиті.

 • Одночасне вплив ацетилцистеїну та тиамфеникола на вогнище інфекції робить лікування особливо результативним, оскільки ці речовини допомагають один одному. Муколитик володіє здатністю пошкоджувати біоплівку патогенних мікроорганізмів, а антибіотик, проникаючи в ці дірки, порушує внутрішні процеси, що протікає в бактеріях.

Крім того, фахівці звертають увагу і на те, що тиамфеникол сольно не використовується (на відміну від левоміцетину), оскільки усунення властивих його попереднику «мінусів» стало причиною його короткого терміну життя в організмі. Ацетилцистеїн, працюючи разом з тиамфениколом, не дозволяє останньому так швидко зруйнуватися.

Флуімуціл-антибіотик ІТ або Флуімуціл?

В аптеці Вам може зустрітися 2 препарату з схожими назвами, і чоловік, який не знайомий з обома, помилково здатний придбати не зовсім те, що йому потрібно. Фахівці радять взяти під увагу, що це не аналоги, а лише родинні лікарські засоби, які не можуть повноцінно замінити один одного.

 • Флуімуціл-антибіотик ІТ – комбінований засіб на основі муколитика і антибіотика, представлене тільки у вигляді розчину.
 • Флуімуціл – муколитик, базується на тому ж ацетилцистеине, позбавлений явною протимікробної активності. Випускається у таблетованій формі і порошкової.

У випадку боротьби з кашлем, безумовно, можна придбати звичайний Флуімуціл, тим більше що він має низьку вартість, тому Ви нічого не втратите. Сольно ацетилцистеїн добре справляється із завданням розрідження мокроти, але з бактеріальною інфекцією він не впорається, тому доведеться доповнювати курс лікування іншими препаратами, здатними впливати безпосередньо на патогенні мікроорганізми-збудники.

Показання та протипоказання до використання Флуімуціл-антибіотик ІТ

Оскільки у цього препарату спостерігається активність відносно грампозитивних і відносно грамнегативних бактерій, але є певні обмеження по схемі його використання, лікарі призначають його тільки для лікування (або з метою запобігання захворювань дихальної системи інфекційної етіології. В основному це:

 • хвороби ЛОР-органів;
 • захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів;
 • респіраторні інфекції, мають неспецифічну форму;
 • період підготовки до бронхоскопії;
 • період до та після хірургічних втручань на бронхо-легеневу систему;
 • обструктивні ускладнення трахеостомії;
 • туберкульоз.

Потрібно вдатися до Флуімуціл-антибіотику ІТ, можна визначити по наявності наступних симптомів:

 • лихоманка, яка не відступає вже 3-4 дні;
 • інтоксикація;
 • виділення з носових ходів, в яких присутня гній.

М’який вплив тиамфеникола на організм ще не свідчить про повну його безпеки, тому лікарі попереджають, що Флуімуціл-антибіотик ІТ не повинен застосовуватися у вагітних і годуючих мам, але при цьому він дозволений в дитячій терапії (виключаючи вік до 2-х років). Також протипоказаннями є:

 • анемія;
 • тромбоцитопенія;
 • лейкопенія.

Як і всі антибіотики, тиамфеникол потрапляє в кров і може змінювати рівень тромбоцитів, тому небажано використовувати його в осіб, які страждають на захворювання системи кровотворення.

Флуімуціл-антибіотик ІТ для інгаляцій: інструкція по застосуванню

Цей препарат можна використовувати по 2-ох напрямках – як розчин для інгаляцій за допомогою компресорного небулайзера (потрібно встановити величину частинок на 10 мкм), або як препарат для внутрішньом’язових ін’єкцій. Крім того, він застосовується для промивання носових пазух, і кожен із способів потрібно вивчення окремій інструкції.

 • Найчастіший питання, яке задають споживачі – як розводити Флуімуціл-антибіотик ІТ для інгаляцій? У флакон потрібно залити всього 4 мл прикладеної до нього води, після чого добре збовтати засіб.

Враховуйте, що при інгаляції небулайзером не відбувається повної розтрати залитого в нього кошти, т. к. деяке його кількість зберігається на стінках приладу. Внаслідок цього факту потрібно збільшити кількість вливається розчину на 0,5-1,5 мл, які залишаться в небулайзере. Більш точну цифру можна отримати, вивчивши інструкцію на конкретний прилад.

Отриманий розчин для інгаляцій використовується не повністю – для процедури потрібно близько 1 мл, що становить приблизно 25% від вмісту флакона. Решту можна помістити в холодильник, але не більше ніж на 12 год – після він буде непридатний до використання. Тривалість самої процедури визначається швидкістю витрати залитого в небулайзер розчину, але переважно становить чверть години.

 • Дозування Флумуцил-антибіотика ІТ для інгаляцій буде істотно нижче, ніж для внутрішньом’язового введення і складе не більше 250 мг на раз. Це обумовлюється накопичувальним ефектом активної речовини в пазухах.
 • У дітей Флуімуціл-антибіотик ІТ при інгаляціях використовується в кількості 125 мг активної речовини. Для новонароджених ж дозування вважають за їх вагою – 25 мг на кожен кг, причому, це буде добова норма, яку можна поділити на 2 процедури.

Якщо Ви плануєте використовувати цей препарат не через небулайзер, а за допомогою ін’єкцій, або для промивання носових ходів, то доросла доза підвищується до 500 мг за раз, причому процедуру проводять 3 рази за день. Дитячі разові дозування будуть визначатися за віком:

 • самим маленьким – 125 мг;
 • дітям від 3-х років – 250 мг.

При цьому, дітям віком до 7 років ін’єкції ставлять всього 2 рази в день, а старше 7 років – 3 рази на день. При загостренні (на початковому етапі захворювання) можна збільшити дозу в 2 рази, але в дітей це бажано проводити під контролем лікаря. І такий обсяг Флуімуціл-антибіотика ІТ не може використовуватися довше 3-х діб, т. к. розвивається резистентність патогенних мікроорганізмів до основного компоненту. Після цього періоду потрібно буде повернутися до стандартних дозування.

 • Якщо Флуімуціл-антибіотик ІТ використовується в терапії малюків, що народилися раніше терміну, а також для лікування осіб похилого віку (після 65 років), відходити від стандартної дозування не можна, а по можливості варто її знизити, обговоривши цей момент з лікарем.

Враховуйте, що як і будь-який препарат, заснований на антибіотику, Флуімуціл-антибіотик ІТ можна застосовувати лише протягом 10 діб або меншого терміну.

При використанні даного препарату можливі реакції з боку дихальних шляхів (кашель, бронхоспазм), а також нудота – для інгаляцій, з боку шкірних покривів (печіння) – для ін’єкцій. Одночасно використовувати цей препарат і кошти, які стримують кашель, заборонено. Втім, лікарі наполягають на тому, щоб цей медикамент зовсім не комбинировался з іншими лікарськими засобами із-за свого складного складу.

Флуімуціл-антибіотик ІТ: відгуки про препарат

Про антибіотики в цілому і лікарі, і пацієнти завжди висловлюються як позитивно, так і негативно. У цього способу лікування знаходяться і захисники, і противники, оскільки така методика дійсно не позбавлений своїх плюсів – наприклад, явною економії часу: традиційними медикаментами доведеться набагато довше боротися з хворобою. Однак загальний імунітет при використанні антибіотиків серйозно страждає, внаслідок чого нова хвиля хвороби може наздогнати дуже скоро, і з нею організму буде справлятися ще важче, ніж з попередньою.

Щодо Флуимуцила теж можна зустріти і коментарі з негативним забарвленням, і великі відгуки з вдячністю на адресу цього антибіотика для інгаляцій. Переважно пацієнти відзначають, що він дуже швидко дає потрібний результат, при цьому побічні реакції виявляються рідше, ніж з іншими антибіотиками.

 • Алла: З допомогою Флуимуцила (який з антибіотиком) лікувалася від фарингіту і я, і маленька чотирирічна дочка. Їй робили тільки інгаляції небулайзером, мені кололи внутрішньом’язово. У обох кашель зникав приблизно за 5-6 днів, повні 10 ніколи не доводилося витримувати. Побічних реакцій на засіб не помітили, але все ж ризикувати без особливої потреби не стали, просто до того моменту перебрали все, що можна – ні хвалений Лазолван, ні подібні йому нічого не давали. А «бабусині» методи з інгаляцією над картоплею з-за температури були заборонені.
 • Ірина: щодо туберкульозу інгаляції з Флуімуціл-антибіотик ІТ практично марні – кашель нікуди не подівся, хоча пройшла стандартний курс 10 днів. На жаль, його максимум – це бронхіт і стандартні ГРВІ/ГРЗ.

Лікарі ж у своїх коментарях щодо Флуимуцила підкреслюють його комбіновану природу, що робить його більш ефективним в порівнянні з іншими антибіотиками безпосередньо при лікуванні кашлю і забирає необхідність додаткового використання муколітичних засобів. Також фахівці відзначають, що тиамфеникол досить м’яко ставиться до організму. Крім того, повноцінних аналогів для Флуімуціл-антибіотик ІТ на сучасному фармацевтичному ринку ще не з’явилося – муколітики та антибіотики зараз виробляються тільки окремо, хоча відносну конкуренцію йому можуть скласти Муконекс і Ацестин.

Таким чином, Флуімуціл-антибіотик ІТ на сьогоднішній день є найбільш ефективним препаратом, що поєднує в собі бактеріостатичну і муколитическую активність, причому, обидва цих властивості виражені в рівній мірі і не конфліктують один з одним. Він має мінімальну кількість побічних ефектів, але все ж терапію слід проводити з обережністю і тільки за рекомендацією лікаря.

Залишити коментар