Флемоксин солютаб при ангіні

Ангіна належить числа інфекційних захворювань, з якими непросто впоратися, якщо не почати лікування вчасно. Для сучасної людини це майже неможливо, так само як і дозволити собі відлежатися вдома кілька днів, а не намагатися перенести хворобу на ногах. Тому в схему терапії доводиться вводити особливо сильні, але небезпечні препарати.

Такі, як антибіотики. Одним з них є Флемоксин Солютаб, який може бути призначений як дорослим, так і дітям. Добре він себе проявляє, як правильно його використовувати?

Загальна характеристика препарату

В основі Флемоксин Солютаб лежить амоксицилін, що належить пенициллиновому ряду. Відрізняється високою біодоступністю, якщо приймається перорально, а також можливістю впливати на ентеробактерії (не всі).

Більшою ж мірою він ефективний проти стафілококів, стрептококів (включаючи збудників ангіни) і ряду грамнегативних бактерій. При цьому він починає працювати вже через 15 хвилин, навіть якщо був прийнятий на повний шлунок.

  • Амоксицилін може призначатися при будь-яких інфекціях ЛОР-органів, проте не для всіх захворювань виявляється ефективний. Вірус, що викликає гнійну ангіну, має стійкість до нього (ймовірність приблизно 15%), тому при відсутності явного результату від прийому Флемоксин Солютаб через 3-е доби проводиться коригування курсу лікування.
  • Примітно, що з усього пеніцилінового ряду амоксицилін вважається самим легко засвоюваним, а також чинним максимально швидко. При лікуванні ангіни ж достатньо мінімальної дозування, щоб домогтися позитивної динаміки.

На думку лікарів, Флемоксин Солютаб можна (і потрібно) почати приймати ще на ранній стадії розвитку ангіни, оскільки він ефективно і швидко знищує патогенні бактерії, не даючи захворювання перейти у важку стадію і породити ускладнення. Знижена результативність препарату спостерігається тільки при боротьбі зі стафілококами, які володіють більшою стійкістю, ніж стрептококи.

Принцип використання та дозування Флемоксин Солютаб при ангіні

Тривалість терапії визначається лікарем, який повинен встановити характер захворювання. Знищення патогенних бактерій відбувається за пару діб, тому переважно цей препарат використовується всього 3 дні, однак у пацієнтів з гнійної ангіною вимагається повний курс на 2 тижні, оскільки інакше можливе одержання ускладнень.

Дозування Флемоксин Солютаб при ангіні наступна:

  • дітям молодше 3-х років – 3 рази в день по 125 мг препарату або 2 рази на день по 250 мг препарату;
  • дітям до 10-ти років – 750 мг ділять на 2-3 прийоми;
  • дорослим і дітям від 10-ти років можна приймати 1500 мг через день сумарно, розділивши цю дозу також на 2-3 рази.

Головною особливістю препарату є його форма випуску: це досить великі таблетки, які мають дозування від 125 мг до 1 р. Для одержання потрібної кількості активної речовини їх можна ділити на декілька частин. Сам же принцип прийому має кілька варіантів:

  • розжувати таблетку;
  • проковтнути (запити водою);
  • розтовкти і розчинити в рідині, щоб одержати суспензію.

Останній метод часто застосовується, коли потрібно дати Флемоксин Солютаб маленькій дитині, не здатному добре розжувати таблетку або проковтнути її.

З прийомами їжі, як вже згадувалося, цей антибіотик ніяк не пов’язаний, але з метою зниження вірогідності появи побічних реакцій з боку ШКТ рекомендовано все ж використовувати його після їжі.

Застосування Флемоксин Солютаб при ангіні: відгуки пацієнтів

Ставлення до антибіотиків і до амоксициліну зокрема у споживачів напружений, і частково це виправдано: кількість побічних реакцій і необхідність «лікуватися від лікування» після того, як головна хвороба буде переможена, роблять цю групу медикаментів не найбажанішою в аптечці. Однак іноді вдаватися до них все ж таки доводиться.

І, якщо вірити відгукам, при ангіні у дітей Флемоксин Солютаб проявляє себе так само добре, як при ангіні у дорослих, і переноситься ними теж гідно.

  • Галина: Початок ангіни ми сплутали з початком звичайної застуди, тому лікування припинили, як тільки побачили позитивну тенденцію – а даремно. Через добу з’явився білий наліт на задньої стінці, потім дитина (4 роки) став скаржитися на біль при ковтанні, знову підскочила температура. Лікар виписала Флемоксин Солютаб, призначивши по 250 мг двічі на день. Розводили у воді, пили спокійно – смак протестів не викликав. Ефект помітили вже через добу, але все ж витримали курс на 4 дні. Єдина проблема – довелося після відновлювати ШКТ, т. к. почалася диспепсія, плюс дисбактеріоз, але це було очікувано.

Підводячи підсумок, слід ще раз сказати, що Флемоксин Солютаб в лікуванні ангіни у дорослих і дітей зарекомендував себе відмінно, і лікарями оцінюється як ефективний і досить безпечний антибіотик, якщо така характеристика може бути застосовна до препаратів такого типу. Однак приймати його рекомендовано лише за призначенням фахівця і строго обумовленою схемою, т. к. негативний вплив на організм не заперечується.

Залишити коментар