Фіброматоз матки: що це таке і як з ним боротися?

Багато жінок не раз чули діагноз – фіброматоз. Що це таке? Фіброматоз являє собою процес заміщення здорових тканин шийки матки сполучної, в результаті чого порушуються функції матки. Якщо не почати лікування вчасно, може розвинутися фіброміома. Це доброякісна пухлина, що зустрічається у 35% жінок. Зовні вона схожа на клубок м’язових волокон, що нагадують вузол.

Вузли бувають у різних місцях. Вони можуть вростати в порожнину матки. Буває інша локалізація – вони можуть виростати назовні. В результаті зростання вузлів матка збільшується в розмірах.

Міома — хвороба жінок репродуктивного віку, і вона залежить від рівня статевих гормонів, які володіють стимулюючим впливом на статеві органи і можуть провокувати зростання міоми. Тому треба приділити увагу тому, як лікувати фіброматоз матки, інакше з’явиться більш складне захворювання.

Причини виникнення фіброматозу

Статистика показує, що з кожним роком все більше жінок страждають фиброматозом шийки матки. І це пояснюється тим, що сучасні дівчата стали менше вагітніти і народжувати. Жіночий організм не налаштований на щомісячні менструації, все-таки природа створювала дівчину для продовження роду. Гормони вагітності, особливо ті, які виробляються в другу фазу циклу, є противагами і регуляторами цих процесів.

А коли не відбувається природних біологічних механізмів, коли жінка охороняється або перериває вагітність, то це додатково стимулює розвиток пухлинних процесів шийки матки, які вимагають негайного лікування.

Крім того, захворювання може з’явитися із-за частих стресів, неправильного харчування. Зловживання алкоголем і куріння також призводять до фиброматозу. Запальні процеси, лікування яких не було своєчасним, нерідко стають причиною утворення вузлів в матці.

Фіброматоз не є протипоказанням для планування вагітності, але його наявність привносить певні особливості спостереження вагітності. Якщо жінка самостійно завагітніла і за нею спостерігає лікар, який призначив нешкідливе для лікування плода, це дозволяє народити абсолютно здорову дитину і зберегти своє жіноче здоров’я. Однак жінка повинна бути готовою до того, що вагітність буде протікати дуже важко.

Супроводжуючі ознаки і симптоми

Помітити фіброматоз на початковій стадії в домашніх умовах дуже складно, адже симптоми захворювання практично відсутні. Саме тому фахівці рекомендують відвідувати гінеколога кожні півроку.

Коли починається стадія формування доброякісних міом, ознаки недуги стають більш вираженими:

  • Жінка відчуває ниючі болі в животі і попереку.
  • Порушується менструальний цикл. Період місячних стає довшим, жінка втрачає багато крові. Між місячними на трусиках з’являються невеликі кров’янисті виділення.
  • Місячні протікають дуже болісно, викликаючи дискомфорт у жінки.
  • Сексуальний контакт також викликає сильні больові реакції. Так що лікування потрібно починати якомога швидше.

В надто запущених випадках з’являється анемія, шкіра стає сухою, нігті ламаються. У деяких випадках виникають проблеми з органами тазу, часті запори, нетримання сечі.

Лікування

Фіброматоз тіла матки – це гормональне захворювання. Тому багатьох цікавить, які гормони при полікістозі і фиброматозе показані для лікування хвороби. Гормональні препарати зменшують ймовірність збільшення вузлів в області матки. Їх призначає лікар, поєднуючи їх застосування з іншими методами лікування.

Фітотерапія є методом лікування міоми, тому що вона з’являється, як відображення на порушення гормонального балансу. Фітотерапія допомагає збалансувати гормональний фон, прибрати негативний вплив. Вона сприяє і профілактики, і лікування, і підтримці здоров’я жінки.

У Китаї, наприклад, використовують різні методики для лікування фіброматозу. Наприклад, найдавніший китайський масаж Гуаша, який роблять спеціальною пластиною з нефриту або коров’ячого рогу. Пацієнткам, яким поставили діагноз «фіброматоз матки», призначають курси трав’яних ванн і спеціальний масаж стоп.

Китайські лікарі використовують також голкорефлексотерапію – це курс унікальних процедур, дозволяє не тільки позбутися від фіброміоми, але і зміцнити жіночий організм.

Є й інші методи, на яких ґрунтується лікування фіброматозу:

  • Фузоблация міоматозних вузлів – процедура спрямована на те, щоб сфокусованим під контролем МРТ ультразвуковим променем здійснити дроблення міоми. Цей вид лікування прийшов з урології, де він з успіхом застосовувався, впливаючи на передміхурову залозу. А тепер він також застосовується для лікування жінок. Цей вид терапії не вимагає операції і глибокого наркозу, але проводиться в лабораторних умовах. Одним з недоліків є те, що не до кінця вивчені наслідки процедури у дівчат, які планують вагітність. Тому такий вид лікування краще пропонувати пацієнткам, які закінчили свою репродуктивну функцію.
  • Найбільш молодим методом лікування фіброматозу є робот-асистував миомаэктомия. Цю операцію виконують спеціальним роботизованим пристроєм під наглядом хірурга. Таке лікування добре тим, що при операції максимально точно видаляється з’явилося новоутворення. Адже хірург не може розгорнути руку на 180 градусів, а робот може. На екрані доктор бачить органи пацієнтки в тривимірному зображенні. Ці операції відрізняються високою ефективністю, а хворі після їх проведення швидко йдуть на поправку.
  • Эмбализация маткових артерій. Цього виду лікування вже більше 20 років, і він пов’язаний з тим, що в судини матки, які живлять міому, вводять спеціальні эмбализирующие речовини. У результаті цього зменшуються розміри пухлини.

Профілактика народними засобами

Зараз дуже поширеною є проблема – фіброматоз матки. Лікування народними засобами також є ефективним, якщо поєднувати їх з методами традиційної медицини. Часто жінки роблять профілактику хвороби чистотілом. Його застосовують при лікуванні народними методами деяких жіночих хвороб, в тому числі і фіброматозу.

Столову ложку сухої трави заливають склянкою горілки. Отриману суміш переміщують в темне місце і настоюють протягом 15-20 днів. Перш ніж вживати настоянку, її рекомендується процідити.

Для лікування вранці натщесерце випивають півсклянки холодної води з додаванням однієї краплі народного засобу. Кожен день кількість доданої настоянки збільшується на одну крапельку. Якщо після вживання ліків з’явиться нездужання, слід зменшити дозу. На лікування народними препаратами зазвичай йде приблизно 2 місяці. По можливості потрібно повторити процедуру ще раз, через місяць.

Доброякісна пухлина добре піддається лікуванню. Але якщо запустити її, то можуть з’явитися ускладнення, і новоутворення стане злоякісним.

Спостереження у лікаря має бути обов’язковим, оскільки в цьому випадку він зможе вчасно поставити діагноз і призначити спеціалізоване лікування.

Залишити коментар