Дитяча кінезіологія для розвитку мозку

Кінезіологія – це особлива система, що вивчає питання взаємозв’язку тіла і розуму. Виконуючи спеціальні вправи, фахівцям вдалося «витягнути» з дітей потенції, які досі були укладені в тілі.

Регулярна практика по даній системі дозволяє оптимізувати діяльність не тільки тіла, але й мозку.

Що являє собою кінезіологія?

Кінезіологія для маленьких дітей використовується для поліпшення пізнавального процесу дітьми дошкільного і шкільного віку. Ще в 60-х роках минулого століття методика перехресного руху дозволяла організувати взаємозв’язок між мозком і тілом школярів з певними нейрофізіологічними відхиленнями.

Група вправ, розроблена Підлогою і Гейл Деннісом в 90-х роках, присвячена природному розвитку людини і активації деяких механізмів діяльності мозку за допомогою певних рухів. Практикуючи кинезиологические вправи, американський психолог зрозумів, що в самих рухах закладено величезний потенціал.

Адже через них вдається вплинути на психоемоційний стан дитини.

«Гімнастика мозку», створена для усунення проблем з вестибулярним апаратом у дітей, використовує два основних види рухів:

 1. Пересікають вертикальну середню лінію тіла. Завдяки їм вдається досить швидко інтегрувати думка і рух тіла;
 2. Руху одностороннього типу, які сприяють «роз’єднання рухів з думками.

Кинезиологический метод розвитку дітей використовує два основних механізми, які є «китами» пізнавальної діяльності мозку. Руху, спрямовані на роз’єднання думок з рухами, необхідні на перших етапах занять, оскільки вони формують навчальний навик. На практичному етапі задіюється вже механізм автоматизації навичок, який «тренується» вправами інтеграції рухів і думок.

Особливості проведення гімнастики з дошкільниками

Освітня кінезіологія дозволяє сформувати «здоровий фундамент» ментального і фізичного здоров’я дошкільника. У віці до 7-8 років кожна людина проходить дуже важливий відрізок шляху, на якому відбувається розвиток рухової та мовленнєвої активності.

Рівнем розвитку природних потреб дошкільника в русі визначається ступінь розвитку:

 • Пам’яті;
 • Розумового процесу;
 • Сприйняття;
 • Навичок системи моторики.

Щоб поповнити багаж рухових навичок малюка, необхідно виконувати вправи кінезіології для розвитку мозку для дітей. Сберегающая здоров’я технологія усуне наявні відхилення в розвитку і дозволить попередити нові.

Основні цілі «гімнастики мозку»

Щоб досягти хороших результатів, важливо правильно виконувати кинезиологические комплекси. Бажано, щоб перед навчанням малюків педагог досконало освоїв принцип специфічних рухів тіла.

Для чого можна використовувати подібну методику?

 1. Гармонійного розвитку взаємодій і зв’язків між півкулями мозку;
 2. Синхронізації діяльності правого і лівого півкуль;
 3. Кращого розвитку сприйняття і пам’яті;
 4. Усунення проблем з концентрацією уваги і мисленням;
 5. Ліквідації дислексії і порушень в роботі вестибулярного апарату;
 6. Розвитку мови і позитивного мислення;
 7. Підвищення стресостійкості та розкриття творчого потенціалу.

Очевидно, що практичні заняття дозволяють впоратися з адаптаційними проблемами у малюків дошкільного та шкільного віку.

Кінезіологія і логопедія

Завдяки спеціальним вправам, молодий організм вчиться правильно координувати роботу лівого і правого півкуль мозку. Таким чином, істотно поліпшується взаємодія інтелекту малюка з тілом. Даний принцип дозволяє використовувати кінезіологію в дитячої логопедії.

Методика контролює не тільки певні дії за допомогою впливу на вестибулярний апарат, але й мова. Комплекс вправ, розроблений для малюків з вадами мовлення, націлений на правильну постановку порушених звуків і доведення їх до автоматизму. Щоб досягти позитивних результатів, потрібен самоконтроль, а адже саме цього і не вистачає багатьом школярам.

Які види вправ використовують педагоги?

Найчастіше на уроках з нейрокинезиологии для дітей можна зустріти такі вправи, спрямовані на поліпшення дикції:

 • Колечко. Необхідно в швидкому темпі з’єднати великий палець з вказівним, а потім з іншими пальчиками по порядку. На зворотному шляху дитина повинна звести разом спочатку великий палець з мізинцем і здійснити процедуру вже в протилежному порядку. Після засвоєння алгоритму, вправу виконують на двох руках одночасно;
 • Лезгинка. Потрібно розвернути праву руку до себе так, щоб всі пальці, крім великого, були стиснуті в кулачок. При цьому долоня лівої руки повинна розташовуватися перпендикулярно ребром правої долоні. Вказівний палець лівої руки упріть в противолежащую долоню в області мізинця. Повторіть таку ж позицію, але зі зміною рук, а потім поверніться у вихідне положення. Виконайте вправу не менше 8 разів;
 • Дзеркальне малювання. Дайте дитині аркуш паперу і попросіть його намалювати геометричну фігуру (трикутник, ромб, квадрат) двома руками відразу. За таким же принципом можна малювати букви алфавіту, цифри або зображати предмети.

Кінезіологія, як метод покращення розвитку мовлення, використовує принцип межполушарного взаємодії. У процесі виконання вправ фахівці рекомендують вимовляти дитячі примовки або вірша. Таким чином, для школярів створюються умови несвідомого доведення щойно придбаних навичок до автоматизму.

Вправи для різнобічного розвитку дітей

Щоб гармонізувати роботу мозку у дітей дошкільного та шкільного віку, в першу чергу, потрібно навчити дитини справлятися зі стресовими ситуаціями і дезадаптацією в освітньому процесі.

В кінезіології для розвитку школярів розроблений спеціальний комплекс вправ, який націлений на подолання всіх перелічених проблем:

 1. Січемо капусту. Розслабивши кисті рук, постукайте по столу спочатку правою, а потім лівою рукою, імітуючи нарізку капусти;
 2. Стовпчики. Дайте дитині пластилін і попросіть його розкачати кожним з пальців лівої і правої руки на вертикальній дошці;
 3. Будиночок. З’єднайте кінці пальців лівої і правої руки, після чого стисніть їх з невеликим зусиллям. «Пройдіться» по окремо кожну пару пальців;
 4. Маятник. Розслабившись, подивіться спочатку в правому, а потім в лівий кут кімнати. Проробіть цю процедуру кілька разів поспіль;
 5. Жонглер. Візьміть олівець і почніть його по черзі переміщати між вказівним, середнім і великим пальцями лівої і правої руки.

Вправи кінезіології для розвитку дітей спрямоване на поліпшення взаємозв’язків між півкулями мозку.

Методика дозволяє розвинути мова, мислення й дрібну моторику малюка. З допомогою нейрокинезиологических вправ фахівці успішно борються з дисграфією та дислексією.

Залишити коментар