Дитина бавиться під час годування

Велика частина батьків зіткнулася з тим, що дитина бавиться за столом і кидається їжею. Багато хто не розуміють, як реагувати на таке, і чи варто звертати увагу взагалі.

Нижче ми розповімо про те, як вчинити в такому випадку.

Чому дитина кидається їжею

Малюкам до півтора років цікавий сам процес кидання. Вони не розуміють, чому, наприклад, апельсин котиться, а суп просто розтікається по підлозі. Таким чином, можна сказати, що дитина просто пізнає навколишній світ.

Безумовно, ні однієї матушки не сподобається кухня, схожа на поле бою. Однак занадто різко реагувати неможливо. Змиріться з тим, що це природний етап розвитку малюка. Тим не менш, дитина має отримати зауваження про те, що так робити не можна.

Оскільки в цьому віці дитина не розуміє умовлянь, то стежте, щоб всі предмети в його руках були безпечними. Ховайте все важке, гостре і крихке. Це відноситься не тільки до кухні, а до всієї квартирі.

Ще одна причина того, що малюк починає балуватися за столом – поведінка батьків. Приміром, багато мами і бабусі готові на все, лише б малюк поїв. Це і мультфільми, і пісеньки, і книжки. Кидання їжею при цьому ніяк не забороняються – головне, що малюк ситий. Це в корені неправильний підхід. Для дитини після року має бути суворе умова – якщо починаються ігри з їжею, тарілка забирається. Така умова діє в тому випадку, якщо у дитини хороший апетит. А ось якщо нагодувати його важко, то, швидше за все, таке покарання буде і не покаранням зовсім. Тому важливо, щоб прийом їжі не перетворювався на службу. Для цього не давайте дитині ніяких солодощів до їжі, соку, печива або фруктів. Більше гуляйте, щоб апетит малюка зріс.

Правила поведінки за столом

Введіть для дитини суворі правила поведінки за столом. Причому дотримуватися їх всі повинні:

  1. Завжди необхідно мити руки перед їжею. Заведіть дитині окреме рушничок і гарний шматочок мила, щоб він із задоволенням помив руки перед їжею.
  2. Як тільки малюк починає їсти самостійно, деякі казуси неминучі. Якщо він пролив суп, обов’язково витріть його, не чекаючи кінця обіду – нехай дитина звикає їсти в чистоті.
  3. Під час прийому їжі не повинно бути ніяких розмов. Можна перетворити все це в гру.
  4. Видайте дитині не тільки особистий комплект посуду, але й гарні серветки, якими він буде витирати ручки.

Як поводитися батькам

Дуже часто батьки дратуються, коли дитина починає гратися їжею. Але ж він не розуміє, чому так робити не можна. Тому мамі і паї слід постійно пояснювати дитині, чому так важливо правильно поводитися за столом.

Якщо малюк вилив суп, не кричіть на нього, а спокійно скажіть – «Мені не подобається, що ти вилив суп. Я так старалася, готувала тобі». Звичайно, іноді втомленою матусі важко стриматися, але треба намагатися.

Крім того, особистий приклад батьків також дуже важливий. Якщо в сім’ї немає культури прийому їжі, то звідки вона візьметься у малюка? Привчіть всіх домочадців, що під час їжі не можна дивитися мультики, підхоплюватися з-за столу, розмовляти по телефону та інше. За обідом або вечерею повинна бути тиша. А ось поділитися враженнями можна за чашкою чаю. Крім того, простежте за своїми звичками. Миєте ви руки перед їжею? Чи користуєтеся красивими приладами і серветками, або їсте наспіх з неякісного тарілочок? Не варто думати, що дитина нічого не помічає.

Як пробудити в дитини інтерес до їжі

Раз вже ми торкнулися теми шкоди за столом, то варто згадати таку проблему, як відсутність апетиту у дитини. Частіше всього в 2 — 3 роки нагодувати дитину стає цілою проблемою. І тому є причини.

  1. Найчастіше малюк втрачає інтерес до їжі, якщо його починають готувати їй навіть проти його волі. Найчастіше цим грішать бабусі, які хочуть що б то ні стало нагодувати дитину. Ще один момент – якщо вам здається, що дитина погано їсть, придивіться до його перекусу. Бувають випадки, коли мама щиро дивується з приводу поганого апетиту синочка чи доньки. Вивчаючи раціон дитини, з’ясовується, що до обіду він встигає з’їсти пару яблук, печива і випити сік. Невже в такому разі він може зголодніти до обіду?
  2. Звідси випливає перше правило – ніяких перекусів і солодощів до їжі. Усі прийоми їжі повинні проходити в один і той же час. Якщо дитина вередує або бавиться – вихід з-за столу. І до вечері ніяких перекусів. Спроби бабусь вручити дитині печиво або шматок хліба повинні суворо присікатися вами. Якщо проміжок між обідом і вечерею розтягнувся, запропонуйте дитині салат. У воді і морсах без цукру, звичайно ж, відмовляти не слід.

Безумовно, це звучить жорстоко. Як же дитина буде без улюблених печеньев або склянки молока – думають мами? Але вони не виключаються з меню повністю.

Встановіть чітке правило – всі ласощі вживаються тільки після повноцінного прийому їжі. Не забудьте простежити, щоб ні татусів, ні бабусі-дідусі його не порушували.

  1. Придбайте дитині комплект посуду з улюбленими персонажами. Крім того, їжу можна сервірувати цікаво. Наприклад, манну кашку розмазати у вигляді ромашки. Середину робимо з вершкового масла або вареного жовтка. З сосисок можна зробити восьминога.
  2. Спосіб життя дитини безпосередньо впливає на його апетит. Прогулянки повинні тривати не менше 2 годин в холодну пору року, а не менше 5 – у теплу. Давайте дитині рухатися, бігати, стрибати. Нерідко на майданчику можна побачити бабусь або мам, які не дозволяють дитині практично нічого. Така знижена активність не нормальна для дитини, він не витрачає енергію, а отже, не хоче їсти.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам у тому випадку, якщо ваша дитина почав балуватися за столом.

Залишити коментар