Декор інтер’єру в тропічному стилі: атмосфера відпочинку цілий рік!

Романтика екзотичних подорожей, спокій і відпочинок, тяжіння природного розкоші і релаксу — тропічний стиль в інтер’єрі здатний скрасити буденну сірість, якої так перенасичене наше буденне існування. Недарма саме його найчастіше використовують дизайнери СПА-салонів. Це виклик нашому суворому клімату і ніжне нагадування про південному спеці, блакитному морі і відпускному щастя.

Як приручити літо і поселити його в своєму будинку, змінивши інтер’єр, — вчимося у професіоналів.

Інтер’єрний стиль в дусі тропіків вільний і неоднозначний. Це змішання традицій, мотивів і етнічних культур, які стають джерелом безлічі більш вузьких як відомих, так і зовсім нових дизайнерських напрямків. Спосіб хороший тим, що цілком доступний і непрофесійним дизайнерам. І нехай це буде не відтворенням колориту справжніх тропіків, а лише невеликим етюдом, легким натяком на екзотику. Не так страшно і злегка переборщити в цій стилістиці, чого категорично не прощають багато інші напрями інтер’єрного декору.

Основні складові дизайнерського стилю

Колірна гамма

Якщо мова йде про колірному рішенні, то велика спокуса використовувати яскраві, кричущі тони. Професіонали робити цього не рекомендують. Замість релаксу і спокою настирливий колорит може викликати роздратування. Добре виглядає гамма, що включає приглушений зелений, блідий помаранчевий, благородний жовтий, лагідні блакитні відтінки. І, звичайно, коричневі тони з особливим акцентом на колір деревини.

Меблювання

Тропічний інтер’єр припускає мінімум меблів і віддає перевагу простим і грубуватим формами. Головне увагу приділяється спального ложа. Ліжко повинна бути просторою — це єдиний предмет меблів, якому дозволено бути великим і навіть громіздким. Бажаний балдахін з прозорої тонкої тканини. Столи, крісла, стільці — все це бажано робити простим і легким, схожим з саморобною меблями, наприклад, плетеним з ротанга, збитим або навіть пов’язаним з бамбука. Навісні і невеликі підлогові шафи можуть бути виконані з матеріалу, що нагадує плетіння циновки. Світлі породи дерева роблять інтер’єр свіжим і затишним. Від великих предметів меблів по можливості краще відмовитися, заховати її в ніші або задекорувати ширмою.

Кімнатні рослини

Вони повинні бути пишними, по можливості живими і яскравими. Перевагу краще віддати великим екземплярам з великими яскраво-зеленими листками, які передають атмосферу тропіків. Чудово будуть виглядати пальми, фікуси, монстера, юка, цикас, лимонне дерево, гібіскус, аукуба, кімнатний клен абутилон.

Оформлення стін

Стіни повинні оформлятися досить невибагливо. Можна просто пофарбувати їх в білий, бежевий або блідо-жовтий колір. Удаваний спокій розбавить нехитра, але оригінальний розпис або картини із зображеннями тварин, рослин або абстракціями в африканському стилі. Допускається наклеювання фотошпалер, але до вибору їх потрібно підходити дуже ретельно, щоб не перевантажити інтер’єр. Якщо використовуються фактурні шпалери (наприклад, що імітують бамбук або солом’яний рогожу), краще оформити ними одну або дві стіни, а не весь периметр кімнати, щоб не створити відчуття перебування у «коробочці».

Підлоги та покриття для підлоги

Матеріали для обробки підлоги повинні бути натуральними, з дещо грубуватою фактурою: дерев’яна дошка, імітація натурального каменю, керамогранітна плитка бежево-коричневих відтінків і т. д. Якщо використовується килимове покриття, йому належить або закривати підлогу кімнати повністю, або мати форму невеликого овалу або прямокутника. У першому випадку ворс повинен бути низьким і рівним, у другому на однотонних килимках — високим, орнаменти ж припускають безворсовое покриття.

Текстиль

Перевагу краще віддати однотонним тканинам або імітує грубі самотканые матеріали. Вдалим буде поєднання з шкірою і шкурами. Кольори вибираються із загальної гами натуральних благородних відтінків. Колірне рішення штор, пологів та інших драпіровок може бути спокійно-непомітним на загальному тлі, так і грати роль центрального декоративного елемента. Вдало вписуються в імітує тропіки інтер’єр великі орнаменти і геометричні принти, а також легкі бамбукові жалюзі або римські штори, витримані в заданій тематиці. Драпірування в етно-стилі доречні всюди: на вікнах, в дверних отворах, балдахинах, на стінах і навіть на стелі.

Стеля

Як і все в тропічному стилі, він повинен бути простим і натуральним. Краще використовувати світлі тони, але допускається наявність темних, штучно постарених дерев’яних балок.

Кілька прикладів інтер’єру дадуть уявлення про те, наскільки неоднозначними і фантазійними можуть бути його варіанти.

Вітальня в тропічному еко-стилі. Головним елементом інтер’єру виступають ніші з внутрішнім підсвічуванням, що імітують вид з вікна на море і створюють ефект світлої відкритої веранди. Ідеально для приміщень без вікон.

Високі дерев’яні узголів’я ліжок чудово доповнюються різьбленими або бамбуковими стійками, які можна використовувати для кріплення балдахіна, а можна залишати виключно як елемент декору в африканському стилі.

Просте бежево-коричнева оформлення стін, підлоги і стелі пожвавлюється аксесуарами, без яких немислимий тропічний стиль. Трохи зеленого і непомітного помаранчевого в драпіруваннях, настінних панно, вазах та інших предметах декору створює атмосферу, що розташовує до спокійного відпочинку і тиші. Симетрія вікон підкреслюється двома настільними лампами з масивними підставами в тон диванним подушок.

Легко створюється тропічний інтер’єр в приміщенні ванної кімнати. Тут можна не боятися «переборщити». Кольорові драпірування з рослинними мотивами, рамки з тваринами, яскравими птахами або квітами, штучні рослини в горщиках, статуетки та інші аксесуари будуть чудово виглядати на тлі благородно однотонної плитки в коричневих тонах.

Використання фотошпалер з фантазійними тропічними мотивами виправдано в приміщеннях, оформлених в стилі мінімалізм.

Свіжо і легко! Широка м’яка меблі правильних геометричних форм, низький журнальний столик, проста рогожа і дерев’яні жалюзі з великими планками гармонійно доповнюються настінним принтом в блідо-зелених тонах.

Тропічний інтер’єр любить симетрію. Дві великі діжки з пальмами, дивани, крісла, подушки, оформлення потоку — все це створює ефект симетричного відображення, сполучною елементом якого виступає центральна масивна бронзова люстра. Тьмяне золото в текстилі непомітно демонструє м’яку розкіш східного палацу.

Даний стиль немислимий без характерних аксесуарів: диванних подушок, драпіровок, оригінальних панно, ширм та інших елементів декору. Доречно виглядають в ньому великі старовинні потерті валізи з великими замками, предмети морської тематики, акваріуми, тераріуми з плазунами, клітки з птахами і їх зображення, ємності з піском і морською галькою, стаціонарні шахи, вази з яскравими фруктами. Оформлення декору допускає поєднання етнічних мотивів різних стилів.

Тропічний інтер’єр створює індивідуальну колоритну стилізацію приміщення, особливу атмосферу для відпочинку тілом і душею. Особливо добре працюють деталі декору, привезені з власних далеких подорожей, мають свою пам’ятну історію. Не бійтеся експериментувати і вводити свої правила: еко-стиль дозволяє вольності. Трохи фантазії і смаку — і будинок перетвориться в місце, в якому ваша сім’я в будь-який час року буде відчувати себе у відпустці.

Залишити коментар