Цифран — це антибіотик чи ні?

Велика частина людей, отримавши рецепт від лікаря, слабо розуміє, що саме їм було прописано. Перелік медикаментів, які вони використовують у власній терапії вперше, найчастіше їм абсолютно невідомий, якщо тільки не складається з найменувань, які завдяки маркетингу постійно на слуху.

До якої групи лікарських препаратів відноситься Цифран? Антибіотик це чи ні? Які від нього побічні реакції?

Цифран: загальний опис препарату

Головне, що хвилює пацієнта, який отримав лист з рекомендованими препаратами не відносяться ліки, перераховані в ньому, до особливо небезпечних з позиції «лікують і калічать», тобто до транквілізаторів, гормонозаместительным або антибіотиків.

Що стосується Цифрана, то він все належить останньої категорії, тому ситуація, в яку потрапив пацієнт, якщо йому було призначено це лікарський засіб, серйозне.

 • До якої групи антибіотиків відноситься Цифран? Активна діюча речовина препарату – ципрофлоксацин, що належить фторхінолонів 2-ого покоління.

Треба сказати, що з усіх фторхинлонов ципрофлоксацин на сьогоднішній день визнаний найбільш ефективним, внаслідок чого його можна зустріти у великій кількості лікарських препаратів (без малого 30 найменувань).

Як і всі антибіотики, Цифран (або ж його активна речовина) володіє протимікробною активністю, яка досягає за рахунок того, що ципрофлоксацин, впливаючи на патогенні мікроорганізми, вносить розлад у синтез ДНК, особливо в їх здатність до поділу, а також в їх вироблення ферментів. До того ж він сприяє і морфологічних порушень (переважно це стосується проникності судинних стінок), з-за яких чиниться на патогенні мікроорганізми бактерицидну дію призводить до їх загибелі. Ципрофлоксацин однаково ефективний проти бактерій розмножуються і тих, що перебувають у спокої (тільки для грамнегативних). А швидкість його впливу не дає їм звикнути до нього, тому стійкості до цієї речовини більшість патогенних мікроорганізмів не має.

Активність ципрофлоксацин проявляє проти бактерій:

 • аеробних грампозитивних;
 • аеробних грамнегативних;
 • внутрішньоклітинних.

Анаеробні ж мікроорганізми володіють резистентністю до нього, тому включати його в терапію проти них немає ніякого сенсу. Так він безсилий проти стафілококів, які не знищує метицилін, блідої трепонеми (провокує сифіліс), а на пневмокок діє не так активно, як хотілося б.

 • Особливий плюс антибіотика Цифран – різноманіття фармацевтичних форм, в яких він випускається: можна знайти і розчини для ін’єкцій, краплі у вуха/очі), і класичних таблеток, і навіть мазей для зовнішнього застосування.

Крім того, з іншими групами антибіотиків Цифран теж добре комбінується, що дозволяє фахівцям навіть у найважчих ситуаціях складати максимально ефективну терапевтичну схему. До того ж, його не потрібно приймати у великих дозах – навіть мінімальна допомагає позбутися від патогенних бактерій надійно.

Інструкція із застосування антибіотика Цифран

Показаннями до застосування даного препарату фахівці називають всі види інфекційних захворювань, виключаючи ті, що впливають на нервову систему, оскільки ципрофлоксацин однаково добре проникає у всі тканини, тому може дістатися до будь-якої зони організму.

Зокрема, має сенс його призначення при:

 • інфекціях ЛОР-органів;
 • венеричні захворювання;
 • інфекціях у дихальні шляхи і легені;
 • офтальмологічних інфекціях;
 • пієлонефриті;
 • захворюваннях малого тазу;
 • ротавирусных захворюваннях;
 • шкірних інфекційних ураженнях.

Можливо його використання і для зняття болю при періодонтиті і після стоматологічного втручання (застосовується також для запобігання запального процесу).

 • В силу того, що переповнений шлунок негативно впливає на швидкість всмоктування ципрофлоксацину, лікарі радять приймати Цифран до їди, або через годину-півтора після неї. Варто відзначити, що на біодоступність цей факт впливу не надає.

Дозування даного антибіотика спеціаліст виводить для кожного конкретного випадку і організму індивідуально, оскільки потрібно взяти до уваги масу тіла, чутливість до ліків, вік, роботу сечовидільної системи і, безумовно, тип патогенного мікроорганізму.

 • Максимальна тривалість прийому Цифрана – 10 діб, з яких 3-е повинні бути закріплюють після того, як буде вирішено симптоматика.
 • Приблизний розрахунок дозування Цифрана – до 10 мг на кожний кг маси тіла. За день можна прийняти понад 750 мг. дворазовий Прийом.
 • При внутрішньовенному введенні бажано дотримуватися дозування 200 мг на процедуру. Дворазові ін’єкції.
 • Краплі в очі використовують через кожні 4 год у період загострення, не більше 2-х крапель у кон’юнктивальний мішок.

Враховуйте, що Цифран – це антибіотик, і як всі препарати такого типу не безпечний. Його не можна використовувати у вагітних жінок, підлітків до 16-ти років, при лактації. Краплі закапують в очі при вірусному кератиті. Після прийому цього лікарського засобу в обов’язковому порядку потрібно пройти курс пробіотиків, щоб запустити відновлення кишкової мікрофлори.

Залишити коментар