Чому машина б’є струмом, яка причина, як її усунути?

Трапляється так, що рідна автомобіль починає нещадно обдаровувати «зарядами бадьорості» – бити струмом при кожній спробі вийти з нього після закінчення поїздки. Через це доводиться проявляти винахідливість, і відкривати/закривати двері агрегату за допомогою корпуса або навіть з ноги, що не зовсім позитивно позначається на стані лакофарбового покриття кузова в цілому.

Логічно, що подібна проблема підлягає усуненню, але можна це зробити без необхідності оплачувати дорогі послуги СТО?

Чому так відбувається?

Щоб ліквідувати наслідок, потрібно відшукати його причину. Почнемо з самої популярної, яка і є недостовірною і абсурдною.

Отже, на форумах автовласників гуляють чутки, ніби легковий або вантажний кузов машини б’є струмом з-за того, що він набирається заряду в процесі їзди, коли відбувається тертя повітря з корпусу агрегату.

В результаті, чим брудніше засіб пересування, тим активніше воно буде обдаровувати вас больовими відчуттями. Насправді, це абсолютна брехня, придумана, швидше за все, власниками автомийок.

Реальна причина того, чому кузов набирає статичний електричний заряд, може виглядати наступним чином:

  • Одяг людини, що знаходиться в салоні, треться про синтетичні чохли сидінь, в результаті чого статичну електрику накопичується на ньому самому;
  • У машини є несправність в проводці або пробитий кузов;
  • Ще одна відповідь на те, чому від машини постійно б’є струмом, полягає у відсутності антистатичної стрічки та інших пристосувань, виводять зайву накопичується енергію.

Навіть якщо всі ці умови застосовуються по відношенню до вашого засобу пересування, то напруженість електричного поля може виникати навіть від контакту гальмівні диски з колодками або від обертання коліс під час пересування. З-за цього, кожен автомобіль, а спеціалізована вантажна техніка зокрема, повинен обладнуватись аксесуарами-антистатиками.

Не забуваємо і про те, що існує ще одна причина вивчити всі рекомендації щодо дій у випадку, якщо машина б’є струмом. Вона полягає у здатності нашої одежинки електризуватися в процесі тертя про вовняні або синтетичні чохли. У підсумку на пасажирах накопичується пристойний статичний заряд, який «стече на кузов», як тільки вони до нього доторкнутися. Причому «зловити» іскру можна не тільки при виході з транспортного засобу, але і просто доторкнувшись до будь-якої його внутрішньої деталі, зробленого з металу.

Що робити?

Найпростішим рішенням проблеми того, що робити, якщо машина регулярно б’є струмом, стає використання спреїв з антистатичним ефектом. Їх потрібно розпорошувати не тільки на чохли, але і на свою одежину і пасажирів. Погодьтеся, що це не завжди зручно, і дозволяє знизити рівень накопичення заряду, але не усунути його повністю. Якщо отриманого результату недостатньо для комфортного користування, то вирішити цю проблему реально іншими прийомами.

Наприклад, проведіть комплексне дослідження всієї електричної система машини, і переконайтеся в справності свічок запалювання. Якщо вони знаходяться в дефектному стані, то можуть подавати заряд на мотор, і пробивати іскру безпосередньо на його корпус. Також, коли вас б’є струмом при виході з власної машини, зверніть увагу на високовольтні дроти, присутні в її проведенні, і брудний двигун, обліплений мастильними матеріалами. І те, і інше – прямий шлях до накопичення статичного заряду.

Якщо усунути поломки не представляється можливим у силу тих чи інших причин, скористайтеся досвідом бувалих водіїв. Вони-то знають, як усунути цю неприємність і що можна швиденько зробити, якщо машина б’є струмом.

На їхню думку, варіантів захисту може бути кілька:

  • Спеціальні стрічки з антистатичним ефектом, які повинні звисати з машини і діставати до самої землі. Робляться вони з дорогого матеріалу, а тому важливо не економити, і не купувати бюджетні підробки;
  • Якщо струмом б’є не легкова, а велика вантажна машина спеціального призначення, що перевозить вибухонебезпечні вантажі, то в ролі «громовідводу» повинна виступати металева антистатична ланцюг, теж стосується землі;
  • Нерідко водії вважають за краще не витрачатися, а робити імпровізоване заземлення. Виглядає воно приблизно так: за допомогою клеми до кузова під’єднується провід маси, другий кінчик якого обрізається таким чином, щоб він волочився по землі.

Як бачите, самим естетичним варіантом залишається використання антистатичної стрічки. Знову ж таки, важливо не купувати виріб з дротом всередині, оскільки вона досить швидко починає іржавіти, а, отже, окислятися і переставати пропускати струм. Правильно куплена стрічка повинна фіксуватися до будь-якої деталі кузова, зробленого з металу, і позбавленою від фарби в місці прикріплення, але ніяк не до бампера або ще чогось, де вона стане просто черговою прикрасою.

Іноді, почавши розбиратися в тому, чому особиста машина б’ється струмом, знаходяться такі поломки, про існування яких навіть не підозрював.

І їх своєчасне усунення допомагає поліпшити якість пересування, але і врятувати життя.

Залишити коментар