Чому дитина сильно потіє: причини та попередження

Сильне потовиділення маленької дитини може змусити батьків похвилюватися за його здоров’я. Але найчастіше причина чому дитина сильно потіє особливість цілком здорового дитячого організму, за невеликими винятками. Щоб розібратися в яких випадках малюкові як грудному, так і старші потіти нормально, а в яких варто звернутися до лікаря, розглянемо їх усі.

В першу чергу потрібно враховувати особливості розвитку дитини починаючи з грудного віку та до школи. Дитячий організм знаходиться у стадії розвитку, як і потові залози, так і вегетативна нервова система малюка, яка відповідальна за масу процесів в організмі дитини в тому числі і за потовиділення. Тому нервова система може активно реагувати на зовнішні емоційні фактори даючи в організм сигнал до потовиділенню. Точно так само і потові залози, що знаходяться в стадії розвитку з місяця до 4-5 років, можуть реагувати на зовнішні фактори середовища, спеку або вологість, активніше ніж у дорослих.

Сильно потіє з-за зовнішніх факторів

Дійсно, буває так, що ми самі того не помічаючи, створюємо умови коли дитині просто стає жарко. Притому що дорослі відчувають себе комфортно в тих же умовах. Тому в першу чергу придивіться до зовнішніх факторів, таких як температура в приміщенні, якість та/або зручність одягу, іноді навіть якісний одяг не означає зручна.

Якщо дитина потіє вночі

Отже, буває, що малюк прокидається ранок весь мокрий в перший раз. Якщо термометр показує, що дитина здорова, у другу чергу слід розглядати зовнішні ознаки. Не міняли ви напередодні постільні приналежності на нові, не змінилася температура в приміщенні через приладів опалення або температури повітря за вікном? А може малюк одягнув нову піжаму на цю ніч?

Дійсно, може виявитися, що нове ковдру малюка занадто спекотне або постільна білизна має склад не придатною для комфортного сну дитини, можливо, занадто щільна піжама не пропускає повітря і як наслідок не випускає випаровування тіла.

Що стосується температури повітря в приміщенні — для комфортного перебування вона повинні бути в середньому +20 °C. Слід також звернути увагу не змінилася вологість в кімнаті, вона може перевищувати рекомендовану в 40-60% просто з-за того, що за вікном дощ, сніг або ви переїхали у вологий клімат.

Можливо, ваша дитина цієї ночі спав дуже неспокійно, крутився, сон протікав досить активно для психіки, з-за чого дитина міг добряче спітніти вночі. Згадайте, що він робив напередодні, набігався він або награвся, може бути, подивився якісь мультики та фільми, трапилося яке ні будь подія, яке могло порушити психіку малюка. І намагайтеся усувати зайвий стрес для дитини перед відходом до сну.

Якщо дитина активно провів день і спітнів — необхідно перед сном не забути прийняти душ або ванну з ромашкою, так як наслідки активного дня можуть також викликати потовиділення вночі.

Якщо дитина потіє днем

Якщо ж розбирати причини за якими дитина сильно потіє вдень можна згадати ті ж фактори, що і розглядалися вище. Зверніть увагу на те у що і як одягнений ваш дитина. Діти набагато різноманітнішим дорослих їх енергія на стільки велика, що вони майже не стоять на місці.

Спробуйте самі, пробіжіться в одязі яку ви зазвичай обираєте для комфортної прогулянки, ви в будь-якому випадку спітнієте. Тому малюкам в їх рухливі роки життя, якщо вони вже не сидять у візках, потрібна одяг підходить для активного способу життя. В першу чергу повинна прилягати до тіла одяг, яка добре відводить вологу, не забиває доступ повітря, з натуральних тканин, нещільна.

Також зверніть увагу, щоб одяг був зручним, якщо вона буде сковувати рухи малюка дитина буде витрачати більше енергії, і спітніє ще й від хвилювання за дискомфорт. Лікарі вважають для того щоб дитина рідше хворів його краще правильно загартовувати ніж постійно кутати, спітнілого дитині простіше підхопити застуду. А в небезпечні простудні періоди краще підтримувати імунітет дитини народними засобами.

У дитини пітніють ноги

Якщо у малюка сильно потіють лише ноги, то в більшості випадків це знову ж таки з-за зовнішнього фактора – незручна або неякісне взуття. Якщо взуття на синтетичній основі подивіться щоб вона не була закритою настільки що не пропускає жодної повітря, цим грішить в першу чергу гумове взуття, річна вона або міжсезонна. Одягайте її тільки з нагоди якщо ви гуляєте у вологих умовах. Для звичайних прогулянок потрібно вибирати з натуральних матеріалів або з високоякісних душащих. І ні в якому разі взуття не повинна звалюватися, обмежувати рухи дитини і вже тим більше десь наминати або жати. Це може безумовно, викликати потіння стопи, а також похитнути настрій дитини в негативну сторону і тут уже він спітніє повністю.

Зайва вага

Варто також обумовити, якщо ваш малюк має зайвою вагою, то велика ймовірність, що в цьому і є проблема з надмірним потовиділенням. І якщо регуляція і якість харчування, а також організація рухомого способу життя не допомагає дитині підтримувати здоровий вагу, слід звернутися до лікаря за допомогою, так як причини проблеми можуть бути саме у здоров’ї дитини.

Сильно потіє з емоційним причин

Тут ми підібралися до особливостей психіки, з-за якої дитина може сильно потіти. Психіка дитини перебуває в активному розвиток, тому малюки особливо чутливі до емоційних перепадів, причому як до негативних, так і позитивних.

Тому якщо ваша дитина дуже емоційний він може потіти з цих причин. Причому малюк може потіти весь повністю, але все ж часто при емоційних сплесках потіють окремі частини тіла.

Пітніють долоні

Пітливість певних частин тіла у дитини таких як долоні, ступні, пахви може бути спадковою. Якщо у малюка немає такої схильності, то це може бути зумовлене емоційними сплесками, який-небудь психологічною реакцією на ситуацію, і пов’язано це з ще розвиваються потовими залозами робота яких до 4-5 років сама відрегулює.

Потіє шия і голова

Шия і голова, якщо це не перегрів, потіють з тих же причин що і долоні дитини з-за емоційних сплесків. Занепокоїтися варто тільки тоді, коли піт набуває неприємний запах і супроводжується ще якими-небудь симптомами.

Дитина втомився тому потіє і дратується

Як би підводячи підсумок емоційних причин зайвого потовиділення, не забудемо підкреслити і стан втоми дитини, дійсно банальна втома малюка викликає не тільки примхи, але як наслідок цього і виражене потовиділення. У цьому випадку важливо відрегулювати режим дня дитини і його повсякденні навантаження.

Здоров’я малюка і надмірне потовиділення

В першу чергу — це, звичайно ж, застуди та деякий період після застуд, тут поява поту у дитини обумовлюється підвищенням температури тіла, піт виступає захисним механізмом терморегуляції тіла малюка і вберігає від зайвого перегріву.

Навіть коли у малюка проходить гострий період хвороби і термометр показує нормальну температуру тіла потовиділення ще може зберігатися. Не забувайте також, що при простудних хворобах через піт виводяться токсини. І те, що малюк потіє це на краще, треба тільки ретельніше подбай про гігієну в цей період, частіше міняти білизну і протирати тіло.

Рахіт?

Звичайно, існують і більш серйозні причини пітливості, але зустрічаються вони набагато рідше. Перші симптоми рахіту проявляються вже до 1-2 місяців. Тут важливим симптомом є те, що піт у малюка набуває кислий запах і може викликати роздратування шкіри. Дитина потіє ночами особливо волосиста частина голови. А також під час їжі, коли тужиться, що обумовлюється запорами. До цього додається тривожність і збудливість, підвищена дратівливість до зовнішніх факторів таких як яскраве світло і різкі звуки.

Звичайно ж, з цими симптомами потрібно терміново звернутися до лікаря, тільки він може поставити діагноз рахіт. Щоб запобігти такий недуг важливо слідувати дуже простим правилам: Більше гуляйте з дитиною на свіжому повітрі в денний сонячний час.

Адже тільки сонце синтезує в організмі людини так необхідний йому вітамін D, який запобігає розвитку рахіту у малюків, і ніякі синтетичні вітаміни його замінити не можуть. Також важливо і правильне харчування дитини, і забезпечення йому необхідної рухливості у формі дитячої гімнастики наприклад.

Пітливість та інші серйозні хвороби

Звичайно, існує ще ряд серйозних захворювань як у гострій, так і в хронічній формі, при яких дитина може сильно потіти, це і хвороби серця, печінки, нирок, а також збої у вегетативній нервовій системі, і ряд спадкових хвороб, але найчастіше всі вони супроводжуються й іншими помітними симптомами. Тому не варто турбуватися якщо крім прояви поту ваша дитина в звичайному стані і його нічого не турбує. Однак якщо з’явилися кілька таких симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря:

  • дитина стала неспокійною;
  • з’явився неприємний запах поту («кислий», мишачий»);
  • піт придбав незвичну консистенцію (занадто густу і клейку або рідку і рясну);
  • у поту з’явився солоний смак аж до утворення кристалів на шкірі;
  • з’явилися подразнення на шкірі через поту;
  • у дитини потіє яка-небудь одна частина тіла, наприклад, тільки лоб, або він потіє не семерично, наприклад, одна долоня, притому що інша суха;
  • потім з’явилися які-небудь інші особливості в поведінці малюка яких раніше не було.

Доктор про проблему сильного потовиділення у дітей:

Залишити коментар