Чому білки очей бувають жовтого кольору?

Білки очей чи не першими реагують на нездорові процеси, що відбуваються в людському тілі. Їх пожовтіння – вірна ознака проблем з печінкою, підвищення білірубіну в крові, порушень у процесі відтоку жовчі. В таких ситуаціях відбувається повне і рівномірне фарбування білка в жовтуватий відтінок, тоді як його часткове пожовтіння – симптоми зовсім інших патологій. Будь – читайте нижче.

Що робити, якщо пожовкли очі?

Перше, що приходить на розум – це мчати в інфекційне відділення і починати лікуватися від гепатиту.

Ідея цілком розумна, але подібне захворювання має широку супутню симптоматику:

  • нудота;
  • пожовтіння шкіри обличчя і всього тіла;
  • нудота, небажання приймати їжу;
  • біль в голові, не піддається впливу звичних препаратів і народних засобів;
  • ломить хворобливі відчуття в суглобах, колінах і бідах – зокрема.

Якщо всього цього немає, то до пожовтіння білків привели зовсім інші ненормальні процеси, що протікають в тілі. Їх може бути декілька, і всі вони освячені в даній публікації.

Паразити

Нерідко жовтий колір шкіри або білка очі – це вірна ознака присутності в організмі глистів. Підтвердити (або спростувати) можна шляхом здачі специфічного аналізу, який у медичному середовищі іменується опісторхоз. Крім глистів, зміни у відтінку шкірного покриву можуть провокувати інші паразити, що уражають внутрішні органи, і вкрай складно піддаються лікуванню і викорінення.

У випадку з «небажаними гостями» білки очей покриваються одиничними жовтуватими плямами, обриси та розміри яких можуть бути абсолютно різними. Їх справжні параметри і габарити неможливо точно поміряти через розмитих обрисів.

Жирові відкладення

Тут важливо не подумати про своє зайвій вазі, а ознайомитися з таким поняттям як пингвекула. Їм позначають відкладення жиру на кон’юнктиві ока, яке стало результатом її відмирання тканин.

По суті, це звичайний жировик, який часто з’являється в результаті порушення в ліпідному обміні, і гострої потреби в його лікуванні немає. Єдина незручність, яке заподіює пингвекула – це спотворення зовнішнього вигляду людини, через що її часто прагнуть усунути за допомогою лазера.

Літіаз – це ще один схожий діагноз, який призводить до часткового пожовтіння білків.

Ось тільки у випадку з ним з’являються множинні поодинокі скупчення-точки слизу, тверді на дотик, але абсолютно непричиняющие болю або незручності. За потреби вони прибираються тим же лазером або голкою, для чого необхідно відвідати кабінет офтальмолога.

Дитяча жовтянка

Молода мати, не ознакомленная з фізіологічними особливостями новонароджених, часто панікує з приводу того, що у її дитини жовтуватий відтінок шкіри і очних білків. Насправді, все це вважається нормою. В процесі своєї внутрішньоутробного життя плід скупчує величезна кількість еритроцитів, частина з яких стає йому непотрібними після появи на світло. Надлишки починають активно розпадатися, і накопичуватися в печінці. Якщо продукти розпаду будуть виводитися нормально, то вже через 7-10 діб дитина стане нормального кольору, в іншому випадку — у нього вірогідні патології печінки.

Онкохвороба або схильність

Досить часто відповіддю на те, чому білки мають неприродный жовтуватий відтінок, стає спадковість.

У такому випадку зміна кольору носить маловыраженный характер, і не викликає сильних переживань і тривоги, адже людина знає про свою особливості з самого дитинства.

Зовсім інша справа, коли жовтий колір шкіри тіла, обличчя і білків очей виник несподівано і різко, а всі описані вище причини не мають до людини ніякого відношення.

У даній ситуації варто негайно пройти комплексне дослідження в стінах онкологічного диспансеру на предмет виявлення меланоми. У народі прийнято вважати, що подібне новоутворення з’являється тільки на тих ділянках тіла, які безпосередньо відкриті сонячним променям, тоді як виникнути воно здатне де завгодно.

Жовтяниця

Патології печінки – найпоширеніші причини зміни первинного відтінку очного білка і шкіри обличчя (тіла) людини. До них відносяться цирози, холецистит, рак і гепатити різного рівня складності. Як бачите, це досить серйозні захворювання, що потребують негайного лікарського втручання.

Спровокувати їх можуть віруси, тривале і безконтрольне споживання алкоголю, ліки, призначені самим собі. Занятен той факт, що навіть аспірин має гепатоксичными властивостями. Тому, перш ніж бачити в основний причини порушення в роботі печінки, перегляньте список прийнятих медикаментів, і переконайтеся, що в ньому немає антибіотиків, противірусних препаратів, цитостатиків і т. д.

До речі, деякі побутові обставини також можуть провокувати жовтий колір шкіри і білків очей.

До таких можна віднести нестачу вітамінів, погане і неповноцінне харчування, хронічне перевтома. По суті, несподівано з’явився жовтий і нездоровий колір шкірного покриву або очного білка – це серйозний привід для негайного відвідування терапевта, окуліста та гастроентеролога.

Навіть якщо ваше загальне самопочуття знаходиться в межах звичних норм, необхідно встановити причину таких змін, оскільки деякі з них можуть обернутися сумними наслідками, аж до летального результату.

Залишити коментар