Чим мульчувати полуницю восени і навесні?

Мульчування – невід’ємна частина правильного догляду за городніми та садовими культурами. Такий прийом дозволяє затримувати ріст бур’янів, утримувати вологу в ґрунті, збільшувати кількість корисних мінералів в ґрунті. Перше мульчування полуниці можна проводити з появою зав’язі.

У прагненні отримати хороший урожай, початківці дачники задаються питанням «чим краще мульчувати полуницю»?

Матеріали для мульчування

Укривним матеріалом можуть бути як органічні, так і неорганічні мульчі:

  • Солома;
  • Суха трава;
  • Тирсу;
  • Хвоя;
  • Руберойд;
  • Темна поліетиленова плівка;
  • Мульчують чорна тканина – спанбонд.

Вибір матеріалу для мульчування залежить від виду ґрунту і кліматичних умов. Як же мульчувати полуницю?

Чорна плівка в якості мульчі для полуниці

Вибір чорного кольору плівки не випадковий, адже саме чорний колір притягує теплі сонячні промені. Такий ефект матеріалу забезпечує рівномірний та швидкий прогрів грунту. Наслідком цього є ранній рясний урожай.

Якщо використовується плівка, бажано застосовувати систему крапельного зрошення, так як процес поливу буде утруднений. Для монтажу очищають землю від листя, гілок та іншого сміття, після чого уздовж кожного ряду укладають стрічку крапельну.

Мульчують поліетиленова плівка для полуниці використовується при вирощуванні однорічних ягід.

Спанбонд – мульчують тканина

Агроволокно забезпечує регулювання оптимальної кількості вологи в ґрунті, а також перешкоджає росту бур’янів. Незаперечною перевагою спанбонду є можливість її багаторазового використання.

Перед використанням мульчирующей тканини необхідно підготувати її і землю. З землі прибирають сухе листя і гілки, потім грунт зволожують. На тканини прорізають отвори під кущі полуниці. Після цього краї волокна притискають цеглою або присипають землею.

Мульча з соломи

Садівники-городники знають, чим мульчувати кущі полуниці для економії коштів.

В такому випадку вони рекомендують використовувати солому.

Цей компонент, швидше за все, знайдеться в господарстві. Як укривний матеріал може використовуватися будь-яка солома, однак перевагу віддають вівсяної, пшеничної і житньої. Перед використанням соломи її треба підготувати. Для цього сухі стебла необхідно добре струсити, рясно змочити водою і добре просушити на відкритому повітрі.

Ці заходи приймаються з метою видалення насіння бур’яну.

Щоб мульчування соломою, її розкладають рівним шаром товщиною до 10 сантиметрів між рядами. Укривний матеріал у вигляді сухих стебел утилізується після збирання врожаю.

Мульчування за допомогою сухої трави і тирси

Властивості трави схожі на властивості соломи. Вона також пропускає повітря і вологу до кореневої системи, і перешкоджає зіткненню стиглих ягід з грунтом. Однак мульчу для полуниці з сухої трави розкладають меншим шаром. Його товщина складає від 5 до 7 сантиметрів.

Мульчування полуниці за допомогою тирси широко поширене серед дачників і городників. Таку велику популярність цей метод отримав завдяки утриманню вологи в грунті. Використання тирси робить грунт більш пухкої, забезпечуючи кореневу систему достатньою кількістю кисню.

Однак не варто мульчувати стружкою грунт з високою кислотністю. Це пояснюється тим, що на кислому грунті полуниця росте дрібніша, ніж на землі з нормальною кислотністю, а тирса сприяють збільшенню кислотності.

Враховуючи перераховані властивості укривного матеріалу, у багатьох може виникнути питання: «чи можна взагалі мульчувати полуницю тирсою»? Завзяті садівники і городники стверджують, що тирсу мають більше переваг, ніж недоліків, і рекомендує їх до використання.

Ягоди під хвоєю

У складі матеріалу для укриття містяться не тільки голки, але також хвойні гілочки, кора з дерев і шишки.

Відмінною рисою мульчі такого виду є її швидкий перегній. Завдяки цьому грунт стає рихлою і насичується корисними речовинами.

Однак хвоєю, так само як і тирсою, варто користуватися з обережністю, оскільки вона може підвищити кислотність грунту. В якості профілактики та боротьби з високою кислотністю ґрунту рекомендується періодично підсипати на грядки золу.

Як укрити розсаду руберойдом?

Руберойд відноситься до органічних матеріалів, завдяки чому не виділяє токсини, а значить, абсолютно безпечний для майбутнього врожаю. Перед покриттям ґрунту її необхідно збагатити гумусом. Щоб закріпити руберойд використовують дошки і камені, які надійно закріплюють для герметизації.

Полуницю садять безпосередньо на мульчу. Для цього в покритті роблять хрестоподібний надріз, в який поміщається розсада. При необхідності додаткового поливу його виробляють на поверхню матеріалу. Таким чином, догляд за розсадою зводиться до мінімуму.

Ще одним важливим достоїнством такого виду укривного матеріалу є його термін експлуатації, який становить щонайменше 3-4 роки.

Підготовка полуниці до зими

Багато видів цих ягід залишаються зимувати у відкритому грунті.

Так як суворі зими бувають із сильними морозами, кущі необхідно підготувати. Але як це зробити і чим правильно мульчувати полуницю восени, знають не всі. Для укриття кущів на зимівлю користуються тирсою. Це пояснюється їх здатністю утримувати тепло. Крім того, шкідливі мікроорганізми в них не дуже приживаються.

При використанні тирси восени як укривного матеріалу варто пам’ятати, що під вагою снігу вони будуть зменшуватися в об’ємі, тому їх шар повинен становити не менше 20 сантиметрів.

Можна мульчувати полуницю восени хвоєю? Хвоя добре утримує тепло, крім того перешкоджає утворенню шкідливих грибків. Однак, залишилися на грядках хвойні голки можуть травмувати молоді листочки розсади, і завдати шкоди соковитих ягід.

Залишити коментар