Чи можна вживати препарат «Фестал» при вагітності?

Основні функції «Фестала» – нормалізація травної функції. Препарат застосовують при різних патологічних станах – захворюваннях, пов’язаних з порушенням роботи підшлункової залози, і при нормальному функціонуванні травних органів, якщо допущена похибка в харчуванні або виникли інші фактори, що погіршують процес всмоктування їжі.

Саме до факторів, що тимчасово порушують діяльність підшлункової залози, відноситься вагітність.

В цьому стані – особливо у ІІ та ІІІ триместрі – неможливо вести такий же активний спосіб життя, як і до виношування малюка, підросла матка підпирає область епігастрію, підвищується вироблення прогестерону.

Частішають випадки травних розладів, часто виникають напади нудоти, провокують блювоту, відчувається печія. Добре, що є такий препарат, як «Фестал», що містить панкреатин – фермент, необхідний для поліпшення травлення.

«Фестал» при вагітності

Основні діючі речовини в складі драже – травні ферменти: амілаза, ліпаза, протеаза. Вони ніяк не впливають на стан плоду, благотворно діють на травну систему, допомагають засвоювати вітаміни А, Е, До, без яких у майбутнього малюка загальмовується розвиток.

Собою ліки являє таблетку-драже, покритий зеленуватою, трохи солодкуватою оболонкою. Ця оболонка необхідна, так як в шлунку ферменти не повинні змішуватися з їжею: панкреатичний сік і соляна кислота їх нейтралізує, і користь від застосування медичного засобу виявиться нульовим. Шлунковий сік діє на оболонку, але остаточно її розчиняє в шлунку. Ферменти потрапляють у кишечник, і відразу ж включаються в процес перетравлення їжі, полегшуючи його.

У добу приймають 1-2 таблетки під час їжі або відразу ж після прийому їжі. Ні в якому разі
таблетку не можна ділити, розжовувати або товкти, розмішуючи з рідиною – у цьому випадку прийом марний. Запивають тільки водою. Інструкція по застосуванню попереджає, що приймати «Фестал» слід з обережністю при вагітності, особливо на ранніх термінах.

У цей час у майбутніх матусь часто розвивається анемія – малюк черпає гемоглобін з материнського організму, а самої матусі нічого не залишається.

Якщо дефіцит заліза великий, то він поповнюється залозистими препаратами. Панкреатин – діюча речовина «Фестала», зменшує всмоктуваність заліза. Деякі матусі бояться приймати ліки тому, що для його виготовлення застосовується жовч великої рогатої худоби. Вони бояться заразитися інфекціями, які передаються від тварин, наприклад, туберкульозу.

При виготовленні даного засобу всі компоненти, що входять до складу препарату, видобуті з тварин, проходять ретельну термічну обробку, тому ніякого зараження побоюватися не слід. Перед тим як приймати «Фестал» при вагітності на ранніх термінах, необхідно порадитися з лікарем – дійсно порушення травлення викликане посиленим виробленням прогестерону?

Чи можна використовувати «Фестал» при вагітності чи ні, все залежить від того, не загострилися хронічні захворювання, пов’язані з порушенням функції нирок, жовчного міхура або підшлункової залози.

В цьому випадку препарат може призначатися у певних дозах, або від нього доведеться відмовитися. Корекція травлення в цих станах часто проводиться іншими засобами, які включають в себе інші ферменти або панкреатин, але в іншій кількості. До таких ліків, наприклад, належить «Креон».

Перед використанням будь-якого медикаментозного засобу слід уважно ознайомитися з інструкцією по застосуванню.

«Фестала» при вагітності не можна вживати, якщо в анамнезі наступні захворювання:

 • кишкова непрохідність;
 • механічна жовтяниця;
 • артеріальна гіпертензія;
 • печінкова недостатність;
 • холелітіаз;
 • гостра дискінезія жовчних шляхів;
 • вірусний гепатит.

Тому при появі перших симптомів – болі в животі і розлад кишечника, слід не бігти в аптеку і купувати ферментний препарат, а звернутися до лікаря. Ці діагнози самостійно собі поставити неможливо.

Чим небезпечний безконтрольний прийом «Фестала» при вагітності

Проблеми з печінкою негативно позначаються на формуванні органічних систем плода,
провокують токсикоз на пізніх термінах, викликає гестозное стан.

Еслі просто ковтати «Фестал», хворобу можна посилити, і народити згодом нездорового
дитину.

Іноді лікар призначає ліки і жінка, після того, як стан нормалізується, робить висновок, що при схожих симптомах можна сміливо повторити прийом. Потрібно знати, що одні і ті ж порушення здоров’я можуть спостерігатися при різних захворюваннях, і для їх лікування часто потрібна інша терапевтична схема і інші ліки.

При вагітності «зайві» медикаменти організму вкрай небезпечні.

Тривалий прийом «Фестала» провокує виникнення побічних ефектів:

 • травні розлади при вагітності частіше запори, ніж проноси;
 • болі в області пупка або епігастрію;
 • зниження вироблення жирних кислот печінкою – «Фестал» взяв на себе функції по переварюванню їжі і організм обледащів.

Крім того, будь-який лікарський засіб змінює – нехай і мінімально – склад крові. Ферментні препарати сприяють накопиченню в ній сечової кислоти, з якої в подальшому формуються уратні камені, які осідають в жовчних протоках і нирках.

Тому без призначення лікаря не слід вживати «Фестал». Якщо таблетки пропонують використовувати, то обов’язково порівнюється ризик для організму плода і користь для материнського здоров’я.

Аналоги «Фестала»

Аналогами «Фестала» вважаються такі препарати:

 • «Ензістал»;
 • «Креон»;
 • «Пензистал»;
 • «Мезим»;
 • «Панзинорм»…

Схожих за дії медикаментозних ферментних препаратів більше 40 найменувань.

Основна складова в них – панкреатин, однак вони трохи різняться по дії. Абсолютним аналогом є тільки «Ензістал».

У «Мезиме», наприклад, відсутня гемицеллюлаза, що дозволяє його використовувати при жовчнокам’яній хворобі, «Креоне» більшу кількість ферментів, «Панзинорм», як і «Мезим», не має у своєму складі гемицеллюлазы, в ньому також немає жовчі. В інструкціях до всіх ферментним препаратам-аналогам є рядок, в якій вказується про відсутність даних при їх застосуванні під час вагітності, і тому їх радять приймати з обережністю та лише після призначення лікаря.

Тільки лікар може вирішити, з допомогою якого аналога можливо нормалізувати травний процес дуже відповідальний період – при виношуванні малюка. Здоров’я вам і гарного самопочуття!

Залишити коментар