Через скільки діє дитячий нурофен?

Серед сучасних жарознижуючих ліків найбільшою популярністю має Нурофен – активна маркетингова політика виробника дає свої плоди, тому з ним знайомі всі, навіть якщо тільки побічно.

Крім того, це один з рідкісних препаратів, який має дитячу дозування та може бути застосований навіть у найменших. Як і з більшістю засобів такого типу, молоді батьки хочуть знати, наскільки швидким буде ефект від використання дитячого Нурофена. Через скільки почне діяти ліки?

Коли починає працювати дитячий Нурофен?

Час очікування результату (як позитивного, так і негативного), залежить від форми випуску даного препарату – якщо Ви придбали супозиторії, вони спрацюють максимально швидко, а от при прийомі суспензії доведеться почекати.

Причому, ефект від останньої може бути того ж і менш виражений, хоча триватиме у результаті трохи довше.

  • Дитячі свічки Нурофен починають діяти через 10-15 хвилин, але це тільки легке полегшення самопочуття. Падіння температури може спостерігатися на протязі 2-х годин, причому, не можна сказати, в який момент воно стане більш явним.
  • Дитячий сироп Нурофен починає діяти через півгодини-годину. Згідно інформації від виробника, максимальна концентрація ібупрофену в крові після перорального прийому буде спостерігатися не раніше ніж через 60 хвилин.

Така різниця в швидкості між цими лікарськими формами пояснюється принципом транспортування головного активної речовини до «місця призначення». Коли вводиться ректальна свічка, з прямої кишки всі відразу ж потрапляє в кров, на цей процес багато часу не потрібно. Однак, якщо пероральний прийом, ліки спочатку проходить по стравоходу, і тільки потім досягає кінцевої точки. Крім того, що цей шлях – довгий час його проходження ліки поступово втрачає свою концентрацію: тобто в кров потрапляє вже менше активної речовини, ніж заявлено. Це одна з причин, по якій для швидкого реагування лікарі радять використовувати саме супозиторії. Однак, і з ними не завжди все гладко.

Чому змінюється швидкість і ефект впливу дитячого Нурофена?

Далеко не завжди ліки діють так, як написав виробник, або навіть як пообіцяв лікар, який призначив їх.

У випадку з жарознижувальними препаратами, особливо при необхідності терміново збити температуру у дитини, якій немає ще й року, це майже критично, тому молоді батьки намагаються розібратися, чи великі ризики, що дитячий Нурофен не спрацює швидко, і від чого насправді залежать ці терміни.

Якщо для супозиториев все відносно прозоро – вони з високою ймовірністю не дають осічки (важливо тільки домогтися чистоти прямої кишки клізмою), то всі медикаменти, які використовуються преорально, вимагають дотримання маси нюансів. Зокрема, потрібно врахувати наступні моменти:

  • Якщо Нурофен дали дитині не на голодний шлунок, а після їжі, час очікування максимальної концентрації активної речовини в крові може збільшитися до 2-х годин.
  • Чим вище доза, тим більш вираженим буде ефект і тим швидше він себе проявить. Зазначені виробником цифри – для загальних рекомендованих дозувань. При їх зміні потрібно здійснювати відповідне коригування часу.
  • При ангіні Нурофен може не дати очікуваного ефекту щодо температури.

Тут потрібно зауважити, що навіть з метою якомога більш швидкого зниження температури не можна перевищувати рекомендовані лікарем (або виробником) дози Нурофена, оскільки дитячий організм особливо чутливий до всіх втручань такого типу, і замість очікуваної користі можна отримати масу побічних реакцій.

Якщо сталося так, що через зазначений проміжок часу дитячий Нурофен не почав діяти, або ж ефект дуже незначний, процедуру можна повторити – поставити нову свічку або дати дитині ще порцію суспензії. Проте роблять це лише через 6 год, а дітям віком до 9 місяців бажано збільшити даний інтервал до 8 ч. Максимальний час збереження ефекту від використання дитячого Нурофена не перевищує 8 ч.

Підводячи підсумок, слід ще раз сказати, що те, через скільки часу діє Нурофен дитячий (суспензія або свічки), впливає і тяжкість захворювання, і його природа, і доза препарату, і навіть ступінь чутливості організму. Зазначені виробником цифри, як можна зрозуміти з обговорень молодих батьків на форумах, більше орієнтовні, ніж непорушні істини, в які варто сліпо вірити.

Залишити коментар