Чемерицева вода від алкоголізму

Від будь-якої залежності вилікуватися дуже складно, оскільки це проблема першочергово психологічна, і впливати на неї потрібно обережно. Однак позбавлення від пристрасті до алкоголю важливу роль відіграє не тільки робота з психікою, але і лікарські засоби.

Знайти відповідне можна і в продуктах фармацевтичної промисловості, і в народній медицині. Чемерицева вода, яку застосовують з цією метою вже не перше сторіччя, належить останньої категорії. Наскільки вона ефективна?

Що таке чемерицева вода?

Рослина, на основі якого готують даний лікарський засіб належить до сімейства лілейних і є отруйним, хоча вже кілька століть використовується в медичних цілях.

У чемериці є цікава особливість – вона починає цвісти тільки після досягнення віку 16 років. Втім, з позиції приготування настою від алкоголізму цвітіння лікарів не цікавить – для цього потрібні кореневища, які своїм ароматом схожі на часник. При цьому готувати настій можна на основі декількох різновидів чемериці, і на результат це ніяк не вплине.

Серед лікарських властивостей цієї рослини значиться болезаспокійливу, а також протигрибкову та антипаразитарний. Крім того, воно активно впливає на ЦНС, причому в 2-х напрямках – може і порушувати, і пригнічувати.

Безпосередньо в питанні лікування алкоголізму чемериця цінується за іншу властивість – вживання настоїв на її основі провокує блювотний рефлекс, що сприяє очищенню організму. Крім того, в комбінації з психоемоційним впливом це дозволяє виробити у хворого відразу до спиртних напоїв. Крім того, відбувається зниження артеріального тиску, провокується кашель, посилення серцебиття.

Примітно, що чемеричную воду можна придбати в аптеці без рецепта лікаря, але це пояснюється частково тим, що воно рекомендовано до зовнішнього використання – внутрішній прийом може чинити токсичну дію. В офіційній медицині це засіб застосовується в лікуванні педикульозу (тобто вошей), а також у виведенні паразитів з шерсті домашніх тварин.

Застосування чемеричной води від алкоголізму

Готують цей настій з допомогою спирту – необхідний 70%-й етанол, яким заливають деяку кількість сушених подрібнених коренів. Самостійно чемеричную воду готують рідко, оскільки значно простіше купити її в аптеці. Однак просто так всередину її не приймають, оскільки, як вже було сказано, аптечний продукт орієнтований на зовнішнє застосування. Для внутрішнього ж засіб розбавляють навпіл простою водою, хоча деякі народні рецепти передбачають використання його в чистому вигляді.

Дозування чемеричной води від алкоголізму не повинна перевищувати 15 крапель, які додають в алкоголь та інші напої. Починати лікування фахівці радять з 3-5 крапель і, у разі відсутності реакції на таку дозу, підвищувати кількість засобу.

Суть лікування полягає в тому, що при вживанні напоїв, в які додано чемерицева вода, хворий відчуває серйозне погіршення самопочуття – блювання, спазми в епігастральній ділянці, підвищення ЧСС, розріджується стілець, з’являється озноб. Наявні всі симптоми сильної інтоксикації. Завдання того, хто намагається в такий спосіб відвернути людини від спиртного, в тому, щоб переконати, що причиною всьому став саме алкоголь. Таким чином через негативні асоціативні ряди формується підсвідомий страх повторення даної ситуації і, відповідно, відраза до спиртного.

В силу того, що аптечне засіб дуже токсичний і не орієнтована на пероральний прийом, фахівці медицини радять самостійно приготувати настій, причому, не спиртовий. Для цього сировину (1 ч. л.) заливається окропом (склянка), настояти годину, фільтрується. В отриману рідину доливають 1/4 склянки окропу, дають воді постояти в прохолодному місці. Використовувати її потрібно за 5 діб.

Лікування алкоголізму чемеричной водою: відгуки

Головна проблема даної терапії – серйозний ризик для життя хворого: якщо разовий прийом викличе тільки інтоксикацію, то тривалий курс може привести навіть до летального результату, особливо якщо трапилася передозування.

З цієї причини офіційна медицина не визнає лікування алкоголізму чемеричной водою, вважаючи ризики занадто високими, а шанси на позитивний результат, навпаки, низькими.

Галина: Якщо людина не хоче кинути пити, його навіть загроза смерті не зупинить. Давала чемеричную воду разом з горілкою (в ній) батька. Рвало сильно, довго відходив, але на тягу до спиртного це ніяк не вплинуло.

Важливо ще раз нагадати, що чемериця є отруйною рослиною, прийом якого завдає шкоди здоров’ю. Вона заборонена до використання в осіб, які страждають захворюваннями серця, а при будь-яких симптомах інтоксикації, які не проходять самостійно, потрібно терміново провести промивання шлунка і викликати швидку.

Залишити коментар