Болить спина при вагітності: як усунути неприємні відчуття?

Вагітність – не хвороба. Як часто це твердження чули багато хто жінки, перебуваючи в положенні. Однак відмахнутися від усіляких наслідків, пов’язаних з виношуванням дитини, просто неможливо і одним з них є біль у спині. Чому болить спина при вагітності і що з цим робити?

Причини явища, пов’язані з виношуванням плоду

Найчастіше при вагітності болить спина в третьому триместрі і це є нормою. Чому ж тут дивуватися, якщо жінка за весь період свого цікавого положення набирає 10-14 кг, причому ця вага не розподіляється по тілу рівномірно, а практично цілком накопичується в районі живота. Такі зміни в першу чергу стосуються хребет.

Він відчуває підвищене навантаження із-за зростаючої матки і послаблених, растягивающихся м’язів живота.

Постава жінки і її хода змінюються і багато порівнюють її в цей період з качкою. Вона ходить, відхиливши корпус назад, щоб хоч якось збалансувати вагу нижньої і верхньої частини тіла.

В результаті при вагітності починає боліти спина у другому триместрі вагітності та пізніше, до самих пологів. При цьому больові відчуття майбутня мама відчуває саме в поперековому відділі, рідше – задніх відділах тазу. Якщо їй вже в другому триместрі доводиться довго перебувати в одному положенні – сидіти, стояти або ходити, то до кінця дня поперек починає просто ломити, та так сильно, що іноді просто немає ніякої можливості терпіти.

Інші причини явища

Чому болить спина при вагітності?

Причини появи на ранніх термінах неприємних
відчуттів в цій області можуть бути і не пов’язані з особливим становищем жінки. Потрапили в організм хвороботворні мікроорганізми можуть викликати банальний пієлонефрит.

Захворювання дуже неприємне, яке нерідко протікає з температурою, болями при сечовипусканні і набряками. Сеча, як правило, каламутна і має неприємний запах. Лікується патологія тільки під наглядом лікаря, тому при перших ознаках необхідно терміново звернутися до фахівця.

Якщо при вагітності болить спина на ранніх термінах, то це може проявляти себе наявний остеохондроз або попереково-крижовий радикуліт.

Добре, якщо симптоми того чи іншого захворювання жінці вже знайомі, і вона мала цю недугу в анамнезі раніше. Тоді вона повинна знати, що в першому випадку їй допоможе лише спеціальна гімнастика і мазі. Про доцільність занять і застосування розігріваючих коштів їй варто проконсультуватися з лікарем. Попереково-крижовий радикуліт провокує грижа міжхребцевого диска і зустрічається він, на щастя, у вагітних дуже рідко.

При радикуліті біль часто віддає в ногу, причому її можна відчувати навіть в литці та пальцях. В нижніх кінцівках нерідко відчувається характерне поколювання і оніміння. У важких випадках спина болить, а в паху і навіть області статевих органів спостерігається оніміння. Жінка може відчувати утруднення при сечовипусканні і дефекації.

Чому при вагітності болить спина?

Можливо, мова йде про звичайному міозиті – запаленні м’язів, пов’язаному з переохолодженням. Особливу тривогу повинні викликати симптоми, при яких болить поперек, спостерігаються переймоподібні відчуття, а з піхви починає виділятися кров. Це може свідчити про початок несвоєчасної родової діяльності, і щоб врятувати малюка, необхідно терміново викликати швидку.

Заходи щодо нівелювання проблеми

Що робити, якщо сильно болить спина при вагітності? Як вже було сказано, подібні відчуття на ранніх термінах повинні стати приводом для звернення до лікаря, при цьому чим раніше, тим краще. А що робити тим, хто почав відчувати біль в другому і третьому триместрах?

Знизити навантаження на хребет допоможуть прості поради:

  • Більше відпочивайте. Жінкам слід користуватися своїм становищем і не виконувати важку роботу по дому. Зокрема, не піднімати тяжкості, особливо інших дітей, якщо вони є;
  • Необхідно підібрати для себе зручне взуття на низькому каблуці і допологовий бандаж. Останній зможе взяти на себе частину навантаження і полегшити процес виношування плоду;
  • Частіше змінюйте положення тіла: не сидите, не стійте і не ходіть довго. У третьому триместрі вже і лежати стає важко, а значить, є сенс придбати спеціальну подушку для вагітних;
  • Необхідно як можна менше напружувати м’язи спини, а значить, потрібно навчитися вставати з похилого положення з напівзігнутими в колінах ногами. Піднімати щось з підлоги потрібно точно так само;
  • Якщо при вагітності болить поперековий відділ, порадьтеся з лікарем. Може бути, він підбере для вас спеціальний комплекс вправ. Але самостійно займатися не варто, особливо якщо у вас стояла загроза викидня;
  • Краще купити абонемент в басейн. Ось тут-то ви і зможете відпочити, розслабитися і хоча б на короткий період часу забути про свій цікавий стан. Плавання надзвичайно корисно для хребта, а це саме те, що вам зараз потрібно.

Крім того, запишіться на спеціальні курси для майбутніх мам, де серед іншого проводяться тренування з фітболом та іншими снарядами. Але це теж треба зробити тільки після ради з фахівцем.

Просите свого чоловіка щовечора робити вам розслабляючий масаж попереку і тоді процес виношування малюка перетвориться для вас в суцільне задоволення. Будьте здорові!

Залишити коментар