Болить грудна залоза: причини

Коли раз в місяць протягом 5-7 днів болить грудна залоза, причини всім відомі і зрозумілі – швидке настання менструації. А ось якщо молочні залози знаходяться в збудженому стані тривалий час і характер болю ніяк не пов’язаний з перепадами статевих гормонів, варто звернутися до лікаря.

Коли болять груди?

За характером походження болю у молочній залозі поділяються на два типи:

 • циклічні – виникають у дівчат за 5-7 днів до настання менструального циклу;
 • нециклічні – з’являються і проходять незалежно від дії гормонів, найчастіше така біль характерна для жінок у віці до 50 років.

Циклічна біль не вважається захворюванням, не несе загрози для життя і здоров’я жінки, не викликає рак. Неприйняті відчуття в грудях виникають із завидною періодичністю — раз на місяць під час менструальної кровотечі, а деякі жінки можуть відчувати на собі принади наближення циклу близько двох тижнів.

Така біль викликана гормональним дисбалансом і вважається цілком природною. До речі, не завжди збільшення чутливості молочних залоз може свідчити про настання менструації. Іноді і зовсім навпаки. Якщо молочна заліза стала збільшуватися в розмірах, соски придбали нечіткі ореоли, зробіть тест на вагітність, можливо, вас чекає поповнення в сімействі.

Звернутися до лікаря і з’ясувати причини необхідно, якщо грудна залоза набухла і болить тривалий час — довше менструального циклу. Часто нециклическая біль може віддавати в пахви, ребра, лопатки і поперек. Характер відчуттів описується пацієнтками такими термінами — пекучий, гострий, дратівлива біль.

Підступна симулянтка

Але існує також і третій вид болю в грудному відділі – м’язова, яка симулює запалення молочних залоз. Насправді ж болить не сама груди, а м’язи, що прилягають до неї. Причинами такого явища можуть стати:

 • носіння тісного бюстгальтера;
 • сильний стрес і нервове напруження;
 • вживання кофеїну у великих кількостях;
 • збільшення маси тіла;
 • куріння;
 • надмірна фізична активність.

До непрямих причин хворобливості грудей можна також віднести прийом деяких лікарських засобів, особливо засобів, що впливають на рівень холестерину в крові.

Позбутися від такого дискомфорту можна звичайними профілактичними заходами:

 • підібрати нижню білизну вільного або спортивного крою;
 • відмовитися від кавових напоїв і продуктів харчування, що містять какао-боби;
 • втирати в груди масло примули і приймати вітаміни групи В;
 • відмовитися від шкідливих звичок.

За рекомендацією лікаря можна спробувати масаж грудей зі спеціальними протизапальними кремами і мазями, контрастний душ або компреси.

Можливі захворювання

Нехарактерна для гормонального дисбалансу болючість грудей часто свідчить про анатомічні зміни в молочних залозах і не завжди сприятливого характеру. Регулярні ниючі, колючі або спазматичні болі можуть бути сигналом про розвиток патологій. Розглянемо їх.

Кіста

Маленькі грудочки в грудях, не сполучені між собою тканиною, в медицині називаються кістами – доброякісними новоутвореннями. Незначного розміру кульки визначити самостійно навіть при ретельному промацуванні грудей не можна, та й, в принципі, вони не вимагають ніякого лікування.

А ось великого розміру освіти, заповнені каламутною рідиною, можуть бути явними причинами, чому болить права або ліва грудна залоза. В такому випадку біль локалізується в тій половині молочних залоз, де власне і знаходиться пухлина.

Фіброаденома

Ті ж ознаки відносяться до розряду доброякісних пухлин грудей, але на відміну від кіст, вони мають чітку капсулированную форму і окреслені контури. І хоча в нормальному стані подібні шишечки рідко викликають болючість залози, під впливом певних факторів вони можуть стати причиною дискомфорту. У таких ситуаціях лікарі можуть порекомендувати оперативне видалення наростів.

Міжреберна невралгія

Порушення чутливості прохідності нервових волокон у грудній клітці теж може викликати гострі інтенсивні напади болю. Відмітною ознакою невралгії від інших захворювань є посилення характеру болю під час руху, ходьби і при підйомі рук.

Мастит

Якщо збільшилася грудна залоза і болить, з’явилися почервоніння на шкірі, причини варто шукати в її запаленні. Мастит – захворювання інфекційного характеру, часте для жінок у період лактації. Бактерії та шкідливі мікроби потрапляють в організм через мікроскопічні тріщини на сосках, і з-за цього виникає больовий синдром.

Папіломи

Особливо сильним болем у груди віддають папіломи – доброякісні утворення в молочних протоках. Вони блокують нормальне просування крові, грудного молока і можуть призвести до запальних процесів і утворення абсцесу. Від таких новоутворень не застрахований ніхто, а вік хвороби варіюється від початку статевого дозрівання до настання постменопаузи.

В результаті закупорки молочного протоки з сосків жінки при натисканні може виділятися рідина жовтого, бурого або сіруватого кольору. На жаль, але вирішити проблему можливо лише хірургічними методами.

У будь-якому випадку при появі нехарактерною для місячних біль у грудях жінка в першу чергу повинна звернутися до лікаря. Займатися самодіагностикою і тим більше приймати які-небудь ліки без призначення фахівця загрожує серйозними наслідками. Рекомендується в якості профілактики, принаймні, раз на рік проходити повне медичне обстеження і обов’язково відвідувати гінеколога і мамолога.

Залишити коментар