Аллохол: від чого допомагають ці ліки?

Неправильний спосіб життя, нерегулярні прийоми їжі призводять до безлічі проблем з травною системою: застою жовчі, запорів та інших «радощів життя». Багато хто в таких випадках воліють Аллохол. Від чого допомагає насправді цей перевірений часом препарат, а коли не варто розраховувати на його ефект?

Репутація, заслужена часом

Алохол Таблетки відомі навіть багатьом з тих, хто ніколи їх не брав. Цей препарат допомагає усунути застій жовчі. Ліки діє м’яко і усуває неприємні симптоми вже через пару годин. Про це його шанувальники знають так само добре, як, наприклад, про болезаспокійливих властивостей Анальгіну. Ми звикли, що у кожного ліки є певне призначення і рідко віддаємо собі звіт в тому, що діапазон його впливу може бути набагато ширше закріпленого у нашій свідомості. Точно так справа йде і з таблетками Аллохол. Від чого ж ще вони допомагають?

Вся справа в складі

Аллохол іноді навіть може замінювати собою секреторну рідина. Ефект після прийому таблеток досягається завдяки активним компонентам, які входять до їх складу:

 • суха тваринна жовч;
 • часник;
 • кропива;
 • активоване вугілля.

Ці складові спресовані в таблетки вкриті плівкою, що розчиняється в шлунку.

Дія

Основна функція Аллохолу — стимулювати вироблення жовчної кислоти для посилення її відтоку. Таким чином організм виявляється захищеним від прогресуючого запалення жовчних проток і міхура. При цьому істотно гальмується поширення інфекції, пов’язаної з порушенням виведення жовчі. Також препарат:

 • захищає жовчний міхур від холестеринового осаду;
 • прискорює активність секреції панкреатичного соку в травному тракті;
 • нормалізує процеси травлення;
 • усуває бродіння в кишечнику.

Коли призначається?

Завдяки холекинетическому (тобто поліпшує відтік жовчі) і холеретическому (тобто нормализующему добове виділення секрету) ефекту Аллохол призначається при:

 • холециститі в хронічній формі;
 • холангіті (запаленні проток із-за попадання в них інфекції жовчного міхура або кишечнику);
 • гепатиті;
 • дискінезії (порушення рухової активності виводять жовч шляхів);
 • атонії (розслаблення тонусу м’язів кишечника;
 • запорах;
 • здутті живота.

У деяких випадках лікарський препарат призначають після видалення жовчного міхура для полегшення постхолецистектомічного синдрому – перебудови організму, пов’язаної з оперативним втручанням. Крім того, деякі програми схуднення рекомендують Аллохол для прискорення травлення, нормалізації метаболізму. Однак саме по собі засіб виявляється неефективним і може вживатися лише як доповнення до фізичних навантажень і дієті.

Окремо зупинимося на такому поширеному симптомі, як гіркота у роті. Допоможе Аллохол? Так, але тільки причини цього відчуття потрібно встановити правильно. А вони можуть мати абсолютно різну природу. Якщо гіркота є проявом патології в органах травлення, то, безумовно, прийом Аллохолу, впливаючи на першопричину, допоможе усунути неприємний присмак. Але коли гіркота в роті – це ознака розвитку стоматологічного захворювання або дисгевзии (порушення сприйняття смаку рецепторами), то Аллохол виявляється марним.

Як приймати?

Прийом Аллохолу призначається тільки курсом, тобто прийняти 4-5 таблеток, відчути полегшення і закинути терапію – це безглузда стратегія. Мінімальний термін, на який прописується препарат, – 1 місяць. У разі необхідності (наприклад, при загостренні захворювання) курс становить 2 місяці. Якщо передбачається довгострокове лікування Алохолом, то повторний курс призначається не раніше ніж через 3 місяці перерви.

Що стосується дозування, то вона визначається лікуючим лікарем, але в межах рекомендованої норми:

 • для дорослих – по 1-2 таблетки 3-4 рази на 24 години;
 • для дітей з 7 років – по 2 таблетки 3 рази на добу;
 • для малюків до 7 років – по 1 таблетки 3 рази на добу.

Протипоказання

Щоб лікування не привело до непоправних наслідків, прийом Аллохолу необхідно обов’язково узгоджувати з лікарем. Так, при жовчнокам’яної хвороби ліки може призвести до руху великих каменів, закупорки проток, печінкової недостатності і навіть до летального результату. Лікарський засіб також не рекомендується при:

 • виразці шлунка або кишечнику;
 • вірусних захворюваннях печінки (гепатит);
 • непереносимості компонентів препарату.

При вагітності і лактації схема прийому Аллохолу повинна бути складена фахівцем.

Відгуки

Пацієнти, які регулярно приймають Аллохол, відзначають його ефективність у нормалізації роботи жовчного міхура і усунення симптомів гіркоти в роті, пов’язаних з порушенням виведення жовчі. Крім того, прийом ліків паралельно з іншими препаратами, що підсилюють утворення цієї речовини, підвищує холеретические можливості терапії. У відгуках про Аллохоле, крім перерахування того, від чого це засіб допомагає, люди вказують і на здатність препарату посилювати протизапальні властивості антисептиків і антибіотиків при спільному прийомі.

Дізнавшись, від чого допомагає Аллохол, можна зробити висновок про те, що препарат досить ефективно вирішує проблеми, пов’язані з порушенням функціонування жовчного міхура. Також таблетки дієві і щодо супутніх неполадок в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Але, незважаючи на сприятливий вплив Аллохолу на організм, приймати його безоглядно і безсистемно не можна. Ось чому довірити призначення грамотного курсу лікування краще лікаря.

Залишити коментар