«Афлубін» при вагітності: показання до застосування

Напевно багато жінок знають, що під час виношування дитини імунітет значно знижується. Зокрема, це відбувається в першому триместрі, відразу ж після зачаття. Це цілком природний процес, спрямований на створення сприятливих умов для кріплення заплідненої яйцеклітини в порожнині матки і виключення її відторгнення як чужорідного тіла. У зв’язку з цим жінка стає більш схильна до різних простудних захворювань.

Нерідко під час застуди призначають «Афлубін».

Чи можна пити препарат «Афлубін» при вагітності? Як він впливає на здоров’я малюка в утробі? Чи існують протипоказання і які побічні ефекти можуть виникнути при його застосуванні? Відповіді на ці питання ви знайдете в нашій статті.

«Афлубін» при вагітності

Цей засіб відноситься до групи гомеопатичних. Випускається він у двох формах: таблетках і краплях. До складу препарату входять вітаміни Д1, Д2, Д12, молочна кислота і ряд допоміжних речовин.

Зважаючи безпеки препарату, його часто призначають у період виношування малюка при ураженні організму на простудні та вірусні захворювання, щоб зняти перші ознаки грипу, а також при суглобових болях і ревматичної недостатності.

Крім того, часто цей засіб застосовується у складі комплексної терапії, тому що здатне
купірувати багато симптоми захворювань. Однак «Афлубін» ніколи не виступає в якості основного лікувального препарату.

Дане гомеопатичний засіб добре знижує температуру при появі спека, підвищує імунний захист організму, має протизапальний ефект. Крім того, його можна застосовувати і в якості профілактичного під час епідемій, і для лікування вірусних захворювань.

«Афлубін» при вагітності, коли настав 1 триместр, потрібно приймати з обережністю. Це обумовлено тим, що в складі засобу, крім бріонія, тирличу і аконіту, міститься етиловий спирт.

Однак це стосується тільки препарату, який випускається у формі крапель. Таблетки цієї речовини не містять. Замість етилового спирту в них входить моногідрат лактози –елемент, абсолютно безпечний як на різних термінах гестації, так і під час грудного вигодовування.

Протипоказання та особливості застосування

«Афлубін» при вагітності, коли настав 2 і 3 триместр, використовують тільки за рекомендацією фахівця, незважаючи на всю безпеку препарату. Це стосується і жінок, що годують груддю.

Строго не рекомендується самостійно приймати будь-які засоби, і «Афлубін» не є винятком. Що стосується протипоказань, то таких у даного препарату немає, винятком є тільки індивідуальна непереносимість будь-якого з його компонентів.

У ході клінічних досліджень побічні ефекти виявлені не були. Але так як кожен організм індивідуальний, то при індивідуальній непереносимості або підвищеної чутливості може виникнути алергічна реакція.

Також потрібно відзначити, що при комбінуванні «Афлубіну» з деякими іншими ліками спостерігається зниження його ефективності під час лікування грипу або застуди.

Як приймати «Афлубін» при вагітності: 1, 2 і 3 триместр

Засіб, який випускають у формі таблеток, приймають внутрішньо за 30 хвилин до їжі або через 1 годину після такої. Разова доза – 1 таблетка, яку тримають під язиком до повного розчинення. У добу показано від 3 до 5 таблеток. Однак це стосується тільки лікувальних заходів, які спрямовані на зняття симптомів застуди. Краплі приймають таким же чином, при цьому разова доза становить 10 крапель.

Добову норму повинен встановлювати лікар, керуючись ступенем перебігу захворювання, станом хворої та супутніми патологіями. Як правило, курс лікування триває близько тижня. Якщо застуда не відступає, симптоми залишаються яскраво вираженими, препарат відміняють.

Також вище згадувалося, що «Афлубін» можна використовувати в якості засобу профілактики.
Необхідність у його застосуванні виникає після контакту з хворими людьми, а також після сильного переохолодження організму, що досить часто відбувається в холодну пору року. У такому разі добова норма – 20 крапель рідкого або 2 таблетки звичайного. Відповідно, добову норму поділяють на два прийоми.

Екстрена профілактика проводиться протягом двох днів.

Однак і в цьому випадку доцільність застосування засобу необхідно обговорити з лікарем, який веде вагітність. Як засіб профілактики його часто рекомендують ще за кілька тижнів до передбачуваної дати початку сезонної епідемії.

Наприклад, доцільно приймати «Афлубін» для профілактики сезонних респіраторних захворювань, епідемія яких починається в жовтні. У такому разі засіб п’ють протягом 30 днів, по 2 таблетки/20 крапель на добу, розділивши цю дозу на два прийоми. Приймати його потрібно, як зазначено вище, за 30 хвилин до їжі або через 1 годину після такої.

Призначення «Афлубіну» вагітним

Даний засіб, що відноситься до групи гомеопатичних, не може бути досліджено на метаболізм, так як має складний склад і взаємодія компонентів. Тому в будь триместр його потрібно приймати з обережністю. При цьому призначити лікування може тільки лікар. Це стосується і дози, тривалості терапії чи профілактики.

При цьому «Афлубін» в першу чергу є засобом для підвищення імунітету. Так як під час виношування малюка жіночий організм знижує свій захист природним чином, то призначення даного препарату дуже доцільно.

Однак у першому триместрі рекомендується по можливості утриматися від його застосування. Справа в тому, що імунітет, підвищившись, може спровокувати відторгнення ембріона, сприйнявши його за чужорідне тіло.

У другому і третьому триместрі «Афлубін» потрібно пити для екстреної та звичайної профілактики, лікування респіраторних інфекцій.

Однак потрібно в обов’язковому порядку орієнтуватися на особливості організму вагітної жінки.

Засіб не здатне проникнути через плацентарний бар’єр, значить, воно безпечно для малюка в утробі. Крім того, потрібно враховувати, що його дуже часто призначають дітям до року, а також жінкам, які годують груддю.

Аналоги «Афлубіну», що застосовуються під час вагітності

Даний засіб не є єдиним протизапальну і противірусну, яке призначають під час виношування дитини.

До аналогів, які ефективно борються з проявами грипу та застуди, зараховується:

  1. «Анаферон»;
  2. «Арбідол»;
  3. «АнтигриппинАгри».

Всі перераховані ліки застосовуються на різних термінах гестациидля боротьби з вірусом грипу та іншими застудними захворюваннями, а також для профілактики респіраторних інфекцій. Ведучий вагітність лікар сам вибирає оптимальний препарат, а також його дозування і тривалість прийому.

Крім того, всі ці засоби володіють аналогічними властивостями, відносяться до однієї цінової категорії. Тим не менш, «Афлубін», виходячи з відгуків, являетсянаиболее ефективним у боротьбі із застудами під час виношування дитини.

Перш ніж приступити до лікування/профілактики, необхідно проконсультуватися з фахівцем з приводу дозування і тривалості терапії, зважити позитивні і негативні моменти. Суттєвою перевагою даного препарату є те, що він гіпоалергенний і безпечний для майбутнього малюка.

Однак не можна виключати появу алергічної реакції. Також не рекомендується приймати його без вагомих підстав у першому триместрі.

Залишити коментар