Аденоїди: симптоми у дорослих

Утруднене дихання? Турбує хропіння і постійний нежить? Це можуть бути симптоми поліпів у носі або наслідки збільшення аденоїдів. Дані хвороби розвиваються однаково по більшості параметрів і мають вельми неприємні наслідки.

Тим не менш, багато хто воліє не звертати уваги на такі «дрібниці», як хропіння, і продовжують ігнорувати факт наявності серйозної хвороби, що вкрай небажано. Дана стаття покликана просвітити Вас у питанні симптомів та лікування аденоїдів у дорослих, а значить, уберегти від помилок у майбутньому.

Що являють собою аденоїди?

Аденоїди – це не назва самого захворювання, як вважають деякі: насправді воно звучить як «аденоїдит». Аденоїди (носоглоткова мигдалина) – це лише лімфоїдна тканина, розташована в задній порожнини носа і виконує захисну функцію організму.

Свого роду авангард імунної системи. Саме вони першими попадають під «обстріл», починаючи збільшуватися в розмірах.

Раніше вважалося, що такої реакції носоглоткової мигдалини на віруси схильні виключно діти, враховуючи їх ще не зміцнілий імунітет. Однак з розвитком медицини, завдяки новим ендоскопічних методик дослідження, стало можливим виявлення такого діагнозу і у дорослих. Ці випадки досить рідкісні, так як при нормальному збігу обставин до 14-ти років мигдалина змінює своє вбрання на звичайну сполучну тканину і перестає турбувати.

Причини збільшення аденоїдів і симптоматика захворювання

До можливих причин запалення аденоїдів можна віднести наступне:

 • Перенесені раніше хвороби верхніх дихальних шляхів. Наприклад, гайморит чи риніт. На розвиток таких хвороб організм може відповісти розростанням лімфоїдної тканини.
 • Спадкова схильність.
 • Проблеми ендокринної системи (в тому числі захворювання щитовидної залози).
 • Різкі гормональні зміни.
 • Ожиріння.

Симптоми аденоїдів в носі у взрослыхничем не відрізняються від дитячих, в їх число входять:

 • хропіння;
 • постійна «забитість» носа і утруднене дихання;
 • головні болі;
 • погіршення слуху і часта закладеність вух;
 • хронічний нежить.

Така симптоматика сильно впливає на психічний стан хворого. Вищевказані пункти можуть сприяти частих пробуджень, недосипання, сухості глотки, кашлю. Все це провокує дратівливість, погіршення загального стану організму і навіть хронічну втому. А це є грунтовною причиною для негайного лікування хвороби.

Можливі способи лікування

Після встановлення діагнозу лікарі наполягають тільки на одному способі лікування – хірургічне втручання. Операція проходить швидко під місцевим наркозом (у дітей молодше 3-х років без анестезії).

Існує два варіанти проведення операції:

 • лазером;
 • за допомогою спеціальних інструментів хірурга (тонкі трубочки з лезом на кінці).

Лікар може оперувати через ніс або ротову порожнину, в залежності від того, як йому буде зручніше дістатися до лімфоїдної тканини. Після процедури дітей відпускають додому вже через кілька годин, а ось дорослим доведеться набратися терпіння, так як регенерація клітин з віком погіршується, а значить, для підстраховки лікарі будуть вимагати залишитися в лікарні на кілька днів.

Такий спосіб лікування є дуже ефективним, більш того операція гарантує те, що у майбутньому рецидиву (повторного захворювання) не станеться. Тим не менш, існує і варіант самостійного позбавлення від проблеми, завданням якого є посилення імунітету і боротьба зі збудниками інфекції. Лікування в такому випадку може тривати не один місяць і не забезпечить перманентного ефекту.

В домашніх умовах практикуються промивання носа різними сольовими розчинами, застосування настоїв лікарських трав, а також прийом протизапальних засобів. Для позбавлення від симптомів потрібно кілька курсів приблизно по 10 днів з перервами в один тиждень.

Останнє слово при вирішенні методу лікування аденоїдів має залишитися за лікарем після складання повної клінічної картини захворювання. А вчасне звернення за його допомогою допоможе полегшити процес одужання. Бережіть себе!

Залишити коментар