Ацетон у сечі при вагітності: причини, аналіз, лікування, дієта. Як визначити ацетон у сечі вагітної?

Коли лікар визначає у вагітної жінки ацетон в сечі, він відразу ж переводить її в категорію проблемних пацієнтів. Його наявність може бути ознакою ряду небезпечних захворювань, таких як стеноз стравоходу, рак шлунка або пухлина мозку. Лікар відразу ж призначає аналіз на цукор, щоб переконатися, що жінка хвора на діабет.

Випадково цей показник виявляється вкрай рідко. А от у період вагітності майбутня мама проходить курс обстеження, тому ацетон може виявитися. Як правило, він супроводжується поганим самопочуттям жінки, блювотою. Його наявність у сечі – серйозне відхилення від норми, тому матусю лікар повинен взяти під особливий контроль. Чому ж з’являється ацетон у сечі у вагітних?

Звідки він береться?

Як правило, побачивши не дуже хороші результати аналізів, жінка дуже хвилюється, адже не всі майбутні матусі знають, чому з’являється ацетон у сечі при вагітності. Його викликають кетонові тіла – продукти окислення білків і жирів.

Ці речовини утворюються в печінці і включають в себе ацетоуксусную, бета-оксимасляную кислоти і ацетон. Коли видільна система не може повною мірою утилізувати продукти неповного розпаду, то ці сполуки з’являються в організмі.

Причини ацетонурії:

 • Вживання великої кількості білка;
 • Неправильний питний режим;
 • Сильна спека;
 • Надмірні фізичні навантаження.

Звичайний токсикоз або патологічний прояв?

Якщо у жінки спостерігається сильна і безперервна блювота, то на цьому тлі може з’явитися ацетон. Хоча лікар дає матусі рекомендації з харчування, але іноді вона просто не в силах їх виконувати з-за поганого самопочуття. У цій ситуації важливо зрозуміти, це природне явище, яке прийнято називати токсикозом, або патологія.

Неприборкана блювота небезпечна тим, що жінка втрачає багато рідини. Не можна зволікати з походом до лікаря, тільки він може поставити остаточний діагноз.

Він призначить аналіз і визначить причини такого стану. З-за появи ацетону може постраждати майбутній дитинка.

Ацетон на пізніх термінах

Якщо виявлено ацетон у сечі вагітної, яка перебуває на останніх місяцях – це привід до госпіталізації, так як може бути симптомом гестаційного діабету. Найчастіша причина його появи – пізній токсикоз.

Але є й інші причини, по яких з’являється ацетон у сечі при вагітності:

 • Тривале голодування;
 • Неправильне харчування з обмеженням вуглеводів і надлишком білка;
 • Жирна, гостра і важка їжа;
 • Занадто велика або недостатня кількість рідини, що жінка випиває в день;
 • Цукровий діабет;
 • Недуги печінки;
 • Анемія;
 • Передраковий стан, пухлини.

Профілактичні заходи і лікування

Перше, на що варто звернути увагу жінці – харчування. Повинна дотримуватися певна дієта. Повністю відмовтеся від жирної, смаженої та важкої їжі, не використовуйте під час приготування масло і жир.

При ацетоні у вагітних повинна бути дієта: віддайте перевагу овочам і фруктам, організм повинен отримувати корисні вуглеводи. Солодощі, білий хліб і вершковий крем – заборонені продукти.

Якщо блювота триває довго, обов’язково потрібно багато пити, щоб відновити водно-електролітний баланс. Особливо корисно лужне питво: мінеральна вода або «Регідрон». Пийте маленькими порціями, щоб не викликати блювоту.

Якщо рівень ацетону високий, і жінка відчуває себе дуже погано, то потрібно інфузійна терапія – вона допоможе знизити інтоксикацію організму. Вагітна жінка повинна дотримувати всі рекомендації і у разі погіршення стану негайно звертатися за допомогою, так як може бути негативний вплив на плід.

Лікар призначить первинне обстеження, і за його результатами буде приймати рішення. Якщо нічого серйозного він не запідозрить, то лікування обмежитися крапельницею дієтою, рясним питвом.

При вагітності лікування ацетону в сечі полягає у вживанні великої кількості рідини. Кожні п’ять хвилин пийте по столовій або чайній ложці води, щоб не провокувати блювотний напад. Пиття повинне бути лужне, його можна трохи підсолодити. Від їжі варто відмовитися до тих пір, поки організм її не потребує. Якщо почуття голоду немає, насильно впихати їжу не можна. Але якщо вимушене голодування триває більше доби, то обов’язково зверніться до лікаря, так як для плоду дуже важливо регулярне надходження їжі.

Коли жінка почуває себе нормально при вагітності, але аналіз сечі на ацетон позитивний, варто перездати його повторно. Це не тільки підтвердить достовірність першого, але й покаже динаміку. Протягом всієї вагітності слід контролювати рівень ацетону, щоб вчасно помітити відхилення.

Спокійної вам вагітності, швидких пологів, здоров’я вам і вашому малюкові!

Залишити коментар